Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Apnea Competition Zıpkın

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Apnea Competition Zıpkın

Öncelikle aranıza yeni katılmış bir üye olarak herkesi selamlıyorum.
    Apnea tüfeğimle ilgili bir sorunum var ve bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
    Tüfeğim Competition 75' lik ve çift lastik (orijinal) kullanıyorum. Sorun misinasının şişe taktığım yerden kırılması. Tüfeği haziranda aldım ve yaz dönemi boyunca 4 tane orijinal misina kırdı ve hep aynı yerden. Bunun nedeninin ne olabileceği ve çözümü konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Selam Melih Zıpkıncıya Hoşgeldin ..
    Misinanın girdiği deliği biraz eğelersen sorunun çözülebilir . Birde daha yumuşak bir misina kullanmayı dene.

Yorum yap

Teşekkür ederim,
      Söylediklerinizi uyguladım ama yine sonuç alamadım, yumuşak misinayı da kopardı, en kaliteli zıpkın ipini de. Deliğin bulunduğu yer önemli olduğu için tornacı da biraz açtıracaktım ama vazgeçtim. birşeyler yapmaya çalışacağım.Tekrar Teşekkürler.

Yorum yap

Melih selamlar ,

Bir tornacıda veya matkapla kendinde yapabilirsin şiş deliğinin daha büyüğü bir matkap ucuyla deliğin çapaklarını alırsan faydası olacaktır muhtemelen misinayı kestiği için koparıyor.

İmza kısmına isim soy isim eklersen seni daha iyi tanımış oluruz.Kendine iyi bak görüşürüz.

Yorum yap

Ben de Apnea Powerpoint aldım. Bodrum a gittiğimde onu kullandım. Açıkcası önyargı oluşturmak istemem ama hiç memnun kalmadım. şişi lastiği uyumlu değil, kafası falan atıştan sonra sağa sola kayıyor. Modifiyeli Yılmaz Sniper çok daha iyiydi. Attığımı vuruyodum, çok daha uzun menzilliydi ve sorundu. Ayrıca lastik palamut artı şiş Apneadan daha ucuza gelmişti.

Yorum yap

Sana katılıyorum. Ben 7 yıldır yılmaz sniper 75 lik kullanıyorum ama özel çift lastik ve 90 lık şiş (100 cm artı uç=115 cm) ile ve şu ana kadar inanılmaz av yaptım. Bu sene dedimki daha profesyonel olsun ama pahalı olmadan bi deneyeyim diye aldım ama yılmazın yanından bile geçecek performansı vermedi. Hele 3 sene önce iki ayda 100 kiloyu aşkın balık vurdum. (ama o sene balık çoktu.) Ve Apnea yı çift lastik kullanırken inanılmaz geri tepme yapıyor başparmağımın kemiği şişti onun yüzünden. Yılmaz da ise kullandığım lastikler daha sert olmasına rağmen böyle bir sorun hiç yaşamadım. Ve bu sene iyi bir şiş ve lastik alıp yılmaz ı kullanmayı düşünüyorum. Apnea daha çok büyük balıklara göre bir zıpkın (>5kg) Benim avladıklarım 500gr 3 kg arası kefal kuzu sarkoz turna levrek gibi balıklar daha doğrusu Anamur da bunlardan başka balık yok. Birde powerpoint modeli competition dan daha ileri bir model ve daha büyük avlar için, yani bence bu tüfeklerle derinlerde 8-10kg lik balıklar avlamak lazım. Zaten tek uç olduğundan 2 kg nin altındaki balıkları kaçırma ihtimali yüksek. Selamlar. Teşekkürler.

Yorum yap

Muzaffer abi size de çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Size bir sorum olacak. Ben Ankara dayım ve derneğe üye olmak ve aktivitelerle ilgilenmek istiyorum. İlerde Ankara şubesi açacak mısınız? Teşekkürler..

Yorum yap

Melih merhaba

iller bazında büro açılabilmesi için gerekli sayıya ulaşması gerekiyor şimdilik Ankaradan bu sayıya yakın talep gelmedi ama tabiki zamanı gelince düşünülür derneğe üye olmanı çok isterim şu aşamada her türlü desteğe ihtiyacımız var.üye olmak için gerekli açıklama dernek sayfasında mevcut ama genede takıldığın bir nokta olursa lütfen mesaj at görüşmek dileğiyle sevgiler saygılar.

