Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kırmızı renk ile levrek arasında ilişki

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kırmızı renk ile levrek arasında ilişki

formunda levrek ile ilgili yazıları okurken dikkatimi çekti..
    espirimi?
    gerçekmi?

hoşçadalın

deneyimli birkac arkadastan kırmızının levrek avında etkili oldugunu duymustum.Hata birinede Murat hoca söylemiş.Benim dikkatimi çekende olta avında levrek lüfer gibi balıkları avlamada kullanılan kaşık denilen apratın arkasına son yıllarda kırmızı bir plastik -mika parca takıyolar yada kenarlarını ojeyle kırmızıya boyuyorlar.Eskiden beri tüylü capari oltaların ignelerine tüyü kırmızı iple baglarlar ayrıca .

Yorum yap

hakanbey,

teşekkürler
      sayenizde yeni birşey öğrendim
      hoşçadalın

Yorum yap

Galiba dişli balıkların tümünde aynı şey geçerli. Benimde tatlı suda: levrek ,yayın, turna türü balıkları yakalamakta kullandığım kaşıklar son yıllarda kırmızı renkli aparatlarla hep desteklendiğini farkettim. Bunun sebebini sorduğumdada : Hem bulanık suda avantaj sağladığını hemde kırmızı rengin bu tür balıkları daha çok çektiğini söylediler.

Yorum yap

Pardon balıklar renkli görebiliyorlar mı? Ben sadece ahtapot gibi bazi kafadan bacaklıların suda renkli görebildigini zannediyorum. Onu dısındakiler hep 70`li yıllar Tv tadInda Siyah-Beyaz...

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Ahtopot ve akya beyazı levrek ise kırmızıyı sever neden niçin sever bilmem beyaz atletle dipte hareketsiz dur eğer çevrede ahtopot varsa sırtına gelir yapışır tut elinle al dışarı zıpkın atmana gerek yok ama diğerlerini vurmadan alma şansın yok afiyet olsun

Yorum yap

Kırmızı renk derine indikçe en hızlı kaybolan renktir.İsteyen 10 m deki kanın gri aktığını görebilir Eğer sığ suda levrek avlayacaksanız kırmızı kesinlikle işe yarayacaktır.Ben geçtiğimiz yaz zıpkında dahil kıpkırmızıydım.İşe yarıyor.Ama bu şart değil bilindiği gibi levrek meraklıdır bi şekilde gelecektir size.Ama fantazi yapmak istiyorsanız benim gibi elbisenin üzerine kırmızı t shirt giyebilirsiniz

Yorum yap

yaratıcı bir zekan var
                  yorum için teşekkür

hoşçadalın

[email protected]

Yorum yap

balıklar renk görmez ama ısık yansımaları onların dikkatini çeker kamufle olabilen balıklar yansıyan ışık şiddetine göre renk alırlar
                    ancak levrek düz hatlara karşı çok hassas maske kenarı snorkel hele hele zıpkın. bunları dalgalı sekilde boyamakta fayda var diye düşünüyorum.
                    zıpkını erişte içine saklamak kesin gerekli.

veni vidi spearfishi

Yorum yap

Elimde aliminyum gövdeli zıpkınlar var.Hepsinin de gövdesi siyah .Hangi tür boyayla bunları dalgalı boyayabilirim ,

Yorum yap

bence boyama isi meraya göre...
                        egede isen av genelde eriste aralarında oluyor o yuzden mavi ve acık yeşil hakim renkler olmalı ayrıca bunları gövde dogrultusuna dik sekilde boyamalısın yani yatay tutunca bunlar erişteler ile aynı yönde gözükmeli
                        marmarada ise hakim bitki yeşil ve kahverengi yosunlar kahverengi olanlar eristeye biraz benziyor ama daha dallı budaklı
                        ben soyle yaptım bu işi: egeye indigim yok marmarada avlanıyorum , buyuk magazalarda (bauhaus, metro carrefour.. vs) satılan yapışkanlı duvar kağıtları var onların ahşap döşeme deseninde olanları var tufeği onunla kapladım kahverengi meraya uyum sağladı fena degil.
                        baska bir desen daha buldum mavi ve yeşil ağırlıklı onuda birgün egeye inersem kullanacağım daha nasip olmadı.

Yorum yap

ilginç..........

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X