Duyuru

Gizle
No announcement yet.

levrekler nasıl vurulur???

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• levrekler nasıl vurulur???

şu levrekleri nasıl vurduğunuzu bir anlatsanız .
    satıhtan dibe indiğinizde ne yapıyorsunuz?
    kaç dakika sonra levrek geliyor?
    herhangi bir değişik teknik uyguluyor musunuz?
    kaya arkasına mı saklanıyorsunuz?
    A-Z bir form açıp anlatırmısınız!!!
    örneğin 1.30-1.40 arası 2-3 metrede bir topuğun arkasında sazan gibi bekliyorum...belkiyorum...bekliyorum...2. veya 3. diyafram kasılmasından sonra satıha çıkıyorum..farklı noktalarda gün içerisinde yaklaşık 30-40 kez agaşon yapmama rağmen kefal ve karagöz haricinde balık agaşona gelmiyor.kefalin etini kokusundan dolayı sevmediğimden asla vurmuyorum 3-5 kg kefaller geldikten sonra levrek yada kofana neden gelmiyor? aterina sürülerini kefallerin sığlığa sürüp sıkıştırarak katliam yaptıklarını sayısız kez görmeme rağmen neden levrekler buna eşlik etmiyor?
    levrek neden vuramadığımı bir türlü çözemiyorum...
    acaba apnea sürem yetersizmi ?
    yetersizse kaça çıkarmamı önerisiniz????
    siyah elbise kullanmam dezavanta olabilir mi?
    dezavantaj ise ne tür bir elbise önerirsiniz?

saygılarımla,

umutkaraman

Valla bu levrekler tuhaf balıklar.ben 2.5 senedir zıpkınla dalıyorum.Gerci herzaman denizle içiçeydim ama keşke 35 yasından cok önceleri bu işe baslasaymışım.Levrege gelince ben cok derinler dalamıyorum en fazla herhealde 10 -15 arasıdır.Nefes süremde patlasam 30-40 saniye.Bugüne kadar 2 kere levrek vurdum büyük olanı heralde 1-1.2 kg .kadardı ve inanırmısın bozcaadada 30-40cm lik suda vücudumun yarısı suyun dısındayken, bir kayanın arkasında kıyıya sokulmus kefalleri keserken , onların arasında denk geldi.Seyettigim c dlerde hep derin suda avlıyolar ama benimki şans mı bilmem . Bu arada etkisi olmusmudur bilemem ama agaşon da yapıyordum

Yorum yap

Karakıyıda baskın avı yaptığım için ben de kayaların arasında gördüğüm levreklerin hareket tarzını yazayım.Benim gördüklerim genelde tek geziyor.Uyumlu ve yavaş hareket ediyorsanız bodoslamadan size yaklaşır ve süzülür, o kadar sakindir ki geldiğini farketmezsiniz bile.Bazen kafanızı çevirdiğinizde burun buruna gelirsiniz. şimdiye kadar etrafımda 2 tur attıklarını görmedim, tehlikeyi anladığı anda yan verip açığa doğru ok gibi hamle yapar ve soluğu Yunan karasularında alır.Kısacası ilk önce davranan puanı alır.
      "Totally Addicted To Bass"
      Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

zıpkınla

Yorum yap

Levrek diyince akan sular durur.Benim için şahsen en keyifli av levrek avıdır.Bazılarına kolay gelsede aslında teknik isteyen,meraklı olduğu kadar bi o kadar çevik ve güçlü bir balıktır levrek.Avlandığım alanların çoğu akdenizdedir ve ben bu balığı en fazla mendireklerin içi ile dışının kesiştiği yerlerde,mendirek dışlarında ve çırpıntılı ve birdenbire derinleşmeyen burunların sığlıklarında avlarım.En fazla verim aldığım mevsim ise mart ve nisan aylarıdır.Üreme teleşındaki levrekler büyük sürüler oluşturmakta adilane olmasada kolay av vermektedir.Çok değişken bir balık olduğunuda söylemek isterim bazen 1 m gibi sığ sularda bazense 10 m gibi derinliklerdeki taşlık alanlarda görülmekte.Söylenilenin aksine ben bu balığı genelde saat 10 11 12 civarında daha aktif olarak görüyorum nedenine gelince bu balığın avı olan kefal yavruları(ilaryalar) sabah çok erken değil güneşin hafif ısı yaydığ vakitlerde ortaya çıktığıdır.Genel olarak hafif çırpıntılı 2 4 kuvvetinde denizden karaya esen rüzgarda biçok balık türü gibi kıyılar Kullanılacak en iyi teknik bence sessiz bir aguşondur.Eğer balık sizi farkettiyse nazlanmadan gelecektir fakat sert bi manevrayla da hemen uzaklaşabilir.Eğer süreniz iyi ise o giden balık tekrar dönecektir ve bu sefer daha cesur bi şekilde yaklaşacaktır.yakın mesafeden atış verebilen bir balık olsada kalın pulları ve sert bir derisi olduğundan kuvvetli lastik ve makara işinizi kolaylaştırır.Beni kanaatime göre çok mücadeleci değil fakat asil bir balıktır.Vurulan balığı elinizle rahatlıkla alabilirsiniz fakat solungaç kapaklarına dikkat jlet kadar keskin olabilir.Ağzından rahatlıkla tutabilir hatta elinizi ağzına sokabilirsiniz zira dişleri yok denecek kadar küçük ve zararsızdır...
          Hepinize bol levrekli avlar...

