Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ÇUPRA AVI İCİN YARDIM?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ÇUPRA AVI İCİN YARDIM?

Abilerim henüz 13 yasındayım ıldır balıklı ovada daldım ve üzerime bir karaltı geldi yanıma yaklastı cupraydı 1kilo ve üzerindeydi her halde zıpkını ona döndürmemeye gayret ettim ama bi türlü balık bana yan vermedi bemde balık kaççak diye zıpkını balıga cevirdim balık hamen kaçti sonra bekledim ama gelmedi ne yapmam gerekir?

Biraz daha sabır. :-)

Yorum yap

Merhaba kardeşim öncelikle böyle bir siteye bu işin başındayken ulaşabilmek senin için büyük bir hazine olsa gerek diye düşünüyorum...sitedeki tüm bilgileri ustalaramızın yazılarını dikkatlice okumanı öneririm zamanla okuduklarını ciddiyetle uygulamaya başladıkça değişimin farkına varacaksın...bol avlar...

Yorum yap

bende senden cok buyuk degilim...heralde sabırla olacak bu işler herşey sitedeki yazıları okumakla olmuomuş... :D

Yorum yap

çipura avında çok sesiz olman gerekiyo(diğer bütün balıklarda olduğu gibi),balık çok yakınına girmişse ve atış mesafende değilse balığa doğru hamle yapma biraz daha geriye çekil sesizce süzülerek balık seviyesine veya daha aşağısına yat ve bekle balık ilk ilk suya inişinde ürkmüşse bile bir müddet(nefesin yettiği kadar) bekle zıpkının ucuna kadar gelecektir,sen zıpkını ona çevirmeye çalışma o zaten zıpkının parlak yansımasını merak edip gelir,eğer atış yapamadan balık kaçtıysa buluduğun yerde dibi paletinle tozuta bileceğin bir yer bul ve aşağıyı paletinle tozut biraz geriye çekil ve bekle balığın tekrar geldiğini göreceksin tabi balık geldiğinde sen onu atışa hazır bir vaziyette bekliyor olman lazım.bu yöntemle vurduğum çipuranın sayısını hatırlamıyorum daha bu hafta sonu 14 tane vurdum bunlar benim tecrübelerim.iyi avlar,avın yerine ve meraya göre balıkların farklı tavırlar gösterdiğini unutmamak lazım
          B O Z B U R U N
          www.bozburun.bel.tr

Murat Merdan YÜCEL
          1971

Yorum yap

kardesim aramıza hosgeldin cupra balıgı sesizligi sever fazla hareket etme ve birazdaha sabır bol sans

Yorum yap

çipuralar kayalık ve oldukça yüzeye yakın yerlerde uyuyabiliyorlar. birine de ben şahit oldum ancak doğru açıyı bulamadan kaçacak endişesiyle acele bir atış yaptım. hala duruyordu şişi geri çekerken farkıma vardı ve çok hızlı bir şekilde kaçtı. sizinde karşınıza çıkarsa oldukça sakin olun. :oops: valla bir hafta aklımdan çıkmadı.

Yorum yap

Dilerim gece uykusunda yakalamamışsınızdır o çipurayı :)
                DEM?R ÖZDEM?R
                75'ers

Yorum yap

kusura bakmayın. gündüz olduğunu yazmamışım. zaten gece dalmıyorum. gece avlananlarıda tasvip etmiyorum. balığında kendini savunabilmesi lazım dimi yani.

Yorum yap

İşte yanlış anlaşılmış bir cevap daha biraz düşünelim lütfen.Demir abi yanlış anlaşılmışın bir cevap yazmanı bekliyorum...

Yorum yap

slm

cupra avini iki bolumde ele almaklazim..

-agasonda ilk gelen balik olur ve cok yakina girer ama bir kere..seni farkettigi an inanilmaz bir hizla aciga gider eger cok baski gormemisse bir oyuga girer iste en kolay vurulma ani gelmistir..yanliz agasonda hic ummadigin yerden onune cikabilir.

--oyukta ki en bol boyle vurulur..bunun icin cupranin yatacagi kayalari taniman lazim once(kuma yakin iki tarafi acik ve siğ ) 0.5m ye bile dalman gerekir..ve cok iyi icer,i bakacaksin..bazen sadece kuyrugunu hafifi oynatir kafayi ileri uzatir..cok kucuk bir tufekle avlarsin..bence en kolay yolu bu!!!!ama gormek cin dalarken 8 olursun ve su yuzunde cirpinirsin :D o ayri...

rastgele...

Yorum yap

discover Nickli Üyeden Alıntı
                        kusura bakmayın. gündüz olduğunu yazmamışım. zaten gece dalmıyorum. gece avlananlarıda tasvip etmiyorum. balığında kendini savunabilmesi lazım dimi yani.
                        Demek ki kısmet değilmiş. Gündüz olmasına sevindim. Bir daha ki sefere inşallah...
                        DEM?R ÖZDEM?R
                        75'ers

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X