Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Power point kullanımı..

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Power point kullanımı..

  Slmlar.. Yeni aldığım ppoint zıpkını ilk kez hafta sonu deneme imkanım oldu.. Ama bazı sorunlarla karşılaştım.. İlk kez tek başına tek uçla denizde avlanmam isabet yüzdemi çok düşürdü.. Gülbahçe gibi bir yerde 3`lü uç ile girdiğimde 8-10 balık avlarken tek balık ile çıkmam ve levreklere birçok atış denememde ıskalamam bunlardan birincisi.. Hakikaten insanın morali bir hayli bozuluyor ve avın zevki kalmıyor.. Neyse benden kaynaklanan bu sorunu acemilik döneminden sonra aşacağımı zannediyorum..

  İkinci olarak ise 90`lık zıpkını karnıma dayayarak kurabilmem karnımda kırmızılıkların ve acının oluşmasına neden oldu.. Kemere dayadığımda zıpkının kurulması için gereken kuvvetin ve kol mesafesinin alınamadığını da söyleyerek, acaba bu yöntemin vücuda zararsız olarak halledilebileceği bir yol var mı? Yani yöntem olarak değil de mesela karnımıza sert birşey mi koysak? vb....

 • #2
  selam salih
  Bende çoklu oçtan tekli uca geçerken senin gibi düşünüyordum ama başıma gelen olaylardan sonra teredütsüz tek uca geçmiştim.şöyle iri bir sargoza üçlü uçla atış yaparken balığa geçen uç balığın bi kaç hareketi ile çıkınca ve bu olay bir kaç kere tekrar bir de arkadaşım palaz bir kuzuya atıp kuzu üçlünün ortasındaki küçük kelebeği alıp gidince artık yeter dedik ve tekliye geçtik.İlk başlar nişan alırken şimdi el alışkanlığı ile nişan almadan rahatlıkla av yapabilmekteyim.Bence sakın tekliyi(tabi mono gövde) bırakma.
  İkinci soruna gelince buna benzer bir sorunla bende karşılaştım.Bunu sohbet köşesinde '' 100lüğün lastiğini çekemiyoruz'' başlığı altında okuyabilirsin.

  Yorum yap


  • #3
   Tavsiyelerin için teşekkürler.. Artık alışmaya çalışacağız.."100lüğün lastiğini çekemiyoruz" başlığına baktım; fakat benim sorunum tüfeği kuramamak değil; kurarken dayayacağım yerin yumuşak olması nedeniyle karnımın kızarması ve acıması.. Ayrıca lastiği çekip göğsüme dayamayı denedim ama bu pek kolay değil; zıpkında dayamanın sivri tarafları bunu zorlaştırıyor..

   Bir de bu teklilerde gez-göz-arpacık olayını nasıl hallediyorsunuz?

   Yorum yap


   • #4
    ilginc bir sorun. en rahat gogusunde kurarsin ama kemerin tokasında yada ne biliyim karnına elbise altina koyacagin bir kac mouse path ile bu sorunu cozebilirsin sanirim

    Yorum yap


    • #5
     aynı zıpkını bende kulalnıyorum üzerinde 20mm lik lestikler varsa kurman biraz zor olacak benim tavsiyem lestikleri 18mm yap emin ol aynı perfrmansı alırsın ve daha kolay alışırsın.Benim tavsiyem nişan konusunda biraz antreman yapman.olurda karşına güzel bir balık çıkarsa kaçırman çok üzücü olur.Bunun için petşilelere su doldur ve dipte atış denemeleri yapman.

     Yorum yap


     • #6
      Birinci çentik için karın bölgesi ve hızlı tek hareket, ikinci çentik için göğüs kafesinin alt bitim noktası yine hızlı tek hareket bir dene bakalım

      Saygılar

      Yorum yap


      • #7
       zaten benim için ikinci çentik`i kurmak çok zor.. birinci çentik`e çekebiliyorum; karın bölgesinde zaten ancak çekilebiliyor ama insanın karnı mahvoluyor..

       Selçuk bey; su altında pet şişelerini deneyeceğim; ama bu arada 3-4 kiloluk (hayatımda denizde gördüğüm en büyük levrekti) levrek`i de kaçırdım :( ... 1-1,5 saat uğraştım; balık döndü dolaştı aynı yerlere birkaç kere geldi ama sadece 1 kere atış izni verdi.. Bir de o gün denize girdiğim gözlük parıl parıl parlayan bir mavi idi.. Balıkların tedirgin olmaları da isabet yüzdemin azalmasının bir nedeni idi bence.. bakalım; bu hafta uzun soluklu yazlıka gitmeyi düşünüyorum.. Onun için burada yazılanları dikkatle deneyip uygulamayı deneyeceğim..

       Yorum yap


       • #8
        Salih aynı şey benim de başıma gelmişti.

        Hatta yumuşak doku zedelenmesi sonucu 1 ay epey bir acı çekip kas yumuşatıcı kullanmak zorunda kalmıştım.

        Çok basit bir sekilde eski mouse pad'imi dört kat bally ile yapıştırıp bunu da dipçiğe yapıştırınca acı sızı sorunu kalmadı. Eğer başka bir çözüm bulamazsan bunu deneyebilirsin.

        saygılar...

        Yorum yap


        • #9
         bunu nasıl yapıyoruz?mouse pedini 4 kat dayama ölçülerinde kesip birbirine yapıştırıp daha sonra dayamaya mı yapıştırıyoruz?

         Yorum yap


         • #10
          Serkan merhaba
          Elbise ile dalıyorsan bahse konu maus pedi avuç kadar olacak şekilde
          4 kat yap ve zıpkını dayayacağın yere hesap ederek içten neopren yapıştırıcı ile yapıştır.Başka türlü bu zorluğu aşamazsın.
          Zira bende 90 lık apneanın orijinal 20 lik lastiklerini ilk aldığımda çekene kadar canım çıkıyordu.
          Zamanla alışacaksın ama ilk zamanlar bahsettiğim ped lazım olacak

          Yorum yap


          • #11
           Evet Salih aynen öyle, denersen çok konforlu olduğunu göreceksin.
           ilerde sıkılırsan o arka dayama parçası 3 YTL atıp yenisini takabilirsin.

           İlk önce bende elbiseye takviye yapmayı düşünmüştüm ama böylesi daha basit ve daha sorunsuz oldu ( sorduğum pek çok kişi de çok gerekli olmadıkça elbiseye müdahale etmememi söyledi)

           saygılar...

           Yorum yap

           Hazırlanıyor...
           X