Yorum yap

ilginç
            ben 07:00-09:00(2saat) 1.av
            16:00-18:00(2saat) 2.av
            hayatım boyunca hiç öğlen avlanmadım bize öğlen balık olmaz dediler levrek sabah 2 saat kıyıya uğrar sonra 30-100 metre arası derine çekilir akşam 2 saat tekrar uğrar sonra yine 30-100 metre arası derine çekilir .öğlen levrek olduğunu ilk kez duydum ondanmı vuramıyorum bu levrekleri 2 dakika ölü gibi dipte beklediğim dönemler oldu.biri 3 dakika net kal al levreği demişti 6 ay apnea çalışıp 3 dakika nete çıkarma planım vardı
            saol yinede

hoşçadalın
            [email protected]

Yorum yap

valla 3 dk apnea mükemmel bir süre abi
              yani balık gibi birşey olur insan ben şöyle adam akıllı, kontrollü bir şekilde bir dakika kaliim tamam ya
              yani yeni farkettim hakkikaten ben daha acemiymişim valla
              yanlış ama gaff üstad mükemmel bir şey. 3 dk ne mutlu sana ya bravo
              Abi nasıl artırıcam bu süreyi ? Bir dakka zor kalıyorum. Derine indiğim zaman kulak açtı şuydu buydu en fazla bir dakika. O da yorgun felan değilsem.Yani av uzadıkça süremde düşüyor.

Yorum yap

sonuçta 2 dakika kalmak bişey kazandırmıyor 3 dakika kaldığımı düşünme 3 dakika kalabilmem için 6 ay antereman yapmam lazım.En son 4:30 statik 2:05 dinamik sürem var.genellikle 1:30 1:40 en ideali 2 dakika kalabilmek için en az 3-4 diyafram kasılmasına katlanmak zorunda kalıyorum bu düşük bir oran ama elimden gelen şimdilik bu 2dakikadan 3 dakikaya çıkmak en az 6 ay (kara ant) yada 3 ay(havuz+deniz) haftada 3 gün 1 er gün atlamalı.
                ilk şunu tavsiye ederim exador
                bir arkadaşını al diyelim futbol sahası bunun çevresi 400 mt dir arkadaşın normal bir şekilde 0-400mt yürürken sen bunun yanında çok çok çok düşük bir tempoda koş onu asla geçme asla gerisinde kalma 0-400 ü 2:50 civarında koş ilk gün 5 tur ki bunu çok rahat yapacağından eminim 2km eder ..şunu başarman lazım .tempoyu yakala aynı tempoda 5 yada 7 tur koş her tur 2:50 olsun..eğer 2:49-2:51 arasına bunu oturtursan bu sana çok şey kazandıracaktır bunu sonra açıklıyacağım.burda amaç şu haftada 1 gün ama sektirmeden koş önemli olan her döngü hep aynı periyotda olsun bu senin vucudunu kontrol etme yetisi kazanmanda ilk etken olacaktır..

hoşçadalın
                [email protected]

Yorum yap

abi saol deniyeceğim
                  birde spor salonunda ne tür egzersiz yapabilirim.?

Yorum yap

Gaff, ilk yazında diyorsunki " neden levrek vuramadığımı bir türlü çözemiyorum"
                    Ben birşeyi merak ediyorum; levrekleri görüp te mi vuramıyorsun, yoksa hiç levrek mi görmüyorsun?
                    Anladığım kadarıyla apnea işinde bayağı derinleşmişsin ancak bence bulunduğunuz yer levrek yapan bir avlak değil.
                    İzmir'de öyle yerler varki, orda levrek görme olasılığı Tatlamakan çölünde kutup ayılarının tacizine uğrama olasılığı ile eşdeğer.Ama öyle yerler de var ki, (doğru zamanda) sen kaçsan levrekler seni bulur.
                    Sağlıcakla

