Duyuru

Gizle
No announcement yet.

şamandıra ve bıçağın önemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• şamandıra ve bıçağın önemi

şamandıra ve bıçak bu işin olmazsa olmazıdır.
    ama hiçbirimizde bu alışkanlık yok. önceleri agaşon bilmez derin dalmaz iken sadece bıçağı yeterli buluyordum. gecen sene bayramoğlu-marmarada burun bir yere dalıp vurduğum kitla ile yüzeye çıktım kıyıdan yaklaşık 30 metre kadar uzaklıkta idim. balığı tam şişten çıkarmakla uğraşırken bir anda sert bir vınıltı ve o anda köpükler içinde kaldımgöz gözü görmüyordu. korkuyla kafamı kaldırıp baktıgımda bir sürat teknesinin yarım metre yanımdan tam yolla geçtiğinin gördüm. üstelik deniz durgundu fakat kullanıcılar tekne kullanırken önlerine değilde kıyıdaki hatunlara baktıklarından neredeyse biçiliyordum.
    bu olayda samandıra kullanmadığım için ben suçluyum kabul
    fakat kıyıya bu kadar yakından o sürati yapan dahada suçlu çünkü illaki orada şamandıralı bir dalıcı olması gerekmiyor. bir yüzücüde pekala olabilirdi. lütfen tekne kullanan ve bu tip yerlere dalış yapan arkadaşlarınızı uyarınız.
    bu olayın birde garip yanı var dipte iken çevreden geçen teknelerin sesini uzaktanda rahat duyduğumuz halde yüzeyde bu seslerin cok kısık duyulması.
    şamandıranız görünür bıçağınız keskin olsun.

buyuk tehlıke atlatmıssın. evet ne yazıkkı samandra cok onemlı bır arac.

ıtalyada samandrasız dalana veya samandradan 50 mt den fazla uzak olana 2000 evro cezası var.

Yorum yap

teşekkürler radar team ne oluyor?

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

radar team bızım takımın ısmı.
          http://www.zipkinci.com/forum/viewtopic.php?t=315

Yorum yap

gecende bir zipkin hakkinda yorum yaparken bir keresinde lastikleri germeden baliga nisan alip tetik cektigimden bahsetmistim. arkadaslar da bu kadarini ne gorduk ne duyduk demislerdi.

olay soyle gelismisti. tam lastigi gererken bir de ne goreyim. sandalin biri benim samandirami nisanlamis geliyor. hizli degil ama samandiraya bes alti metre kalmis. tabii lastigi falan biraktim. heeey samandiraaaaa donsene heeey diye bagirdim. sandal samandiraya surtune surtune gecti. ben de adama bagirmaktan dizimi bir kayaya surtup kanattim. samandirayi dibe demirlemistim. ya belimde bagli olsaydi. samandira ipi sandalin bi yerine takilip beni surukler miydi, tam gobekten carpsa butun gunun hasati baliklari dagitirmiydi, samandirayi gormeyen zipkinciyi gorur mu vs dusunceleri icinde yeniden su altina konsantre olmaya calistim. ama olamamisim. lastigi germeden tetik dusurme calismasini da boylece gerceklestirmis oldum :) .

samandiranin gerekliligine kesinlikle inaniyorum. yukaridaki gibi istisnalar haric hem deniz araclari hem de birlikte dalisa gittigimiz arkadaslar nerde oldugumuzu gorebiliyor. guvenlik acisindan da balik tasima rahatligi acisindan da onemli.
            Kemal Erbatur
            1969

Yorum yap

arkadaslar bu şamandıraların fiyatları nedir.bikeresinde 70 ytl diye duydum doğrumu :?:

Yorum yap

şamandranı kendin yaparsan bedavaya gelir.ben öyle yaptım.birtane kırmızı bidon alıyorsun(bulamazsan başka renkde olabilir ben öyle yaptım)içine köpuk sıkıyorsun ve kapagını iyice sıkıştırıyorsun.Al sana şamandra üstelik bedava.Birde gidiyorsun batmayan iplerden alıyorsun.uzunlugunu kafana göre ayarla.ben on metre çivarlarında dalıyorum bana yirmi metre yetiyor.

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

karabinalar ile istedigini takıyorsun şamandıraya ama dikkat edin bazı karabinalar kendiliginden açılabiliyor bir arkadaşım marmara ereğli taraflarında karabinanın açılması sonucunda makaralı tüfeğini kaybetti.
                    vidalı karabinalar daha güvenli yada çift karabinaya bağla.

Yorum yap

şamandıralarım fiyatı 30 ytl ben yeni aldım çok güzel 5 adet karabinalık halkası mevcut karaköy mares de mevcut

Yorum yap

Cevap: şamandıra ve bıçağın önemi

fazıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        şamandıralarım fiyatı 30 ytl ben yeni aldım çok güzel 5 adet karabinalık halkası mevcut karaköy mares de mevcut
                        Acaba rica etsem aldığınız yeri tarif edebilir misiniz?

Yorum yap

Harpon Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin :) Öncelikle imza ayarlarını yaparsan seni daha iyi tanırız.
                          http://www.zipkinci.com/tanisma/4233...enlenmesi.html

Birde konulara yazarken tarihlere dikkat edersen daha çabuk cevap alırsın. Fazıl arkadaşımız o mesajı 2005 yılında yazmış, o yıl doğan bebeler 9 yaşına geldi :)
                          Dalış malzemeleri satan dükkanlar Karaköy'de genelde aynı caddede. Cadde tramvay yolunun bulunuduğu cadde olup adı Kemeraltı Caddesidir.
                          Türkay Demiro?lu
                          ?stanbul-F?nd?kzade
                          01.03.1967
                          0 Rh+

Yorum yap

47-9=38 sen bile çıtırmışsın abi o zamanlar :D
                            Fatih
                            ?stanbul
                            1978
                            Adam olmak bir gruba dahil olmak de?il bir duru?a sahip olmakt?r.

Yorum yap

Her ne kadar harpoonclub kardeşimiz efsanevi (9 senecik :) ) bir hortlatma yapmış da olsa, yazdığı 2. mesajda şamandıra teminini soruyor olması takdiri hakediyor. Hele yakın zamandaki acıdan sonra. Tebrik ederim harpoonclub kardeşim, böyle devam et. (tabii ki tarihlere de bakarak devam et :) )
                              Burak Kocagözo?lu 1976
                              ?zmir

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X