Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İşİTME KAYBI

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İşİTME KAYBI

Arkadaşlar, zorlamadan dolayı kulağa su kaçmasıyla oluşan işitme kaybının tedavisi ve kalıcı etkileri nelerdir bilen varmı.

doktora gitde kulag1ndaki suyu ç1kars1n,
    iltahaplanmalara sebep olabiliyo......

Yorum yap

Kulağın zorlanmasını ve su kaçmasını birbirinden ayırmak gerek.Çünkü basıncın ve suyun tedavileri çok farklı oluyor.Su kaçmalarında kendiliğinden çıkmasını beklemeyip doktor gözetiminde ilaç tedavisi yaptırmak gerekli.Ya da kulak içini komple temizletmeli.Çünkü ileriki zamanlarda kulak içinde kalan su insanın başına olmadık dertler açıyor.Orta kulak iltahabı ve denge kaybı bunlardan bazıları.

Yorum yap

Ya arkadaşlar burada bu konularda soru soracağınız doktora gitsenize....

Yorum yap

Gönen canım dağ başında yaşamıyoruz tabikide bu konudan müzdarip arkadaşımız doktora gitti. Ama bu sitenin amacı herkonuda insanlarla paylaşım yapabilmektir.

Bu konudaki benim beklediğim aynı konudan muzdarip insanların tedavi süreçleri ve sonuçları.

Yorum yap

gönen başer Nickli Üyeden Alıntı
            Ya arkadaşlar burada bu konularda soru soracağınız doktora gitsenize....
            Gönen bey bu tür soruların burda sorulması çok normal.. Aynı olayı yaşamış tecrübeli arkadaşların bu tür konularda çok faydası olacaktır..Burası bilgi ve paylaşım formu aksi idda edilemez..

Yorum yap

Re: İşİTME KAYBI

Emrah UYSAL. Nickli Üyeden Alıntı
              Arkadaşlar, zorlamadan dolayı kulağa su kaçmasıyla oluşan işitme kaybının tedavisi ve kalıcı etkileri nelerdir bilen varmı.
              Emrah abi benim arkadaşım da kulağını fazla zorlama sonucu geçici sağırlık geçirdi..Bir sabah uyandığında sağ kulağında işi kaybı oldğunu farketti 3-4 gün hastanede tedavi gördü şimdi eskisinden daha iyi duyuyor :) Bir an önce doktora gidilsin onlar gereğini yapacaktır..

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

kulağındaki işitme kaybı ne derecede? su kaçtığına eminmisin? benim başıma gerçekten ciddi bir sorun açıldı bu yüzden..sağlık bolumunde "kulaklar iptal" başlığı....

Yorum yap

Neden doktora gidin diyorum biliyormusunuz?

Lütfen yanlış anlamayın. Bunu sadece sizlerin iyiliği için söylüyorum. Sağlık konusunda paylaşılmış tecrübe olmaz. Mevcut bir belirti önemsiz bir nedenden kaynaklanabileceği gibi, acil tedavi gerektiren bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. O zaman "bende şöyle oldu geçti" şeklinde alınacak bir cevap, kişinin - insan psikolojisi çünkü, kimse kendine konduramaz- gecikmesine ve belki de organ veya duyu kaybına neden olacaktır. Hele hele ani işitme kaybı çok ama çok önemli bir belirtidir, ve KBB nin acillerindendir. Hastalığınız biter, tedavinizi oldunuz tabii ki bunu paylaşın.
                    Kendim de hekim olduğum için her ne kadar branşım olmasa da ani duyu kaybı her halükarda hızlı müdahele gerektirebilen bir durumdur.

Yorum yap

Gönen gerçekten sende kusura bakma. Hani bizim toplumumuzda derlerya " Dertli delidir" diye bizimki de o misal.

Aslında bir çoğumuzun yaşadığı sıkıntıları başımıza gelmeden pek önemsemiyoruz. Ama aynı konulardan müzdarip olduğumuz zaman diğer insanların tedavi sonuç ve süreçleri moralmen bizleri çok ilgilendirir oluyor.

Ben bu yazıyı bir arkadaşımın arkadaşına moral olucak örneklerini görebilmesi için açtım.

Tabiki doktor ve hasta ilişkisi çok önemli ama sanıyorum hastalar hasta psikolojisinde sizlerinde öğrendiği, neden ben psikolojisi içerisinde hastalıkla ilgili olumlu şeyler duyma ihtiyacı hissediyor.

Yorum yap

Rica ederim Emrah. Seni çok iyi anlıyorum. Aslında bir şeyi itiraf edeyim, biz doktor milleti de hasta olunca pek farklı davranmıyoruz. Ama doğrusu bu değil. Umarım sorunun geçmiştir.

Yorum yap

Uzmanı değilim ama, bende yaşadığım için yardımcı olmaya çalışayım.
                          Her şeyden önce Dalma sporuyla uğraşan her insanda senelerle oluşan kulak zarı kalınlaşmasına bağlı işitme kaybı söz konusudur (Dalgıç kulağı).

Bu işitme kaybı kuvvetli bir çınlama ile birliktemi dalış eşnasındamı başladı?
                          Sudan çıktıktan sonramı oluştu (farkedildi)?
                          1. si kılcal damar yırtılması veya sinir kopması ile oluşur. Geriye dönüşü biraz zordur ama tedavisinin denenmesi gerekir.
                          2.a) Su kaçması ile oluşan tıkanma, suyun çıkarılması ile geçer. Su çıkarılmassa orta kulak iltihaplanmasına yol açabilir.
                          b)Kulaktaki Buşonun (kirin) suyla temabı ile şişmesi sonucu kulak yolunu tıkaması. Doktor tarafından temizlenmesi şarttır. Yoksa bu da orta kulak iltihabına neden olabilir.
                          Birde aşırı zorlama ile kulak zarı yırtılması olabilir, hemen doktora gidip gerekli tedavinin yapılması ile düzelebilir.
                          Gecmiş olsun, yadımcı olabildiğimi umarım. :D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X