Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ahşap zıpkın

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ahşap zıpkın

ben kendime bir tane ahşap zıpkın yapmayı düşünüyorum açaba hangi ağaçtan yapıldığını bilen varmı? birde elinde teknik yada gelişi güzel gönderirse sevinirim

kullanilan agaçlar aklımda kalanlar gürgen,maun,sapelli vb gibi özgül ağırlıgı fazla ve yapı itibariyle sert ağaçlardır.tekne tamiri yapan marangozlara sorarsan sana yardımcı olcaklarından eminim.yanlış hatırlamıyorsam serbest dalış dergisinin 3. sayısında ahşap tüfek yapımına yer verilmişti bulursan faydası olur.şimdiden sana kolay gelsin insanın kendi el emegiyle avlanması ayrı bir zevk

Yorum yap

Ahşap zıpkın yapımında genellikle oldukça sağlam olan ve lamine edilmiş Teak agacı kullanılır.Bunun yanında Ireko, Sapelli,Gürgen,Maun,Kestane ve Meşe de kullanılabilecek ağaç türlerinden bazılarıdır...Üzeri 2 veya 3 kat yat vernigi ile kaplandıktan sonra su geçirmezlik sağlanabilir.

Vakit darlığından henüz tam olarak tamamlanmadı ama bir fikir verebilir sanırım...
      http://mod1.sitemynet.com/mod3.htm
      Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

selamlar meb ahşap tüfek yapıyorum,belki hatırlarsın seninle yılmaz denizde karşılaşmıştık.benden istediğin bilgileri söyle sana yardımcı olıyım.yanlız bu iş göründüğü gibi kolay değildir.el işciliğine güvenmiyorsan bence hiç bu işe girişme derim.iş eziyete dönebilir.mail adresimi veriyorum merak ettiğin şeyleri sorabilirsin.şu anda elimde iki tane yapım aşamasında olan tik ağacıından zıpkın var ve birtanede kayın ağacından bitmiş 90 lık tüfek var. mail adresim [email protected]

Yorum yap

..........................................

Yorum yap

totemsub cd sinde ahşap tüfek yapımını gösteriyor.
            ama kanallı yapmak istiyorsan en azından frezen olması lazım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X