Duyuru

Gizle
No announcement yet.

el kullanmadan kulak eşitleme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• el kullanmadan kulak eşitleme

Arkadaşlar yaklaşık altı aydır dalıyorum. Antalyada oturmama rağmen sene de 2-3 kere denize giren ben dalış olayına başladıkdan sonra hiçbir fırsatı kaçırmaz oldum . Bu siteyide tanıyalı yaklaşık 1 ay oldu hemen hemen hergün siteye giriyorum çok yararlı bir site kendi kendime bilmeden frenzel , agoşon yaptığımı ögrendim ve etrafımda olmasada sanal alemde bu heyecanı paylaşan pek çok insanın olduğunu görmek beni sevindirdi . Benim derdim : Depiranın CD lerinde 25-40 m arası dalış yapıldığını fakat aşşağı inerken elini hiç burnuna götürmediğini görüyorum . bir arkadaşım yutkunarak 10 metreye kadar eşitlediğini söyledi ama bunu bir türlü yapamıyorum .Frenzel tekniğimde hiç problem yok çok rahat yapıyorum. Bir elimde fener bir elimde zıpkın bir yanda kulak ve maskeye eşitliycem derken konsantrem bozuluyo birde maskeye eşitlemek için burundan hava verirken maskenin altından kaçı veriyo neyse şu an benim için kulağı el kullanmadan eşitleyebilmek saygılarımla herkese güzel dalışlar.

alt çeneni ileri oynatarak acabilirsin veya zaten basıncla maske sıkısıp burnuna güç uygular elle tutuar gibi rahatca acabirlsin deirne indikçe saygılar

Yorum yap

KIVILCIM(deepdiver) Nickli Üyeden Alıntı
      alt çeneni ileri oynatarak acabilirsin veya zaten basıncla maske sıkısıp burnuna güç uygular elle tutuar gibi rahatca acabirlsin deirne indikçe saygılar
      Ben de bu yöntemi kullanarak eşitliyorum.. Çok kolay ve sağlıklı bir yöntem..Gribal bir durumda veya sinüsler dolu olduğunda bu yöntem işe yaramıyor..bu yöntemi herkes kullanamıyor.. İnsanın östaki borusu yapısına(genişlik , uzunluk) bağlı, herkeste aynı olmuyor malesef..

Yorum yap

Re: el kullanmadan kulak eşitleme

eakkaya_68 Nickli Üyeden Alıntı
        Bir elimde fener bir elimde zıpkın bir yanda kulak ve maskeye eşitliycem derken konsantrem bozuluyo birde maskeye eşitlemek için burundan hava verirken maskenin altından kaçı veriyo neyse şu an benim için kulağı el kullanmadan eşitleyebilmek saygılarımla herkese güzel dalışlar.
        bir eline fener almadan,aydınlık havada dalmak en iyi çözüm...:):)
        Ça?lar Malo?lu
        1966-?zmit
        [email protected]
        05352793448

Yorum yap

Explorer Nickli Üyeden Alıntı
          Bir elimde fener bir elimde zıpkın bir yanda kulak ve maskeye eşitliycem derken konsantrem bozuluyo birde maskeye eşitlemek için burundan hava verirken maskenin altından kaçı veriyo neyse şu an benim için kulağı el kullanmadan eşitleyebilmek saygılarımla herkese güzel dalışlar.
          bir eline fener almadan,aydınlık havada dalmak en iyi çözüm...:):)

++++1
          Özgür ?ener 1978 ?ZM?R / GAZ?EM?R
          http://img275.imageshack.us/img275/4...erteam13yk.jpg
          Herkese sayg? göster ama kimseye yaltaklanma.

0532 161 66 20

Yorum yap

Fener kullanmak yasak bildiğim kadarıyla feneri kullanma sonra rahat rahat kullak eşitlersin..
            Mür?it Uzuno?lu ?ZM?R

Yorum yap

arakdaşlar fener kulanmak yasak olabilir ama çoğunuzda fener olduğunu hepimizbilioruz bu kişinin kendi sorumluluğunda lütfen yazılmış olan bir soruya cvp vermeye çalışkım o kişiye yüklenmenin bu konuda gereksiz olduğuna inanıyorum ne sizin demenizle o kişi feneri bırakır nede ortamı germenin anlamı var sanıyorum

Yorum yap

arkadaşlar cidden bu siteyi baya okudum ama gündüz kaya altına fenersiz bakıldığını kaçırmışım artı çevremde dalan hiçkimse buna satıcılar dahil gündüz fenerin yasak olduğunu söylemedi

Yorum yap

kardeş fenerle girmek yasak değil sadece öbür elinde zıpkın olmasın gündüz serbest gece şayet av amaçlı giriyorsan sıkıntı yaşarsın neyse kıvılcım hocamın dediklerini dene ve çalış kolay gelsin

