Duyuru

Gizle
No announcement yet.

SERBEST DALIş DERGİSİ HAKKINDA

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• SERBEST DALIş DERGİSİ HAKKINDA

Sitede serbest dalış dergisiyle ilgili ve yetkili kimse var mı bilemiyorum ama sorum şu:Bu dergi niçin Adanaya bu kadar geç ve sınırlı sayıda geliyor?Gitmediğim dergi satan yer kalmadı.Kitapçılar da geç gelmesinden şikayetçi.Biz de bulamamaktan şikayetçiyiz.Problemin kaynağını öğrenirsek iyi olur diye düşündüm.Herkese saygılar... :lol:

.................................................. ....

Yorum yap

İstanbulda ay başında nereye sorsam gelmedi diyorlar, ayın 10'undan itibaren geliyor. Nasıl bir dağıtım sistemidir anlamadım. Ocak 10 mart 10 mayıs 10 temmuz 10 diye gidiyor..... :D

Yorum yap

Ben daha önce Adanada ayın 5-6sı gibi en geç alıyordum.Ama son iki sayıdır dağıtım sisteminde bir problem var herhalde.Neyse yetkilileri uyarmış olalım.

Yorum yap

Paladin Nickli Üyeden Alıntı
          İstanbulda ay başında nereye sorsam gelmedi diyorlar, ayın 10'undan itibaren geliyor. Nasıl bir dağıtım sistemidir anlamadım. Ocak 10 mart 10 mayıs 10 temmuz 10 diye gidiyor..... :D
          İzmir' de de aynı şekilde.
          "Totally Addicted To Bass"
          Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

valla şua ana kadar bir kere ayın 1 de aldım kalanları hep 1-2 hafata geç aldım hatta bir keresinde 1 ay sonra aldıgım bile oldu

Yorum yap

Bugün Taksimin göbeğindeki gazete bayiine sordum daha gelmedi dedi.Bizi bukadar bekletmeyin. :(

Yorum yap

Vallaha en garantisi abone olmak, burda kaç kişi takip ediyor bilmiyorum ama ben birileriyle yarış ediyorum, şimdilik ben öndeyim ama iki sayıyı kaptırdım... :? :?
                SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                Birol ?ENKUL - 1974
                [email protected]
                0 554 267 93 73

Yorum yap

Bugün Kadıköyde Nezih Kitabevine gittim dergiyi alayım diye şöyle bir gözden geçirdikten sonra vaz geçtim.
                  Neden derseniz dergideki yazıların büyük çoğunluğu yahoogruplar ve zıpkıncı dahil arkadaşlarımızın geçen ay yazdıkları yazılar örneğin Cem Özbakırın gece avı, Engin Yıldırımın paletlerle ilgili yazısı Türkiye şampiyonası ile ilgili yine cem Özbakırın yazısıbaşka başkaa Onurun yazısı tek parça olarak herhangi bir forumda yok ama forumları takip eden Onurun bu konudaki düşüncelerini farklı yerlerdeki yazılarında zaten okumuştur.
                  Reklamlara gelince:
                  Mares -Sporasub-Nil Deniz yıllardır aynı reklam.
                  Picasso o da Ogansea ye geçtiğinden beri aynı reklam.
                  Beuchat yine yıllardır aynı reklam
                  Joker boat keza aynı
                  Zeynel Sezgün ve Murat Bölükbaşının kurslarına ait reklamlarda kişiler değişiyor o kadar.
                  Elios elbise reklamı kaç sayıdır aynı bilmiyorum elbiseleri kaliteli ama o reklam feci,
                  Omer bu sayıda göremedim artık herhalde içeriği böylesine bedavaya getiren böylesine zayıf bir dergiye reklam vermekten vaz geçti Zıpkıncı com daki mağazalar kısmındaki reklamları daha yararlı oluyordur eminim.
                  Seatec evet 2 sayıda bir Seatec veya Sportech reklamları değişiyor en azından gözümüzü monotonluktan kurtarıyor buradan yetkililerine teşekkür ediyorum.
                  Evet bütün bunları görünce elime aldığım dergiyi olduğu gibi rafa geri bıraktım ve Nezih Kitabevinden çıktım.

Yorum yap

Evet Seatec Reklamları benim de çok hoşuma gitti. Özellikle Beuchat kullanan biri olarak çok eski bir reklam koyulmuş.Tüfek modelleri çok eski tıpkı diğer markaların reklamlarında olduğu gibi halbuki Mağazaya çok güzel ve yeni model tüfek Elbiseler gelmekte.

Bence Reklamda O markanın klasik tüfekleriyle birlikte Yenilikler gösterilse daha bir anlamlı olur. Örneğin yeni gelen 2005 model tüfek veya elbise vs..

Yorum yap

Desenize boşa bekledik bu kadar...

