Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Zıpkınla Yayın Balığı Avı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Zıpkınla Yayın Balığı Avı

Sakarya nehrinde zıpkınla vurulan bu balık yasa dışı yollardan avlanmış olmuyor mu arkadaşlar? Haberin Link'i aşağıdadır.

Link: Eskişehirli balıkçı Sakarya Nehrinde yakaladı - Medyabar

Yetkililer göreve...
    sigpic
    Efe KURT?Ç
    0 rh+

Kefken,Kerpe,Cebeci sular?nda dal?yorum.

E-Mail: [email protected]

Facebook: facebook.com/efe.kurtic

Kefal cand?r...

Cevap: Zıpkınla Yayın Balığı Avı

hem nehir üstüne gece avı.demeçte av yasağına tam uyulması öğütü veriyor dinime küfreden müslüman olsa hesabı.

Yorum yap

Ben yazının sonundakine takıldım geçen sene 450 kg lığı tutulmuş olabilirmi? Bence imkansız.
      samet yi?ito?lu 23,01,1986

Yorum yap

İçimden yasak demek geçiyor ancak dalmadan karadan zıpkın atmışlar demekki böyle bir yöntem var, bişey diyemiycem :(
        sigpic

?ener BANDIRMA
        ?stanbul - 1972
        60 sn yeterli.

Yorum yap

her dere kenarına giden elinde süs eşyası olarak zıpkınla gitmiyor yasak olduğunu biliyorlar böyle sıyırmaya çalışıyorlar.

Yorum yap

Yasak degil arkadaslar yakalanana kadar yasak yok bziim ulkemizde o yuzden ne avlanan biter ne avci biter tek biten balik olur

Yorum yap

Nehirde gece dalışı olacağını tahmin etmiyorum baktılar yayın kıyıladı onlar da eski yılmazları çıkardılar...Ama yine de böyle bir av
              çok zor olmalı makara,ip vs derken yine zor olur balık belki de hasta idi diye düşünüyorum bunlar da beslenmek için geldiğini sandı...
              Başka bir olasılık balık çok sığ suya girdi bu arkadaşlar vurduktan sonra anca yarım metre daha kıyıya çekip ondan sonra 1-1.5 saat onu orada tutup ölmesini beklediler.
              Yurt dışı avlarında zıpkın ile yayın yakalayanlar çok ama olta ile böyle büyük balıkları saatlerce yorarak anca kıyıya çektiklerini biliyorum.
              Liman üstünden zıpkın ile balık vuranlar var bu av yasaksa onlar da yasak olmalı.
              1989 Trakya k?y?lar?

Ya?am, ald???n nefeslerin say?s?yla de?il, nefesini tuttu?un anlar?n say?s?yla ölçülür.:thumbup1: (George Carlin)

Yorum yap

benim bildigim yayın veya sazan avlarında oltaya yakalanan balıkları yordukdan sonra
                göl veya dere kenarı uygunsa ;(balçık veya mil yoksa)yarı beline kadar suya girip,
                eger suya girme imkanları da yoksa balıgı kıyıya rahat çekebilmek için bu yöntemi kullandıklarını biliyorum.
                bu tür balıkların kıyıya yaklaştıklarında çok hırçın manevralar yaptıklarını duymuştum(kendini ve misinayı ot veya kütüge dolamak gibi).
                sigpic
                SULAR KADAR SER?N
                .................................BIÇAK KADAR KESK?N DÜ?ÜNSEN?ZDE
                .................................................. .........................................YALNIZ DALMAYI DÜ?ÜNMEY?N

[email protected] >-------------> <*)))))>>>< GSM: 0 535 952 61 11 [email protected]
                _________________________________facebook.com/alicomalak
                ______________________________________AB Rh (+)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X