Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kapalı kafa zıpkın, çentikli şiş kombinasyonunda ip palamut kullanılabilir mi?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kapalı kafa zıpkın, çentikli şiş kombinasyonunda ip palamut kullanılabilir mi?

Merhaba, elimde bulunan zıpkın kapalı kafa, çevirme lastik, metal palamutlu bir zıpkın.

Palamutun boyu 8 cm olduğu için performansı artırmak için ip palamuta geçmeye karar verdim.

Bunun için 2 tane 16,5 blue lastik aldım, onları zıpkınıma uygulamak zıpkını için açık kafa yapmam şart mı?

Bir de şişim çentikli şiş, güldiken şiş almam şart mı?

teşekkür ederim.
    Ahmet Bozdemir
    ?stanbul, Eyüp
    Ya?:32
    OMER E.T. 85
    ATISUB 90
    MARES 60

?lk av?m, 17,5 cm M?rm?r.
    Z?pk?nc? camias? için küçük, benim için büyük bir bal?kt?.:)

Cevap: Kapalı kafa zıpkın, çentikli şiş kombinasyonunda ip palamut kullanılabilir mi?

şart degıl ancak çentıklerın kenarlarını guzelce egelemenız lazım degılse ıp kesılır sıkıntı yasarsınız ve yınede yanınızda palamut ıpı tasımakta fayda var

Yorum yap

Cevap: Kapalı kafa zıpkın, çentikli şiş kombinasyonunda ip palamut kullanılabilir mi?

Kapalı kafa zıpkında güldiken şiş kullanamazsın. Çünkü kafadan çıkarken yukarı çarpar. Sana tavsiyem, elmas eğe yardımıyla ince bir işçilikle şişin çentiklerindeki sivri kısımları ipi kesmemesi için yuvarlatabilirsin.
      Dal sağlıcakla
      sigpic
      Murat Y?lmaz 1980
      ?stanbul
      Padi 1 Freediver

Laiklik, yaln?z din ve dünya i?lerinin ayr?lmas? demek de?ildir, tüm yurtta?lar?n vicdan, ibadet ve din özgürlü?ü de demektir.
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Yorum yap

çevirme lastik ile kapalı kafa zıpkın kullanımı ile ilgili ne olabilir ustalar açıklama yapar ama ben aylardır kapalı kafa zıpkınımda eğelenmiş çentikli şiş ile ip palamut kullanıyorum... 2 kez değiştirmişliğim var... dalış öncesi ipi evde yağlıyorum belki faydası olur diye.... http://www.zipkinci.com/serbest-dali...e-resimli.html
        Cem Kul

Maryland, ABD

daha öncesi;
        Ören - Burhaniye / Bal?kesir
        Gülbahçe / Urla - ?zmir

http://www.zipkinci.com/senkop-sig-s...ye-kurali.html

Yorum yap

ben gecen sene 82 cm kapali kafa pathos cevirme ip palamuta çevirdim güzel oldu sayilir alişamadidm geri söktüm bu aksam yine degiştireyim... degişiklik olsun belki bu sene alişirim onunla yazi gecirrim :D:D:D
          ONUR ALTINKOÇ
          1985 ?STANBUL

Yorum yap

Öncelikle soruma cevap verme nezaketi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim, çok istifade ettim.

Bir sorum daha olacak, kapalı kafada çift lastik kullanımı durumunda kaplinli lastiği mi ilk çentiğe takmalı,
            yoksa çevirme lastiği mi?
            Ahmet Bozdemir
            ?stanbul, Eyüp
            Ya?:32
            OMER E.T. 85
            ATISUB 90
            MARES 60

?lk av?m, 17,5 cm M?rm?r.
            Z?pk?nc? camias? için küçük, benim için büyük bir bal?kt?.:)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X