Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Apnea Makara

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Apnea Makara

Arkadaşlar apnea makaranın adaptörlü olanını gövdeye tespit etmek için delmek gerekiyor mu? Makarayı henüz görmedim, bilenler ya da kullananlar varsa bana montajından bahsedebilir mi? Bir de şok lastiğini gövde ve ipe bağlarken (helezon sarma yöntemi) özel bir düğüm kullanıyormusunuz yoksa basit bir düğüm mü atıyorsunuz. Ben normal düğüm atınca bir süre sonra bel veriyor da, bilenler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

makara

düğüm fırdöndü yada sahte balıklara atılan düğüm ve benzeri olabilir
    makarayı monte etmek için tüfeği götürmelisin yada vidalama işlemini yaparken tüfeğin sızmazlığına dikkat etmelisin(ikinci vidayı orjinal vida yerinden sonra tetiğe doğru delmelisin)
    kolay gele

Yorum yap

çok güzel diye duydum ama geçen almaya gittim valla makara almaktan soğudum çok sıkı plastiği iyi değil ve en önemlisi tüfeği delmek gerekiyor takmak için benim pek hoşuma gitmedi bende vazgeçtim

Yorum yap

plastik klipsler veya kelepçede deniyor ,bunlardan iki tanesiyle tüfeği delmeden ,tüfeğin gövdesine ,
        makaranın adaptöre geçen plastik parçanın her iki yanından tutturup sıkmak suretiyle de takabilirsin.
        kolay gelsin

Yorum yap

Valla benim bildiğim zıpkınla da alakalı. Bazı zıpkınlara mesea picassolara uyuyor. bir yeri delmeden takabiliyorsun. Omere uymuyor mesela. Eğer zıpkının da apnea ise zaten sorun yok. Delmeden takıyorsun.
          Bildiğim kadarıyla şok lastiğe düğüm atılmıyorki. İpi bir deliğinden geçirdikten sonra laztiğun etrafına helazon şeklinde dolayıp öteki delikten çıkartıyorsun ve belirli uzunlukta (10-20cm) kadar bıraktıktan sonra tüfeğe bağlıyorsun. Öbür taraftan da yeteri kadar ipi uzatıp (ip bırakma pimini de hesaba katarak) şişe bağlıyorsun. Arada düğüm felan yok.

İstersen 0216 467 01 45 telefonundan öğrenebilirsin. İstanbulda anadolu yakası Apnea bayiidir AMPHORA adı. Makara konusunda daha detaylı bilgi alabileceğini düşünüyorum. Aramakta fayda olabilir.

Yorum yap

makara alçak olan arkadaşlar mutlaka şoklastiği kullansın. ben kullanmadım cezasını çektim.bir makaraya mağl oldu.Adaptöre geçen kısımdan kırıldı.

Yorum yap

Valla bir arkadasımın tüfegi apnra idi aldıgı makara da apnea fakat tüfegi delmek zorunda kaldı tüfek te direkt su aldı bantlamak zorunda kaldı.Yeni modellerinde belki bu problem kalmamıştır

Yorum yap

Ferhat bey helezon gibi sarıyosunuz da bu sardığınız ipi hem şiş ipine hem de zıpkın gövdeye bağlamak durumundasınız ben o düğümü sormuştum

Yorum yap

Midas Nickli Üyeden Alıntı
                  makara alçak olan arkadaşlar mutlaka şoklastiği kullansın. ben kullanmadım cezasını çektim.bir makaraya mağl oldu.Adaptöre geçen kısımdan kırıldı.
                  mustafa abi şok lastiğini makaranın neresine takılyorsun?ben makarasız durumlarda kullanıldığını sanıyordum şok lastiğinin

Yorum yap

Benimde bildiğim makaralı sistemlerde şok lastiğinin kullanılmadığı. Ancak tek kalama kullananların şok lastiği kullanmaarı gerekir ki yük makaraya daha az etki etsin. Çift kalama yaparak şok lastiğine gerek kalmaz, makaraya yük bindirilmemiş olur ve en önemlisi tek kalamalarda meydana gelen şişin etkili mesafesini veya menzilini tamamlamadan düşmesi engellenmiş olur...
                    Sertan SAVA? - ?stanbul

Yorum yap

Cevap: Apnea Makara

Makara konusunda bir bilgi elde edilmis degil gİbİ geldİ bana. Apnea zipkinlara apne marka makara kendi montaj kiti ile monteleniyor. Ama bahsettginiz sok lastigi vs. Nedİr bunlar. Fotograflar varmidir elinizde ornek .

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X