Duyuru

Gizle
No announcement yet.

PİCASSO GHOST TERMİC

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• PİCASSO GHOST TERMİC

Bu elbiseyi kullananlar olduğunu fotoğraflardan görüyorum. Ben de 1 yıldır kullanıyorum.Bu elbiseden memnuniyetinizi öğrenmek istiyorum. Satıcı firma bu elbiseleri satarken termic özelliğini ön plana çıkardı. 5 mm olduğu halde termik özelliği sayesinde 7 mm ye tekabül ettiğini. yaz - kış giyilebileceğini söylediler.
    Benim şahsi fikrim bu elbisenin termik özelliği yok. Hatta sıradan bir 5 mm elbisenin korumasını bile sağlamıyor. Opencell de değil üstelik. İç yüzeyi boyalı.Sadece yazları giyilebilecek yumuşak ve rahat bir elbise.
    O halde neden bu elbiselere 230 euro para verdik? Sadece üzerinde picasso yazdığı için mi ? Kalitesiyle tanıdığımız markalar da kalitesiz ürünler yapabiliyorlar demekki. Ya da satıcı firma satışını artırabilmek için ürünün sahip olmadığı özellikleri varmış gibi anlatıp müşterisini yanıltabiliyor.

Bende aynı dertten muzdaribim.Satıcı firmadan foruma katılan yetkili birileri varsa onlar cevap veya fikirlerini yazsalar daha iyi olur kanaatindeyim.

Yorum yap

Sevgili Hasan bey;

Picasso marka elbisenin 7 mm dark termic ve 5 mm ghost termic modellerini kullanıyorum.Kışın sadece 7 mm dark thermic i kullandım bir sorunu vardı sagolsun ilgilendiler ve sorunu giderdiler ve büyük kemiklide 11 derece suda 4-5 saat cok rahat kalabılıyorum.Kullandıgım ghost thermic ten de cok memnunum sürekli dalışa gittigimiz arkadaşların üşüdükleri yerlerde ben gercekten cok konforlu dalışlar yapıyordum yalnız.ilk 7 mm yi aldıgım zaman ellerim çok üşüyordu tusanın iç tarafı güderi modelini kullanıyordum sonra Zeynel hocamdan içi opencell marea marka eldivenleri satın aldım ve el üşüme sorununu kestim artık çok rahatım.Çorap olarak içi opencell olmayan corap kullnıyordum ve gercekten cok cabuk üşüyordu ayaklarım onuda pizassodan 5 mm içi opencell corap alarak çözdüm ve çok rahatım.Bence eldiven ve corap konusuna dikkat edersen bence daha dogru açıdan bakmış olursun.Çünki el ve ayaklarından cok fazla ısı kaybediyorsun.....

Yorum yap

ben de aynı elbiseyi kullanıyorum benim izlenimlerim şunlar;
        picasso ghost termic veya termic olmayan bu elbise sadece 1 sezonluktur. Neopreni eş değer markaların elbiselerinden daha çabuk deforme oluyor, kalınlık kaybına daha çabuk uğruyor ve inceliyor. Benim elbisem 2 mm inceldi sadece 1 senede. tabi dalış sıklığı da önemli.

Ama şu var ki kamuflajı gayet iyi sadece kamuflajı için alıyorsanız benim gibi, öneririm.

Yorum yap

Bu elbisenin kamuflajına ve rahatlığına diyecek yok.Bu konuda hemfikiriz.Benim sadece termic (olmayan termic) özelliğinden şikayetim var. 11 derecedeki suda 7 mm ile 4 - 5 saat kalmak gayet normal. Marmarada en soğuk zamanı su 7 -8 derecelere düştüğünde asıl elbisenin marifeti ortaya çıkıyor.Deniz 14 - 15 derece olmadan ghost termik giymeyin bence.

Yorum yap

bende bu elbiseyi kullanıyorum ve gariptir sizin söylediğiniz şikayetlerin hiçbirini yaşamadım.hatta zaman zaman dalış sırasında sahil veya bir kayanın üzerine çıkıp içime su alma ihtiyacı görüyorum.dalış sırasındada sıcaktan konsantrasyonum oldukca bozuluyo.Satıcı firmayla hiçbir alakam yoktur hatta elbiseyi aldığım yerdeki satıcıyı hiç sevmem.Suda yarulmazsam hiç üşümeden 6 saat kalabiliyorum.öbür elbiselerden bir farkıda çok esnek olması sanki üzerinizde hiçbir şey yokmuş gibi.

Yorum yap

Selçuk merhaba bünye ile alakalı aslında, ben çıplak vücutla yaz başında haziran sonu temmuz başı 2 saat 15 dakika bodrumun soğuk sularında hiç çıkmadan kalabiliyorum. Soğuğu çok seven bunaltıcı sıcaktan nemden nefret eden bir insanım.

Yorum yap

Arkadaşlar vallaha ben ghost termic kullanmıorum fakat picassonun daha eski bir modelini kullanıyorum.4 sene oldu ve anca inceldi 2-3mm ve çok sıcak tutuyor.Babama Ghost termic aldım gayet rahat ve sıcak tutuyor.Ben picasso elbise ile Sarosun soğuk sularında yaz kış 9 saat suda kalıorum.Arkadaşım bence eldiven ve çorabını opencell alırsan bu ısı sorunun gider bence......

Yorum yap

Bu elbiseyi şubat - Mart aylarında marmara da giyip 1 saatten fazla suda kalabilecek bir babayiğit varsa elini öperim.

Yorum yap

Ben Giyerim torik kardeşim

Yorum yap

istersen 2 saat kalıyım

Yorum yap

Sinarit Avcısı Nickli Üyeden Alıntı
                        Ben Giyerim torik kardeşim
                        35 Yaşında :!:

Yorum yap

Ben iki tarafa da hak veriyorum yani bana sıcak geliyor veya bana soğuk geliyor diyenlere çünkü ben ikisini de yaşadım bu elbiseyle.Elbiseyi ilk aldığımda Selçuk'un dediği gibi sıcaktan bunaltıyordu beni de, daha sonraları elbise inceldi ve kış aylarında elbisenin bu haliyle kesinlikle girilmez. zaten sığ suda 10 kg civarı taktığım ağırlık su an 8 kg ye düştü, elbisenin inceldiği burdan da anlasılır. Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi bu elbisenin ömrü bir sezon.

Yorum yap

8 derece suda 5 mm ghost termicle 1 saate razıyken 2 saat kalırım diyen var.Helal olsun . Bu 2 saat sonunda al yanaklı mor dudaklı trampet çalar bir vaziyette sudan çıkarsınız haberiniz olsun. Bence denemeyin

Yorum yap

:lol: :D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X