Duyuru

Gizle
No announcement yet.

beuchet 90 lik zipkin

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• beuchet 90 lik zipkin

arkadaslar beuchet 90 lik zipkin almayi dusunuyorum.
    zipkini kullanan arkadaslar varsa veya kullanmayipta bilgisi olan bana yardimci olursa sevinirim.

birde 90 lik zipkini nerelerde kullanabilirim yoksa 75 lik yeterli olurmu.

bilgilerinizi bekliyorum..

zıpkın

Niyazi arkadaşım Merhaba :D ;

Yeğenim beuchet 90 lik kullanıyor ben İmersion Esclapez 90'lık kullanıyorum, dolayısı ile arada değiştiriyoruz. Yeğenim " Amca şimdiki aklım olsa seninkinden alırdım diyor ". Farkı şöyle söyliyeyim;

1-beuchet 90 lik şiş üstünde batıyor,İmersion Esclapez 90'lık şiş üstünde dahi batmaz,
    2-beuchet 90 lik atışta ses yapar,İmersion Esclapez 90'lık atışta ses yapmaz,
    3-beuchet 90 lik taşaltı çalışırken veya sert bir yere değdiğnde ses yapar diğerinde bu sorunu yaşamazsın, çünkü dışı neopren kaplıdır zaten batmama sebebi ondan ayrıca uzun dalışlarda bileği yormaz, atış performansı aynı fakat gövde sağlamlığı yine İmersion. Yaklaşık 5 senedir kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, uzun süre kullanmadığımda boşluklardan tetik mekanizmasına sprey silah yağı sıkıp muhafaza ederim.

Eger ilgilenirsen Kızıltoprak Marintekde var Katalog numarası AMDX.

75 mi 90 mı diye sorarsan avlandığın bölgeye ve avladığın balığa değişir. Gerçi İstanbul yazmışsın 90 lık iyi derim Akdeniz ege daha uzun kaldırır ama taş altı çalışman zorlaşır.

Benim söyleyebileceklerim bu kadar bir çok tüfek kullanmış arkadaşlar var onların düşünceleri daha kapsamlı olacaktır mutlaka hepsini değerlendir, çünkü tüfek ve gözlük çok önemli.

Saygılar

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

beuchet 75 lik kullanıyorum. lastik mükemmel şiş mükemmel.
        yüzerliğe gelince üzerinde şiş varken batıyor doğru. üzerine yüzerlik sağlayan neopren kaplanırsa olumsuz görünen ses ve yüzerlik sorunu çözülür. kesinlikle tavsiye ediyorum performans harika.

Yorum yap

Bencede beuchat zıpkın işine yarar tavsiye ederim..

Yorum yap

Fevzi Nickli Üyeden Alıntı
            Bencede beuchat zıpkın işine yarar tavsiye ederim..
            çok güzel ve güçlü bir tüfek, kaliteli bir tüfek
            bana göre biraz hantal (benim fikrim)
            ve bence çok pahallı

Yorum yap

pahalı ama uzun ömürlü bence al derim
              Aytaç ÇOKGÜNGÖR
              Harita Mühendisi
              -1989-

Yorum yap

tüfeğin batmaması avantaj değil dezavantajdır.
                sadece derin sularda düşünülebilir.

Yorum yap

Selam
                  Yaklaşık 6 senedir Carbonell 75 kullanıyorum . Sayısız trofeler aldım bu zıpkınla ;bu yüzden zıpkınımı kötülemek ona haksızlık olur.Ancak ne yalan söyleyeyim ipe geçme mesafesinden uzakta duran balıkları herzaman avlamak kolay olmuyor çünkü (1) tetik gürültülü (2) şiş atış anında gövdeye sürtünüyor..Tetik ile ilgili ne gibi bir önlem alınabilir bilemiyorum ancak şişin gövdeye sürtünmesine karşı çareyi gövdeyi izolasyon bantı ile bantlamada buldum Ancak sorun radikal olarak çözümlenmedi.Tek olumsuz yanı bu .Buna rağmen kabzası , tetik hassasiyeti çok iyi ."Alışkın bir el" bu zıpkını taşımayı bırakamaz.Çok dayanaklı ve şimdiye kadar beni hiç yolda bırakmadı.Artısı da bu.
                  Ne uzunlukta zıpkın almalı sorusuna gelince bu tamamen sizin tarzınıza bağlı.Hoşça dalın...

Yorum yap

neidiym kulanmadım gzl marka ama hep gözümü korktmuştur her malzemesi ucuk fiyat

Yorum yap

beauchat alma derim çüki fiyatlar çok fazla buna ek olarak makarası çok ağır.Bende sana picasso century i öneriyorum.Ele süper uyumlu 4 senedir kullanıyorum.Ses yapmaz.tek ses ipe geçen sinaritin çığlığı olur :D eh okadarda olsun.fiyatı çok uygun.bildiğim kadarıyla tabii.Picassonun aynısı birde omer excalıbur var.Ben kullanmadım ama iyi tüfektir.
                      Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
                      ?ZM?R

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X