Duyuru

Gizle
No announcement yet.

şiş düzeltirme hk.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• şiş düzeltirme hk.

merhabalar arkadaşlar. herkesin bildiği atış isabet oranında düz bir şiş çok önemli rol alıyor. en ufak bir yamuklukta şiş çok farklı yönlere gidiyor. Son yaptığım dalışta şişim kayaya geldi ve uç kısmı yamuldu. bu şişi nasıl düzelttirebilirim? şişte yamukluk olup olmadığını göz nizamı dışında daha kesin bir yöntemle anlama imkanımız var mı? tornacıya götürmeyi düşünüyorum. başka bir çözüm yolu bilen üstadlarımız varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim. saygılar...
    izmir konakta çal???r, has Manisal?d?r.

Cevap: şiş düzeltirme hk.

bilen yok mu?

Yorum yap

Mengeneye sıkıstırıp goz hesabiyla duzeltebilirsiniz goz ile goremiyeceginiz farklar 5 metreden barbun vurmaya calismadikca problem yaratmaz :) fakat duzelttiginiz yerden bir tasa carptigi zaman yine yamulacak yada kirilacaktir metal yoruldugu zaman yoruldugu yerden en ufak kuvvetlerde bile yine yamulur.benden size tavsiye kisaltmaniz tabi boyut olarak uygun bir sisse cunku sizi elbet birgun yariyolda birakicaktir

Yorum yap

ssaolasın kardeşim verdiğin bilgi için

Yorum yap

Berker e katılıyorum ufak tefek atıklıklar büyük sorun yaratmıyor.Yorulan yerin tekrar yamulmaması veya yamulma ihtimalini azaltmak için şişi kelebek deliğinden sonra 3 cm den kesip ucunu sivriltebilirsiniz.Bu şekilde olduğunda çarpma anında eskiden yamulmuş yorgun noktaya daha az kuvvet binecektir.Hem kayaya yakın atışlarda kelebek açılması garanti olur. Birçok kez şiş yamulttum düzelttim.Bu yöntem çok etkilidir

Yorum yap

Burçin DEVECİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Berker e katılıyorum ufak tefek atıklıklar büyük sorun yaratmıyor.Yorulan yerin tekrar yamulmaması veya yamulma ihtimalini azaltmak için şişi kelebek deliğinden sonra 3 cm den kesip ucunu sivriltebilirsiniz.Bu şekilde olduğunda çarpma anında eskiden yamulmuş yorgun noktaya daha az kuvvet binecektir.Hem kayaya yakın atışlarda kelebek açılması garanti olur. Birçok kez şiş yamulttum düzelttim.Bu yöntem çok etkilidir
            kelebeğin üst tarafından mı keseceğiz yoksa alt tarafından mı?

Yorum yap

Kelebek kaliyor. Kelebek deliginden sonra 3 cm ve kes. Rastgele
              ERKAN ERGÖK
              ADANA
              1976
              0 543 922 88 08
              Benimki kaç santim ö?rendim: http://bit.ly/gcDlDN, seninki kaç santim?

Yorum yap

baracuday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Kelebek kaliyor. Kelebek deliginden sonra 3 cm ve kes. Rastgele
                saol kardeşim. yeni şiş alırsam bi daha taşa doğru atmak yok. tecrübe oldu

Yorum yap

feridun_glgc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  saol kardeşim. yeni şiş alırsam bi daha taşa doğru atmak yok. tecrübe oldu
                  Umarım yapabilirsin ben pek yapamıyorum :)
                  ERKAN ERGÖK
                  ADANA
                  1976
                  0 543 922 88 08
                  Benimki kaç santim ö?rendim: http://bit.ly/gcDlDN, seninki kaç santim?

Yorum yap

kardesım sıs anca goz kararı dzeltme yapabılırsın ama ıstersen ben sana baska bır yontem soyleyım ıkı tane mengeneye sıkıstırıp germe yapıyorsun aynı zamanda 550 derece ısıtıp gerdırmeye devam edıyorsun sogutma olarak hıdrolık yagı kullan cıktıgında duzelır ısıyı fazla verırsen tekrardan hrc sını dusurursun ona dıkkat et kardesım ben sanayıde tornacı arkadasımda bı germe mengenesı yaptım onunla dogrultuyorum hıc sorun cıkmıyor

Yorum yap

tornacılar herturlu ıslerı yapıyor

tevfik
                      antalya
                      1985

Yorum yap

zek_tani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        kardesım sıs anca goz kararı dzeltme yapabılırsın ama ıstersen ben sana baska bır yontem soyleyım ıkı tane mengeneye sıkıstırıp germe yapıyorsun aynı zamanda 550 derece ısıtıp gerdırmeye devam edıyorsun sogutma olarak hıdrolık yagı kullan cıktıgında duzelır ısıyı fazla verırsen tekrardan hrc sını dusurursun ona dıkkat et kardesım ben sanayıde tornacı arkadasımda bı germe mengenesı yaptım onunla dogrultuyorum hıc sorun cıkmıyor
                        Abı su olayı acıklar mısın daha detaylı olarak?
                        Sımdı benımde elımde apneanın kelebekten kırılmıs sıslerı var.
                        Tahtadan bır kalıp yapıp-daha kolay matkapla delebılmek ıcın.(cunku noktalamak zor abı)

Bana baska yol onerır mıydın?

Yorum yap

ben sıslerı genelde sanayıde tornacılara yaptıryorum ucunu sıvrılıgını kısaltmasını herseyı yapar tornacılar

tevfik
                          antalya
                          1985

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X