Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kefal vurma teknikler

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kefal vurma teknikler

pek prim yapmasada ben kefali hem av hem et olarak severim ne tarz teknikler uyguladığınızı paylaşırsanız sevinirim

MERHABA KEFAL VURMAK İÇİN BEN GENELDE AGAşONU KULLANIYORUM KEFALLER GENELDE ÇOK HAREKETLİDİR VE VURMASIDA ZORDUR KAÇARKEN BİLE GÖRDÜĞÜNDE HEMEMN AGAşONA YATARSAN BALIKLARIN SANA GERİYE DÖNDÜĞÜNÜ GÖRECEKSİN İYİ AVLAR

Yorum yap

yarım metreden sığ sularda pusu avı uygulanmalı. sürü büyükse sürüye yanaşmadan sadece sürüden sana doğru kopanları uygun bir yerde bekleyerek avlamalı. balığı ayıklarkende çok sessiz olup sürüyü bozmaz isek bol balık alırız o sürüden. atışların isabetli olması lazım yaralı balık sürüye doğru kaçarsa sürüyü bozabilir. bu şekilde bıkana kadar av yaparsın. yarım metreden derin sularda ise iyi bir geçit yeri bulunursa pusu gene uygulanabilir. balık dağınık ise agaşon uygundur.

Yorum yap

saolun arkadaşlar

Yorum yap

Sığlık dökme taşlı meralarda kısa tüfekle gerekirse 30 cm suda bile her taşın altına bak.

Yorum yap

Emrah UYSAL. Nickli Üyeden Alıntı
            Sığlık dökme taşlı meralarda kısa tüfekle gerekirse 30 cm suda bile her taşın altına bak.
            +1
            ve heran ani atısa hazır ol

Yorum yap

akdenizde yöntem bu demekki. marmarada mümkün değil.

Yorum yap

slm

ünsala katılıyorum, marmarada iki kere taş altında kefale rastladım,taş altına girmek kefalin marmarada gösterdiği bir davranış değil.

Yorum yap

+1
                  ben marmarada taş altında kefal hiç görmedim(göremedim)

Yorum yap

Ünsal genel olarak yazmış.Geçit yerini bulursan gayet rahat avı var dagınık ise agasona gelir.

Yorum yap

Ünsal Abi +1

Yorum yap

rus kefali için agaşona bile gerek yok sakin durursan üstüne geliyor zaten, yerli kefal (izmir kefali) veya karadenizde rastlanan sarıkulak diye de tabir edilen (asıl adı ne bilmiyorum) tür için bence en etkili yol baskın avı. Güneşi arkana alacak şekilde (çok denedim işe yarıyor) palet vurmadan sakince taşlara tutunarak kendini çekersen sürünün kayaların üstünde tabiri caizse otladığını görürsün onlar seni farketmeden senin balığı alman gerekir, hiçbir zaman aynı sürüden iki balığı bu dediğim türlerde alamadım çünkü o kadar ürkek bir balık ki bir tanesini aldığında anında topukluyorlar. Ancak diyelim ki sessizce ilerlemene rağmen seni farkettiler ve açığa doğru kaçtılar sadece başınla izle, etrafında geniş bir yay çizip tekrar ilk farkettiğin kayanın yakınlarında bir yere geri döneceklerdir. Bundan sonra tekrar hayalet gibi sokulman lazım. Eğer sürüyü gezerken görürsen yine hareketsiz kalıp agaşon yapmak gerekiyor zıpkın ucuna kadar uyanmadan gelebiliyorlar ama agaşona rağmen yine bir sürüden birden fazla balığı alamadım. Bir tanesi vurulduğu anda vurulan balığın ani hareketiyle bile yokoluyorlar.

Yorum yap

Antalya için konuşuyorum, birkaç yerden açıklığı bulunan taş altlarında kefaller genelde paniklese bile kaçma eğilimi göstermeden av verir. Kaya altının bir kaç açıklığı olması avcıyada ışık konusunda faydalı olur.

Yorum yap

Antalya liman mendireğinin dışında bir dalışta 20 metrelerde taş altlarında kefal sürüleri gördüğümde çok şaşırmıştım. Maramarada bu derinliklerde veya taş altında kefale rastlamak mümkün değil.

Yorum yap

nester77 Nickli Üyeden Alıntı
                              rus kefali için agaşona bile gerek yok sakin durursan üstüne geliyor zaten, yerli kefal (izmir kefali) veya karadenizde rastlanan sarıkulak diye de tabir edilen (asıl adı ne bilmiyorum) tür için bence en etkili yol baskın avı. Güneşi arkana alacak şekilde (çok denedim işe yarıyor) palet vurmadan sakince taşlara tutunarak kendini çekersen sürünün kayaların üstünde tabiri caizse otladığını görürsün onlar seni farketmeden senin balığı alman gerekir, hiçbir zaman aynı sürüden iki balığı bu dediğim türlerde alamadım çünkü o kadar ürkek bir balık ki bir tanesini aldığında anında topukluyorlar. Ancak diyelim ki sessizce ilerlemene rağmen seni farkettiler ve açığa doğru kaçtılar sadece başınla izle, etrafında geniş bir yay çizip tekrar ilk farkettiğin kayanın yakınlarında bir yere geri döneceklerdir. Bundan sonra tekrar hayalet gibi sokulman lazım. Eğer sürüyü gezerken görürsen yine hareketsiz kalıp agaşon yapmak gerekiyor zıpkın ucuna kadar uyanmadan gelebiliyorlar ama agaşona rağmen yine bir sürüden birden fazla balığı alamadım. Bir tanesi vurulduğu anda vurulan balığın ani hareketiyle bile yokoluyorlar.
                              gökhan abi bizim ordaki avlanma seklimizi baya güzel anlatmıssın gercekten aynı sürüden iki tane aldım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X