Yorum yap

yılmaz modifie nedir, neleri deiştirdiniz de o kadar süper oldu, lombinasyonu da yazar mısınız, kartuş, kabza, gövde, kafa, şiş lastik falan

Yorum yap

o kadar değiştirince apnea p.pointten pahalı gelmez mi ya:)
                    ayrıca tek uçluyla nokta atışı el kadar barbunlar vuruluyor,200grlık mırmırlar hiç anlamadan şişe geçiyor neden en az 2kg lık balık lazım anlamadım ki?
                    yılmaz sniperın şişi bırakması çok problemli hep söylerim
                    apnea da mükemmel deil ama ne bileyim yinede tercih meselesi
                    apnea mı yılmaz mı deseler apnea
                    ayrıca çift lastik yerine daha kalın bir lastik takarsanız hem daha verimli olur hemde çift lastiğin yapacağı titreşimi azaltmış olursunuz

Yorum yap

Sniper modelinin sorunu şişinin kısa olması ve kalın şiş olduğu için daha uzun şişlerde gücünün azalması. Ben sadece iki sene önce 75 lik sniper a orjinal 90 lık şiş (5 YTL), ikinci lastik (4 YTL) ve kelebekli 3'lü uç (3 YTL)
                      bu kadar. şimdi de fiyatlar okadar pahalı değil. Yılmaz ın kötü tarafı kendi lastiklerinin 2 sezonda eskimesi ve şişin paslanması, başka birşey yaşamadım. Ama fiyat konusunda Apnea çok yüksek Yılmaza göre, şişi 25 Ytl lastiği 10 dan başlıyor, palamutu 8 den orjinal misinası (6m) 2,5Ytl
                      Bir de Sniper ı kurarken elbise giyiyorsan sorun yok ama çıplak vücutta dipçiği zarar verebilir. Bir de benim kullandığım hep yılmazın kendi ürünleriydi yani fazla para veripte kaliteli şeyler takmak istemedim ama inox şiş denenebilir gelecek yaza deneyip sonuçlarını anlatırım.

Yiğit Sana da katılıyorum Apnea yı Tek lastik kullanmak lazım. Daha verimli.

Yorum yap

zaten ciddi modifiye etsen aynı paraya geliyor
                        18 mm lastik 20
                        şiş 25
                        palamut 8
                        vs derken 50 de yılmaz olsa etti 90+milyon
                        e 90 a da apnea competation var
                        bence deymez uuraşmaya ama +ları varsa sniper ı modifiye etmenin öğrenmek isterim bilmiyorum çünkü

Yorum yap

Selam Melih hoşgeldin.......
                          Cengiz ?ENGÜL-1958
                          ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

yiit Nickli Üyeden Alıntı
                            zaten ciddi modifiye etsen aynı paraya geliyor
                            18 mm lastik 20
                            şiş 25
                            palamut 8
                            vs derken 50 de yılmaz olsa etti 90+milyon
                            e 90 a da apnea competation var
                            bence deymez uuraşmaya ama +ları varsa sniper ı modifiye etmenin öğrenmek isterim bilmiyorum çünkü
                            SNIPERIN MODiFiYESi
                            90 l1k tüfek almaya karar verince ufak bir fiyat arast1rmas1 ile sniper modifiyede daha makul geldi.

y1lmaz1n sniper ve apnea1n power point modellerinden kullan1yoruz.ikiside modifiyeli.Standart fiyatlar1 kendi sitelerinde mevcut.ben modifiyelerini yazay1m.

snipera (90) yap1lan modifiye:
                            sis demka 6,25-130 cm sisle degistirildi. Palamut y1lma1n kulland1g1 mafsall1 palamutla degistirirldi.Lastik omer power 18-21 cm olarak degistirildi.Tüfekden gayet memnunum.Makaras1 biraz teferruatl1 :) ;al1smak laz1m.Menzili gayet iyi ikinci çentikde canavar oluyor.Tetik hasasiyeti ayarlanabiliyor.Sis kaç1rma diye bir sorun asla olmad1.At1s s1ras1nda da oldukca sesiz.
                            apneaya (100) yap1lan modifiye:
                            sis demka 6,25-140 cm olarak degisti.Palamut apnean1n mafsall1s1 ama demka mile tam oturmad1g1ndan biraz egelendi.Lastikler omer power 18 24 (emin degilim ama 25 de olabilir)cm olarak degistirildi.Apnea son hali ile çok etkili bir alet oldu.Menzil tan1m1yor.Fakat tetige bas1l1nca sert bir ses ç1kar1yor.Makaras1 gayet güzel.Y1lmaza göre estetik art1s1 var.Metal tetigide unutmamak gerek.

her iki tüfekte fiyalar1ndan çok daha fazlas1n1 sunuyor.Herhangi avrupa bir tüfek kullanamd1g1mdan onlarla k1yaslayamam ama bence oldukca iyi tüfekler.

Yorum yap

teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
                              bendede p.point var 6,25 demka şiş alsam birde lastikleri omer power 18 le değiştirsem
                              şuan üstünde olan orjinal aksam yani apnea 18mm lastik ve 6,5 şişten ne kadar farkı olur?
                              ikisinide kullanmış biri olarak sağlıklı bir yorum senden alabilirim sanıyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X