Yorum yap

Tamam o zaman,kızmaya gerek yok,fenerle dalsın zıpkını bıraksın,o da bir çözüm
                    Ça?lar Malo?lu
                    1966-?zmit
                    [email protected]
                    05352793448

Yorum yap

Arkadaşlar yanlış anlaşıldım ben feneri gece dalışı için kullanmıyorum. Gündüz için kullanıyorum (gece dalışıda yaptım meraktan zevkli değil). asağı inerken fener olan elime zıpkını alabiliyor yada fenerin lastiğini eldivenin cirtcirtina tespit ediyorum ama basta dediğim gibi bunlar cok hareket etmeme, konsantremi bozmama neden oluyor . Beni anlayıp çözüm öneren arkadaşlara teşekür ediyorum önerileri deniycem saygılarımla

Yorum yap

selam dostum...hani dedin ya yutkunarak yapan var diye..işte o yutkunma sırasında kulaklara basınç uygulandığı aşama var.Dikkat ettiysen bu aşama dilin damağa doğru geriye ve yukarı gittiği aşama.Yani dili serbest bırakmadan hemen önceki konum.İşte bunu yutkunmadan yap.Yani dilini ağzının arka ve üst tarafına iterek kulaklarına basınç uygula.kulaklarında duyacağın klik sesleri işlem tamam anlamına gelir.Belki hatırlarsın hani otobüsle arabayla seyahat ederken yüksek rakımlı yerlere çıktığımızda kulağımızda bu basınç değişikliği olduğunda bunu otomatik refleks olarak ellerimizi kullanmadan aynı şekilde yaparız..İşte o hikaye.Bu bence dalmanın en kolay, en pratik,en temel ve dalış konsantrasyonunu bozmayan ve elle yapacağın eşitlemede karşılaşacağın ayar tutturma gibi problemlere meydan vermeyen en önemli kuraldır.Aşağılara indikçe,basınç arttıkça bu basit işlemi tekrarlarsın olur biter..sevgiler.

Yorum yap

KIVILCIM(deepdiver) Nickli Üyeden Alıntı
                          arakdaşlar fener kulanmak yasak olabilir ama çoğunuzda fener olduğunu hepimizbilioruz bu kişinin kendi sorumluluğunda lütfen yazılmış olan bir soruya cvp vermeye çalışkım o kişiye yüklenmenin bu konuda gereksiz olduğuna inanıyorum ne sizin demenizle o kişi feneri bırakır nede ortamı germenin anlamı var sanıyorum
                          "Orfoz avlarken sırtım ağrıyor nedenini bilen var mı acaba?" diye soran olursa, biz de "Kardeşim orfoz avlamanın yasak olduğunu bilmiyormusun" desek başaka bir arkadaşımızda "Yasak olabilir ama yasağın kişiyi ilgilendirdiğini dolayısıyla mevzu olanın sırt ağrısı olduğunu" söyleyip ortalığı gerip provakatörlükle suçlanabiliriz. Böyle bir şey var mı arkadaşlar lütfen. Yeni başlamış arkadaşımız fenerle dalmanın yasak olduğunu nasıl öğrenecek biz uyarıda bulunmasak. Ve uyarı niteliğinde de yapmamış arkadaşlar çok espirili bir şekilde yaklaşmışlar. Gerginlik yaratmayalım deyip aslında siz yaratmışsınız :)

Kendimde yasak olan balıkları, avlanmaya yasak olan bölgeleri buradan öğrendim.

Saygılarımla

Herkesin Kurban Bayramı kutlu olsun.

Yorum yap

şahin bey en azından ben bu işe başlaman önce sirküleri okudum ama bu fener mevzusu her seferinde açılıyor bu konuda olmasada diğer arkadaşlarımınz yazış tarzının(suanki topiği kastetmiyorum genel konusuyorum) uygun olmadığını düşünüyorum. sizn de bildiğiniz gibi bu işi yapan kişilerin çoğunda fener mevcut eğer arkadaşımız bir elinde fener diğer elinde zıpkınla dalıyosa niyeti ki belirtmiş taş altı balığını almak içindir benim nacizane görüşüm budur tam aksine ben gerginlik yaratmaya çalışmıyorum bu tür konuşmalardan artık sıkıldığımı bu toplu platformda bildirmek istedim saygılar

Yorum yap

Arkadaşlar fener gece gündüz fark etmiyor.zıpkınsız olasanız dahi gündüz bile yasak

Kulak eşitleme olayına gelince ben ne yaparsam yapayım bi türlü kulaklarım açılmıyor.Sanırım burnumda fiziksel bir sorun var.5 mt de bile bazen ne yapsam basıncı eşitliyemiyorum.Hele birde burnum akıyorsa o gün;o dalış bana zehir olur.Yukardan gelene geçene sallarım artık :D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X