Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ZIPKIN SEÇiMi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ZIPKIN SEÇiMi

selamlar,
    hazIr bukadar çok üstad'I bir arada yakalamIsken sorayIm dedim.ben zIpkInla balIk avIna yeni baslayacak biri olarak AltInolukta avlanmak için NEMROD CLASIC 90 lIk zIpkIn almayI düsünüyorum.sizce dogru bir seçim mi?zIpkIna makara alayIm mI yoksa gerekmez mi?
    birde hemen kIyafet,agIrlIk kemeri vs. vs. almam gerekli mi?bir kIsIm malzemeleri kendimde yapabilirim(balIk dizgisi,agIrlIkkemeri gibi)maskem ve paletlerim var fakat palaetlerimin palasI sert ve agIr bir palet bu paletlerle birseyler yapabilir miyim yoksa yumusak palalI bir palet mi almam gerekiyor?
    yani kIsacasI isin özü yeni baslayacak(bu zamana kadar hiç zIpkIn kullnmamIs biri olarak) ne almam gerekiyor?tavsiyelerinizi sabIrsIzlIKla bekliyorum.simdiden herkeze tesekkürler.. not:tavsiye edeceginiz esyalar ucuz olursa sevinirim..malum ögrenciyiz...

Sana yeni başlamış biri olarak yardım edeyim çünkü sende aynı zorlukları çekiceksin eğer maddi durumun iyi ise kesinlikle elbise almanı tavsiye ederim suda çıplak en fazla 1 saat kalabilirsin o süredede donuyosun. Birde yanıp soyuluyorsun ilk girdiğimde 3 gün sırtım acımıştı. Zıpkın 90lık uzun gelir kurman zor olur diye tahmin ediyorum 60lık yada 75lik al makarası olmasada olur. Palet yumuşak palalı su üzerinde gezinirken yormaz rahat edersin. Nemrod zıpkınlar hakkında fikrim yok kullanmadım ama fiyatları baya makul onun için acemilikte iş görür sanırım. Aklıma şimdilik bunlar geliyor daha sonra tekrar bakarız.

Yorum yap

imkanın varsa bir elbise muhakkak al hem üşümessin hemde daha az yorulursun ( kendi görüşüm elbiseliyken üşümedigimden daha az yoruluyorum) zıpkına gelince altın olugu bilemedigim için kaçlık daha dogru olur bilemem ama 75 uygundur hem taş altına hem yüzer balıga atabiliersin tagonunda dediği gibi sert palalı palet çabuk yorar ama daha hızlıdır kendi güçüne ve kondisyonuna güven miyorsan ve uzun yüsüşler yapacaksan yumuşak al derim

Yorum yap

İmBat Nickli Üyeden Alıntı
        Sana yeni başlamış biri olarak yardım edeyim çünkü sende aynı zorlukları çekiceksin eğer maddi durumun iyi ise kesinlikle elbise almanı tavsiye ederim suda çıplak en fazla 1 saat kalabilirsin o süredede donuyosun. Birde yanıp soyuluyorsun ilk girdiğimde 3 gün sırtım acımıştı. Zıpkın 90lık uzun gelir kurman zor olur diye tahmin ediyorum 60lık yada 75lik al makarası olmasada olur. Palet yumuşak palalı su üzerinde gezinirken yormaz rahat edersin. Nemrod zıpkınlar hakkında fikrim yok kullanmadım ama fiyatları baya makul onun için acemilikte iş görür sanırım. Aklıma şimdilik bunlar geliyor daha sonra tekrar bakarız.
        Vay taygunum seni tebrik ederim ben ne yazıyım diye bakınırken sen ne güzel yazmışsın.+1 Taygun

Yorum yap

Taygun sana helal olsun çıraklıktan kalfalığa terfi ettin... Bu hızla gidersen yakında usatalar kategorisine dahil olacaksın....... :) :) :) :) inşallah.
          SURWOOD AH?AP ZIPKIN
          Birol ?ENKUL - 1974
          [email protected]
          0 554 267 93 73

Yorum yap

ilginiz için tesekkür ederim.önerilerinizi göz önünde bulunduracagIm..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X