Yorum yap

valla 2 ay sabırsızlıkla beklediğim bi derginin bu kadar boş olması benide üzüyo .Ama Jak Boeno'nun calışmaları ve nadirde olsa arada başka calışmalar faydalı olabiliyo.Bana eski sayılarında cok şey öğreten bu dergi hakknda kötü yazmak isteme ama elimde değil cünkü son son sadece raklam yer almaya başladı.İlgililere duyrulur....
                        Fatih ÇEL?KÇ?
                        0 544 438 73 23

Yorum yap

Kendi alanında bir boşluğu doldurduğunu inandığım,2 ay merakla beklediğim zaman zaman bir çok şey öğrendiğim derginin içeriğinin bu kadar ''yavanlaşması'' beni de üzüyor.

Özellikle son sayılarda av hikayelerinin ve resimlerin çoğalması,reklamların ilgi uyandırmayacağı gibi kişiyi de doğru yönlendiremeyeceği,insanların gördükleri rüyaları anlatması filan,hep aynı hikayeler hep aynı resimler bir şey öğretmez olup tam bir foto albüm halini aldı.Ben de kendi kendime sormaya başladım bu parayı niye veriyorum?

Jack hocamızın yazılarını merakla beklerken nelerle karşılaşıyoruz.Bununla yetineceğiz galiba.Hocamızda her dakika yazacak değil tabii.

Hatta geçen seneki sayılarda bi kızımız,bi zıpkıncı abimize aşık olmuş onu anlatıyordu.Ya tamam da bu konu beni ilgilendirmiyor ki! Git sen aşkını kendi içinde yaşa bana ne!. Sen bana nasıl kendimi geliştirebileceğimi?Daha güvenli olacağımı, daha uzun sualtında kalabileceğimi anlat.

Tamam dergi zor şartlarda çıkıyor,ayakta durabilmesi için reklama ihtiyacı var buna sözüm yok istediği kadar reklam alabilir.Ama içeriğinin bu kadar basitleşmesi gerekmez.İlk sayılar bu yüzyılda siyah-beyaz çıkmıştı gene de almıştım ama bundan sonra almayacağım sanırım.

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Arkadaşlar, bu dergiye ben de yazılar yazarak katkıda bulunmaya çalışıyorum, ama basımı, dağıtımı ile ilgim yok. Yine de fikirlerimi belirtmek istiyorum. Bu forumda çoğu arkadaşın yaşı genç ve ülkemizdeki bu tür yayınların geçmişini bilmiyorlar.

Ben de uzun uzun anlatmayacağım ama şu kadarının bilinmesini isterim ki Serbest Dalış çıkana kadar ülkemizde bu konuya ilişkin bir dergi çıkmamıştı, sadece aletli dalışa yönelik dergilerde 1 -2 sayfayla zıpkıncılık ve serbest dalış temsil ediliyordu. Dergi önemli bir boşluğu doldurdu, bir camianın süreli yayını olması bana göre şarttır, çok önemli bir kamuoyu oluşturma ve iletişim aracıdır. Federasyona sesimizi duyurabilmek için bile önemli.

İçerik konusunda sizlere hak veriyorum, ama bizim dalımızda yazılabilecek konular çok fazla değil, ister istemez bir noktaya gelip tıkanıyor. Geçenlerde bir dalış arkadaşımla sohbet ediyorduk, kendisi Fransız APNEA dergisinin abonesiydi. Bu dergi serbest dalış ve zıpkınla balık avında dünyanın en üst düzeydeki dergisidir, arkadaşım artık bu dergi aboneliğini bıraktığını çünkü içeriğin tekdüzeleştiğini, konuların kendini tekrar ettiğini artık dergiden bir şey elde edemediğini söyledi! Sadece profesyonelce çekilmiş muhteşem sualtı fotoğrafları için bu dergiyi alanlar var, dünyanın bu kondaki en büyük dergisinin durumu bu.
                              Serbest Dalış'ın içerik kalitesi arttırılabilir, burası kesin, ama bunun için maddi güç gerekli, APNEA'da çekimleri profesyoneller yapıyor, bu dalış malzemesi üreticilerinin desteğiyle oluyor. İyi bir sualtı fotoğraf makinesi 4-5 bin avrodan aşağı değil, hadi bu neyse de, bu fotoğrafları çekecek insanları nereden bulacağız, nasıl finanse edeceğiz?Ülkemizde sınırlı sayıda okuru olan bir derginin maddi kaynaklarını düşündüğünüzde aslında bu derginin çıkmasının bile mucize olduğunu anlarsınız.

Dergiye katkıda bulunalım, yazı, fotoğraf, reklam, abonelik, ya da satın alma yoluyla, her nasıl katkıda bulunabilirsek. Dergide görmek istediğiniz konuları dergiye ya da bana e-mail atarak ya da telefonla bildirebilirsiniz, ben de diğer yazarlarla görüşüp bir sonraki sayıya bu konuları kendim ya da onların yazılarıyla koydurmaya çalışırım. Eğer bu dergiyi yaşatamaz, kaybedersek hepimiz için çok olumsuz sonuçları olur.
                              Saygılar, sevgiler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X