Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MARINER 10 HP İki Zamanlı motor hakkında

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • MARINER 10 HP İki Zamanlı motor hakkında

  Arkadaşlar uzun zamandır motor konusunda kararsız kaldığım bazı noktalar oldu..Bugün mariner marka 2 zamanlı bir motorun fiyatını aldım bana oldukça makül geldi..
  4 zamanlı tercih ediyordum fakat fiyat olarak biraz daha pahalı geldi..  Bana verilen fiyat 1800$ yaklaşık 2,400 ytl civarında...Bunun yanında birde mercury vardı..Takriben fiyatları aynı sayılır..
  Sormak istediğim Bu motor fiyat olarak nasıl? 2 zamanlı ile 4 zamanlı arasında kaydadeğer bir fark varmı..Sanırım benzinde biraz tasarruflu,sessiz ve 12 volt çıkışı varmış..Bundan ziyade gözle gözüken bir farkı varmı?
  Aynı zamanda bu markayı ve özelliği kullanan arkadaşlar varsa eğer memnunlarmı?

  Motor hakkında bilgi için http://mercurysport.com/?l=mariner&a=de&c=1&eun=11

 • #2
  Mehmet abi tam olarak bilmiyorum ama aklımda söyle kalmıs 4 zamanlı motorlar 2 zamanlı motorlara göre daha az yakıt yakıyor fiyatı bundan yüksek olabilir.

  Yorum yap


  • #3
   :arrow:

   Yorum yap


   • #4
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ediyorum ... Sedat bey düşüncelerinize katılmamak elde değil..Benimde aklımdan geçen johnson 4 zamanlı idi..Fiyat olarak diğer markalara oranla oldukça iyi...Fakat Alanyada olsun Antalyada olsun sormuş olduğum bazı servislerde johnson motorların genelde motor aksamları 1,5 sene içerisinde yıpranıyormuş..Aynı zamanda serviste dikkat ettiğim bu motorların yoğunluğuydu..Parça bekleyen ve arıza yapan motorların genelinde johnson vardı Olaya başka açıdan bakarsak johnson motorlar iyi rağbet görmüş ve piyasada oldukça fazla derecede bu motorlardan kullanan var gibisinden bir düşüncede aklımdan geçmiyor değil...

    Bugün bu motorun servis ve bayiliğini araştırdım yakın bölgelerde servisi ve bayisi mevcut..Hatta bayiden almış olduğum fiyat 2495 $ antalyada bulunan bir başka bayiden aldığım fiyat 2485 $..Aynı zamanda bunlar motorun şuanki peşin fiyatları...
    Motoru almayı düşündüğüm kişide balık malzemeleri satan bir işyeri...Bayi fiyatı ile arasında oldukça fark olması beni çok şaşırttı...Yaklaşık 1,000 ytl ye kadar fark var...2 seneye kadar garantili..

    Birde bu motorlar sanırım mercury ile aynı malzemeleri kullanmış ki bayilikleri bile aynı...şuan için aldım gibi gözüküyor :( hatta az önce biraz peşinat verip motoru teslim aldım...İlerde 4 zamanlı ile değiştirme olanağıda sağladığı için biraz cazip geldi...

    Sanırım şuan için yapacağım tek şey tekneye takıp denemek..eğerki memnun kalmazsam geri verme imkanımda varmış Zaten cazip gelen en önemli etken sıfır motor olması..Yoksa dediğiniz gibi alıpta riske girmeye değmez...

    Bu arada motoru kızılot taraflarına doğru denemeyi düşünüyorum Yedek benzinimizi,küreğimizide yanımıza alıp tın tın gideriz diye düşünüyorum :roll: Mera konusundada teşekkürler :)

    Yorum yap


    • #5
     :arrow:

     Yorum yap


     • #6
      Selam arkadaşlar,
      Ben de bir motor düşünüyorum.4 zamanlı Honda dan şaşma.'Honda...hayat onda' diyorlar.ne dersiniz?Selamlar.
      Selim

      Yorum yap


      • #7
       Beğenmezsen geri getir lafı da saçma.Motoru kullandın beğenmedin geri götürdün diyelim. Motor 2. el oldu.Aradaki zararı kim karşılayacak ? Elbette sen.

       Yorum yap


       • #8
        Arkadaşlar bugün motoru denedim..Beklediğimden daha iyi bir performansta çıktı..Ses olarakta oldukça sessiz diyebilirim..Tek sıkıntım yağ seviyesini ayarlamak oldu :lol:

        Motoru geri getirme konusu şöyle..Daha önce 2. el 4 zamanlı bir hondayı deneme mahiyetinde verdi.. 2 hafta kadar motoru kullandım fakat ufak tefek masrafları olduğu için iade ettim..şuan ki motor suya girdiği için belkide geriye almaz ama alsada vermem zaten :P Çünkü bayilerinden almış olduğum fiyatlar genelde 2500-2600$ arası idi...

        Aynı zamanda motorun tüm aksamları mercury ile aynıdiyebilirim...Vites olarak ekstra bir kol yapmayktan ziyade dümene vermişler..Ne kadar avantajlı olur bilmiyorum ama sanırım beni 3 sene götürür..
        Motorun yeni olmasından dolayı fazla hız yapmadan tın tın gittim oldukça sessiz ve rahat geldi..Belkide ilk defa sıfır motor kullandığım için böyle geldi ama sonuç olarak tam not verdim...

        Motor alacak arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir model..Servis garantisi ve parça garantisi olması motoru oldukça makül kılıyor.. :roll:

        Yorum yap


        • #9
         kardeşim hayırlı uğurlu olsun.

         iyi günlerde kullan ,balıkları diz bakalımda fotolarını da yollarsın. :lol:

         sevgiler.

         Yorum yap


         • #10
          Teşekkürler ismail abi..Valla abi aslında resim eklemeyi çok istiyordum ama fotoğraf makinesi konusunda sıkıntı yaşadım biraz..Deniz biraz kötüydü ama iyi av yaptık...Mırmır ve mercan olarak şanslıydık :roll:

          Yorum yap


          • #11
           4 zamanlı motorlar 2 zamanlı motorlara göre %13 gibi bir oranda daha az benzin yakarlar.4 zamanlı motorlorın servisi 2 zamanlı motorlara göre daha pahalıdır.4 zamanlı motorlar biraz daha sessizdir.

           Yorum yap

           Hazırlanıyor...
           X