Duyuru

Gizle
No announcement yet.

palet alırken

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• palet alırken

arkadaşlar palet alırken 1 kere paraya kıyında iyi birsey alın
    ucuz diye 80 euroya plastik palalı palet aldım 20 liralık yılmazdan hiçbir fazlası yoktu. palaları söküp botları izmire kargo ile yollayıp cağlar avdan compozit-fiber pala taktırdım bir cok tanınmış markanın karbonlarına 10 basar diyorum bilginize ücretinide havale ile 155 euro olarak gönderdim üstüne palet tanımam

Selamlar ünsal ya 80 euro az para degil yazık olmus .keşke almadan önce deneme yada birilerine sorma sansın olsaydı.

Yorum yap

botlarını kullandık zaten 60 euro çifti yapıyor

Yorum yap

sevgılı unsal dıger markaların tum karbon palalarını deneme fırsatın oldumu. kıyaslama acından soruyorum.

bırde acaba komposıt fıbermı , komposıt karbonmu palalar.

Yorum yap

kompozit fiber benim palalar karbonun en babasını kullanan arkadaşlar var bence ondan daha iyi saglamlık olarak dahada iyi

Yorum yap

ÜNSAL,APNEANIN 75€ PALETLERİ VAR NE DİYORSUN?İşE YARAMAZMI SENCE?10-15M ARASINDA....

Yorum yap

sümer
              xxone modelini kullandım(serbest dalış için).
              oldukça güzel
              sanırım sen techno modelini düşünüyorsun medium hard ideal derim..
              kompozit veya karbon paletlerin tek dez avantajı çok ses çıkartması ve balıkları ürkütmesi.Bunu test etmen kolay ortaya yakın bir yerden iki tarafından tut hızlıca aşağı yukarı salla çıkan sesten inerken çeverende bir tane balık kalmıyor..Ama profesyonel isen al derim çıkarken 3-4 palet vuruşu seni yukarı atmaya yetiyor.Tabiki inerken 6metreden sonra free fall olmayı başarabiliyor o şekilde dibe kadar iniyor ve avlanıyorsan düşünme al.ama 10-15 metre için düşünüyorsan parana yazık.Önemli olan hangi derinlikte av yapacağın istersen daha detaylı sana mail atarım.

Yorum yap

GÜNEYLİ Nickli Üyeden Alıntı
                ÜNSAL,APNEANIN 75€ PALETLERİ VAR NE DİYORSUN?İşE YARAMAZMI SENCE?10-15M ARASINDA....
                valla 10-15 yapan bırının bunu bılmesı lazım dıyorum... :D :D

Yorum yap

Aldığınız işe yaramayan paletlerin markasını yazarsanız forumu okuyanlarda bu konuda fikir sahibi olur diye düşünüyorum.Ben omer millenium aldım ama daha deneme şansım olmadı.Kullananlar bilgi verirse sevinirim.

Yorum yap

kesinlikle compozit fiber öneriyorum. karbon alan arkadaşlar benim paleti gördükten sonra hepsi verdiği paraya pişman oldu

Yorum yap

Ünsal bu aldığın paletler apnealar teknosport ayak cepli kamuflaj palalı olanlar mı? Kaç metrede kullanıyorsun ki bu kadar memnunsun?15 metreye kadar çoğu palet arasında pek fark yok ama 15 i geçince fark ortaya çıkıyor.en azından benim düşüncem.. :) :)
                      Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
                      ?ZM?R

Yorum yap

bırak 15 metreyi 1 metrede bile hissedeceksin.Çünkü yormuyor ve yorulmadığından sığ dalışlardada oksijeni daha verimli kullandığından dip süren artar.

Yorum yap

ünsal
                          kompozit fiberi öneriyorsunda yukardaki testi bir yap.
                          İşi bilen biri(satıcı)ne kompozit nede fiber önerecektir(balık avı mevzu olunca)ama çoğu satıcı mal satma derdinde olursa bu ülkede durum değişir.Ayrıca akıntıda çok büyük dez avantajları oluyor
                          şahsen şunu derim eğer 20-30 arası çaılışıyorsan mecburen iyi palet ama 10-15 için paraya yazık.Ben şahsen palet alırken paraya kıyamıyorum.amacıma uygun alıyorum.
                          Sığ avlar için= kısa
                          Derin avlar için=uzun

.

Yorum yap

şimdi vardığınız sonuç nedir bi toparlama yapsanız....

Ben 2 yıl önce YILMAZ palet almıştım ama elbisesiz sadece satıhta avlanmak için... şimdi takımı düzdüm sayılır... Ama palet almadım daha... Kalkıp bir palete 100 EURO veremem ama tavsiye edebileceğiniz bi palet varsa paraya kıymam gerekirse kıyarım...

Bi konuya açıklık getireyim... Ancak 15 mt ye inebilirim daha derine inebileceğimi sanmıyorum... Kulaklarım problemli olduğu için... Gelin 10 mt diyelim.. 1.73 boy , 71 kiloyum.. 8 kg bel ağırlığı bana yetermi.... Bi de bu derinliklerde kullanmak için hangi markanın hangi model paletini tavsiye edersiniz..

şimdiden çok teşekkürler....

Yorum yap

Arkadaşlar
                              Karbon fiber alaşım ile Kompozit Fiber alaşım aynı şey değil değilmi? Kompozit tam olarak nedir madde olarak?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X