Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Karbon Boru

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Karbon Boru

Merhaba arkadaşlar piyasada ucuz karbon boru bulabileceğim yer varmı
    olan yerlerde tüfek fiyatı nerdeyse

Selamlar

ucuz mu bilmiyorum ama Beuchat'in karbon boru sattigi ve saglam oldugu soyleniyor.
    Kemal Erbatur
    1969

Yorum yap

arkadaslar aliminyum yerine neden karbon kullanmak veya karbon tüfek sat1nalmak ihtiyac1 duydugunuzu merak ediyorum ,kesin olarak her iki tüfek aras1ndaki ikna edici farklar1 bana sayabilirseniz çok memnun olurum ......
      sevgiler selamlar....

Yorum yap

Karbon gövdelerin özelliği mukavemetli ve hafif olması.Ama bugüne kadar karbonu satarken iddia ettikleri gibi eğilip bükülen aluminyum gövde de görmedim.Hafiflik konusunu ise aluminyumun yüzerliğini artırarak halledebilirsin.şayet tüfeğin bileğini yormuyorsa buna da gerek yok.

Yorum yap

karbon borunun en önemli avantajı 100 lük tüfeklerde kendini göstermeye başlar 100 lük ve üstü tüfekleri 20 lik lastikle kullanacaksanız alüminyum gövdeyi takviyeli olarak almanız lazım nedeni ise tüfek kurulu vaziyette iken oluşan seğim tüfeğin atışını boza bilir karbonda bu olmaz çünki alüminyumdan daha mukavemetlidir.

Yorum yap

ya o işler yalan bence, alüminyum 100 lükte 20 mm. kullandım, tamam yandan bakınca bir eğilme çok az söz konusu ama vuracaınız balıkta sadece 0.5 cm. oynama apar maximum. Sonuçta tetik boşaldığı an lastik gücü borudan çeker ve şişe verir. şiş de ilk önce kendini boşaltır ve şiş akarken daha lastik %75 ini boşalttığında boru düzelir. Eğer kanal da kullanırsanız lastik açısı gereği şişi aşağı basacağından şiş kanal boyunca ilerler ve hedeften sapma olmaz. Bana kalırs carbonlar kişisel özgüven ve para kazanma yöntemi olarak doğdu, ben derim ki carbon almak yerine ahşap alın, o zaman harbiden yararlarını görürsünüz

Yorum yap

Tüm açıklamalar için teşekkür ederim. Yine de benim fikrim; karbon alaşımlı gövdelerin çok pahalıya maal olması, onu bizim için çok elverişli ve çok vazgeçilmez bir ayrıcalık yaratmadığı kanısındayım. Aleminyum ve ahşap gövdeli tüfekler arasına yerleştirilmeye çalışılan, bir o kadarda gereksiz bir şekilde maliyeti yüksek olan yapımlardır diye düşünüyorum.

Sevgiler, selamlar...

Yorum yap

Re: Karbon Boru

:arrow:

Yorum yap

slm

Çağlar avda carbon boru var fakat 2mm et kalınlığı olduğu için her kabzaya uymuyor.Ayrıca 100cm ve daha uzun aliminyum gövdelerin 20mm lastikle nasıl bel verdiğini ve hedeften nasıl şaştığını bizzat yaşadığım için ya ahşap yada carbon derim.Ama evladiyelik kullanıcam dersen ahşap derim.Ben şu anda 120lik ve 100lük 2 tane ahşap kullanıyorum ve şuana kadar hiç sorun yaşamadım.
                  Berk TA?ÖREN
                  06/12/1979 ?ZM?R

Yorum yap

Zıpkın konusunda şanslıyım çünkü piyasada artık eski technisub marc valentin bulamassınız. kaaç sene önce bitti. Bende ondan var, dendiği gibi jetlerde kullanılan alüminyumlardan yapılmış ve 20mm. le bel vermeyen bir 100lük tüfek. üstüne bu sene 1 tane 20 mm. 90lık için mega booster (1. çentiğe) ve 100 lük için çevirme power 18 taktım (2. çentiğe) ve bel vermesi milimlerle ölçülüyordu. Ben gene de bir kanal taktım zıpkına sadece kendimden emin olmak için, ama yeni borular nasıl onları bilemem, artık piyasa iyi süper kalite mal yapıp 10 sene idare etmesi üzerine değil, çok güzel görünümlü yapıp 1-2 ay maximum performans, ardından bir anda performans düşüklülüğü ve hebaa olan malzeme ile son bulur. 1 sene anca gider bi lastik

Yorum yap

100 lük tüfeğim carbon borulu. Sorunsuz çalışıyor. Hafif bir tüfek.
                      130 luk kalın etli alimınum gövdeli tüfeğimde aynı şekilde ben arasında bir fark göremedim. Alimınum tercihim. Fiyat olarak çok daha uygun olucaktır...

Yorum yap

slm

28 x120 lik boruyu nereden bulabilirim. 319 celik paslanmaz borular var dis cephede kull ama onlarda agir olur tahminim..

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X