Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kışın yüzünüzü nasıl koruyorsunuz

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kışın yüzünüzü nasıl koruyorsunuz

arkadaşlar bende 7mm kaliteli bir elbise var ancak kışın su çok soğuk olduğundan suya giremiyorum vücudum üşümüyor ancak yüzümün maskenin dışında kalan kısmı çok üşüyor dayanabiliyorum ancak soğuktan yüz felci olma korkusuyla dalış yapmıyorum siz nasıl korunuyorsunuz bir maske varmı yada kapalı maskeler varmı?bilgi verirseniz çok sevinirim saygılar

Selam,ben yüzüme vazelin sürüyorum,su ile yüz arasında bir tabaka oluşturuyor bir miktar koruyor.

Yorum yap

Merhaba,
      Norveçli balıkçıların asırlık formülü ile üretilen bir el kremi var. Orijinali balina yağı içeriyor. İthalatı yapılıyor bildiğim kadar. " Neutrogena Handcream " ismi ile eczanelerde bulabilirsiniz. Deniz suyu ve soğukla temas eden deriyi koruyor, tavsiye ederim
      Saygılar
      Jak Boeno
      1955
      ?stanbul

Yorum yap

murat abi ve jak abi bilgileriniz için çok teşekkür ederim bir gün birlikte dalarız inşallah

Yorum yap

zıpkıncı Nickli Üyeden Alıntı
          o zaman o yağdan bütün vüzudumuza sürelim daha elbiseye para vermeyiz
          elbisen yoksa dene ben elbvisem yokken yapıyordum vazelinle işe yarıyor az biraz

Yorum yap

arkadaşlar bütün vücudu koruyacağını sanmıyorum ayrıca o krem ile tüm vucüdu korumaya kalkarsan 10 elbise parası verirsin

Yorum yap

15 yıldır her kış nerdeyse 20-30 kez dalarım hiç yüz felci geçirmedim,ama böyle bir ihtimal varsa (bilmiyorum) orta kalınlıkta bir yağla açıkta kalan yerlere sürülebilir ama malzemenin yağla buluşması nasıl bir gelişmeye sebep olur merak ediyorum ,
              mesela gözlüğün kenarlarına şnorkelin ağızla temas ettiği yerler veya ele bulaşması ile zıpkın şiş ,lastik ve özellikle makara aksamının kayganlaşması istenilmeyen durumlardır diye düşünüyorum.
              bu nedenlerden dolayı kuru dalmayı tercih ederim,
              selamlar sevgiler....

Yorum yap

Selam,
                Bahsettiğim kremin kalıcı bir yağlılığı yok. Dolayısı ile koruma özeliğini yitirmediği halde malzemeye bulaşmıyor. Maske ve başlığın dışında kalan bölümlerin soğuk su ile temasınin yüz felcine sebep olma ihtimali yok denecek kadar az.
                Vaselin gibi yağlayıcıların, ellere ve özellikle lastiklere bulaşması kötü oluyor.
                Saygılar
                Jak Boeno
                1955
                ?stanbul

Yorum yap

benim yüz felci korkum bir örnek görmemeden dolayıdır 5-6 sene önce babamın balıkçı arkadaşı daha doğrusu ortağı subat ayında dalıştan 3-5 dakika sonra yüzünde hissizlik hissetmeye başlamış ve felç olduğu anlaşılmış bu kadar çabuk etki etmesi ve yüzünün 1 sene civarı felçli kalması beni korkuttu daha sonra geçti ve kalıcı bir etki olmadı ancak bir sene az bir zaman değil benim cildimde çok hassas ve ince felç geçirmesem bile yüzüme iğne batıyormuş gibi ağrıyor bu problem için yazmıştım bilgiler için çok teşekkür ederim koruyucu krem fikri çok iyi

Yorum yap

Tekrar selam,
                    Yüz felcinin temel nedeni, yüz sinirlerinin uğradığı viral saldırıdır. HS1 virusunün neden olduğu yüz felci vakalarının yüzde sekseninde bu virüsün vücutta her zaman var olduğu gözlemlenmiş. Bunun yanında savunma sisteminin zayıflamasına ve dolayısı ile mevcut virüsün yüz sinirine saldırmasına zemin olan çok çeşitli enfeksiyonlar var, bunların için de orta kulak enfeksiyonları da yer alıyor. Sonuç olarak, vücud direncini yukarıda tutmak, enfeksiyonlara mahal vermemek, kısaca sağlıklı olmak yeterli.
                    İyi malzeme kullanmak, özellikle çok soğuk havalarda, sudan çıktıktan sonra baş ve boynu korumak gerekli.
                    Saygılar
                    Jak Boeno
                    1955
                    ?stanbul

Yorum yap

Gülü seven dikenine katlanır. Kış aylarında suya girenler biraz üşümeyi göze almalı. Kış aylarında iyi bir avcı elbisesi ve geniş hacimli bir maske kullanırsan yüzünde suyla temas eden bölge kalmayacaktır

Yorum yap

Birkan Kışın Sadece Güneş gözlükleriyle Snowboard yapanları veya kayak yapanları düşün o sürette suratlarına kar taneleri çarpıyor ve hava çok soğuk. Onlar bile yüz felçi olmuyor ise ki ben de snowboard yapıyorum, sanmıyorum denizde yüzümüze birşey olsun.

Yüz felci benim bildiğim Sıcak yüzün aniden çok soğukla temasıyla oluyor diye biliyordum, fakat emin değilim.

Yorum yap

Paladin Nickli Üyeden Alıntı
                          Birkan Kışın Sadece Güneş gözlükleriyle Snowboard yapanları veya kayak yapanları düşün o sürette suratlarına kar taneleri çarpıyor ve hava çok soğuk. Onlar bile yüz felçi olmuyor ise ki ben de snowboard yapıyorum, sanmıyorum denizde yüzümüze birşey olsun.

Yüz felci benim bildiğim Sıcak yüzün aniden çok soğukla temasıyla oluyor diye biliyordum, fakat emin değilim.
                          dostum benimde yüz felci ile ilgili bilgim yok ancak dedigim gibi bir örnek var daldiktan sonra babamin eski ortagi yüz felci gecirmis bende onun icin sorayim dedim kremsiz girmeyecegim ve dalistan sonra yüzüme rüzgar vurmamasina dikkat edecegim böyle seyler ihmale gelmiyor dikkat etmek lazim

Yorum yap

Bu arada yüzüne sürdüğün krem akarak gözlerine gelirse suda gözlerin yanmaya başlar kanlanır, etrafı buğulu görmeye de başlarsın hatta süreceğin krem acaba gözlere karşı uygun mu?

Yorum yap

jak bey tavsiye ettigine göre alinip denenmeli diye düsünüyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X