Yorum yap

ex asla spor salonunda çalışma yapma ..çalışmalar açıkhava,havuz,deniz gerisi hikaye..şöyle spor salonunda çaılşmaesnasında geliştirdiğin herkas apnea süreni kısaltır..gelişmiş kas gelişmemişe oranla daha fazla oksijen tüketir
                      altemur:
                      hiç levrek görmedim görürsem affetmiyeceğim ama 3-5 kiloluk kefallerin burnuma kadar sokulduğu çok oldu hiç atmadım eti hoş değil yemiyeceğim balığı vurmam

Yorum yap

yer mühim

SELAM SAYIN GAFF.....
                        altemurun söylediği doğru levrek göremiyorsan 2 dk.içinde orda kesin levrek yoktur kesin, yani o bölgede!!!ben bu pazar 3 tane vurdum, çok daha fazla vururdum ama bir hata yapıp kurşunumu azalttım ve tam nötr olamadım!!neyse oraya geçelim daha birçok problemim vardı!!!!
                        -sana bişey söyliyeyim levreklerden sonra 5 de çıpura vurdum ve çıpra levrekden daha zor vurulan bir balık bunu söylememin nedeni sen 2 veya 3 dakkayla bırak levreği, çıprayı SİNAVRİT vurursun be onlarda neymiş!!!TEKRAR SÖYLÜYORUM MERAYA BAĞLI BU İşLER!!!!
                        BEN ZATEN ZIPKINA BAşLADIĞIMDA İLK LEVREK VURDUM HALA DA LEVREKLE DEVAM EDERİM!!!!TABİ ÇOK USTALARLA ALIşTIRMA YAPTIM VE ONLARI ÇOK DİNLEDİM AYRICA BİZİM BURLARDA LEVREK DAHA BOL DİĞER YERLERE GÖRE.....

BEN DİYORUM Kİ SAYIN GAFF KARDEşİM;ARTIK APNEA SÜRESİNİ BIRAK ZATEN SENİN SÜREN ÇOK İYİ MAşALLAH SADECE LEVREK YAPAN MERA BUL!!!LEVREK LEVREK DEĞİN EN BABASI 1,5 DAKKA DA YANINDA BİLEMEDİN 1,45!!!!VALLA BENİM APNEA SÜREM 2.5 DAKKA AMA 1 VEYA 1.5 DAKKA DA ÇOK GÜZEL LEVREK AVLIYORUM İNAN BANA!!!!!

O LEVREKLER ÇOK ZEKİDİR AMA MERAKINA HEP YENİLİR İşTE TABİ HEPSİ, İÇİN SÖYLENEMEZ!!!!!!!!
                        DAHA ÇOK şEY VAR ANLATILACAK AMA İş YERİNDEYİM,NASİP OLURDA GELİRSEN UZUN UZUN KONUşURUZ!!!!!!!!!

BENİMKİLER BENİM FİKRİM,HERKESİN TEKNİĞİ KENDİ ULAşTIĞI SONUÇLARLA İLERLİYOR!!!!

İNşALLAH YARDIMCI OLABİLMİşİMDİR...

DAL SAĞLICAKLA!!!!!!!!!!!!

Yorum yap

akçay karadenizde bir yermi?

Yorum yap

Haydaaaa! :D :D :D
                            Abi sen T.C. dışında filan mı ikamet ediyorsun?(Biliyorum alıngansın ama kızma)
                            Akçay ayvalığın kuzeyinde kalır.
                            Bu arada gerçekten, nerde ikamet ediyorsun?

Yorum yap

akçay

selam gaff.......
                              ALTEMUR BEY'İN SÖYLEDİĞİ DOĞRU!!!DAHA FAZLASI AKÇAY;BALIKESİR İLİNİN şİRİN BİR İLÇESİ(gerçi bu seçimde ilçe oldu)EDREMİT DİYEYİM SANA ÖYLE DAHA ÇOK BİLİNİR!!!!(yani ederemitin çok yakınında)

AYRICA DALIş ÖNCESİ VE SONRASI BİLGİLERİN İÇİN SAĞOL ÇOK FAYDALI!!!BEN BALIK DA İYİYİM AMA SEN DE BU KONULARDA BAYAĞI İYİSİN MAşALLAH!!!!

ÇÜNKÜ BEN BİR TEK ALLAHIN VERDİĞİ KUVVETE DAYANIP YÜKLENİYORUM KENDİME YANİ İşİN TIBBİ YÖNÜNÜ HİÇ BİLMİYORUM!!!

BUNU DA SENDEN ÖĞRENMEK İÇİN SORULARIM OLUCAK CEVAPLARSAN SEVİNİRİM!!!!!!!!!

DALIN SAĞLICAKLA.......

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X