Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NEopren Çorap Sıkıntısı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NEopren Çorap Sıkıntısı

Arkadaşlar Artık çorap tamir etmekten ve almaktan bıktım....Çorabımda kalmadı ztn :P :lol: Btün Çoraplarımın altı delik değil artık yok olmuş ....
    Diyeceksiniz Terlik giysene kıyıdan Çok dalış yapıorum ve bayağa mesefa yüzüorum bıraktığım yerden hiç birr zmn çıkmıorum..Eger bu çorap tabnları ile bir fikriniz icadınız varsa yardımcı olurmusunuz....

ıcatım yok ama ınce bır terlık alıp belınde tası derım.

Yorum yap

batamaz terliklerden al
      hem şamandırada olur

Yorum yap

dora çorap tabanları için 33 euro verip parçalandığını görmek benim için en sıkıntılı şeydi ve kendi kendime bu yöntemi gerçekleştirdim ve eldivenler içinde biraz farklı olsada hemen hemen aynı taktiği uyguladım tek farkı sadece yapıştırıcı kullandım.

Özellikle yumuşak yapıştırıcıları tercih ediyorum neopren yapıştırıcı en iyisi ama pahalı olduğu için çoraplarda patex kullandım eldivende ise neopren yapıştırıcı kullandım.Mesela ilk önce bir tane sadece topuğuna gelecek şekilde küçük bir kumaş parçasını al dikdörtgen şekilde kes ve neopren çorabın altına yumuşak neopren yapıştırıcıyla yapıştır. sonra çorabın tüm alt kısmına yapıştırıcıyı yay ve kurumaya bırak.Kuruduktan sonra bir kaç kere bu işlemi tekrar et ama parça kumaşı sadece bir defa kullan çorap çok dayanıklı hale geliyor.

Eldivende ise Neopren yapıştırıcıyı parmak bölgesine ve dikişlere güzelce uygula başta çok az bir kalınlık hissetsende sonrasında bir gün gibi bir zamanda kayboluyor.Parmağın tetiği hissetmeme gibi bir olay yok çok rahat kullana biliyorsun.

çorap ve eldiven resimlerini ekliyeceğim.

Yorum yap

Beyler Çok sağolun.Muzaffer abi snn dedğin taktiği mutlaka uygulayacam süper.... :twisted:

Yorum yap

Yorum yap

Muzaffer Abi Çok Güzel olmuş Bende yapayım bare çorap almaktan BAşka ekipmanıma para yetişmiyor...
              Saygılar

Yorum yap

Geçen gün çorap aldım altını takviyeli yapmışlar (diz ve dirseklerde kullanılanlardan)fiatıda uygundu, bogaz kısmıda opencell ben sinarit dalış merkezinden aldım,boranın dediğine göre seateac üretiyormuş,(yerli üretim).

Yorum yap

Bir öneri daha, ayakkabı tamircilerinde çok ince deri var tamir için kullandıkları, ben gidip tabanı komple deri kaplattırdım(diktirdim). O çorabı babam hala kullanıyor ve hala taş gibi.

Yorum yap

:P arkadaslar benim ve bir cok arkadsımın uyguladıgım bir sistemde bırandayı
                    4 e katlıyorum corabın altının seklinde kesip baliyle yapıstırıyorum taş gibi oluyo valla ben 3 sezondan beri giyiyorum tık yok deneyin :!: :!:

Yorum yap

Arkadaşlar Bu çorap işi çok paramızı harcıyor BEnce.En iyisi Biz Birlikte Bİr dükkan acalım :twisted: :P hem ucuza kendi tekniklerimizle naylonlu -derili-yapıştırıcılı çoraplar üretelim ucuza gider ama çok alan olur bence... :D :P

Saygılar

Yorum yap

Bulabilirseniz araba iç lastiklerinden iki yada üç kat yaparak veya başka bir lastiği yapıştırabilirsiniz. Lastik hem dayanıklılığı arttıracak hemde ayakla esnediğinden herhangi bir kasma yapmıyacaktır.
                        Saygılar...

Yorum yap

yaaa yüksel senin öyle iki üç kat yapman yetmez. 15 kat falan yapsan belki kurtarır valla. baktın olmuyo araya sigara paketlerinden sıkıştırabilirsin :D :D :D

Yorum yap

Sigara paketlerini ezip de mi kullanıyım ezmeden mi? :D :D :twisted:

Yorum yap

:D :D :D :D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X