Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kulak problemi

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kulak problemi

  :arrow:

 • #2
  Sedat abi kulak zarının işlevinin yaş ile bi alakası yok çünkü öle bişi olmus olsaydı ana roper ,dix roper çiftine olurdu adamlar 60 yasında hala da canavar gibi dalıyolar...
  Hataa cok uzaktan bi örnek werdik şeref abinin babası dalıyor diye biliyorum senin anlayacagın yaş ile bir ilgisi yok bence sen bi doktora görün iç kulakda bişilr olabilir

  Yorum yap


  • #3
   :arrow:

   Yorum yap


   • #4
    Ne demek yardımım olduysa ne mutlu türküm diyene :lol:
    Yanlız kulaklarına dikkat et insan vücudunun dengesini saglıyo benimde bi ara kulakdan dolayı bi problemim olmustu dünyam şaştı sesler bi garip geliyodu kendimi uzaylı gibi hissediyodum. Çünkü karsında biri bişi sölüyo senin duydugun garip bi ses boguk bi sekilde sende ona bişi anlamamıscasına kafa sallıyosun cok garip olaylar... yani kendine dikkat et
    Her şeyin Başı Sağlık :idea:

    Yorum yap


    • #5
     sedat abi bendede oluşmuştu ancak gerileyebiliyor ben damla ve ilaç kullandım benim sorun kulak eşitlemeden kaynaklanıyormuş dalış yapan birprıf var fakülteden tanıdığım o çok yardımcı oldu sağolsun neyse sende bir doktora görün ve dalış yaptığını söyle bence

     Yorum yap


     • #6
      sedat uzun zaman önce aynı problem bendede olmuştu.limiti zorlarken kulağımı eşitleyememiş ve çok acımasına rağmen balığı alabilmek için bayağı uğraşmıştım...balık taş altında kaldığı için,bir iki kere daha zorladım,yine kulakları açamadım....kulaklarımda duyma problemi yaşamaya başladım ve doktora gittim...yaklaşık bir ay filan dalamadım...daha sonra düzeldi...sende eşitleme yapmadan kulakları zorladıysan,böyle bir problem olmuş olabilir...geçmiş olsun..

      Yorum yap


      • #7
       :arrow:

       Yorum yap


       • #8
        Merhaba arkadaşlar,benimde kulakla ilgili problemlerim oldu,bu problemleri normal doktorlar çözemiyor çünkü branşı değil,geçici çözümler üretiyorlar.Oysa bu işin uzmanlık dalı var SUALTI HEKİMLİĞİ ve size bir isim verebilirim;ÇAPA SUALTI HEKİMLİĞİ DR.şAMİL AKTAş.TEL:0212 5313544 DAHİLİ1211-0212 4142234.

        Yorum yap


        • #9
         Arkadaşlar kulak burun ve boğazdan çektiğim sıkıntılardan dolayı nerdeyse Çapadan diploma alıcaktım ve bunun ışığında söyleyebileceğim şey şudur.

         Kulak eşitleme konusunda bir çok arkadaşımız hatalı davranıyo. Ne zaman acı hissi uyanırsa o anda kulak eşitleme yapılıyo. ancak bu aşamaya geldiği zaman kulak zarımız aslında kalıcı bir deformasyona uğramış oluyor. Yani geç kalmış oluyoruz. Ve bu alışkanlıkla daldığımız sürece kulak zarımız esnekliğni kaybederek çökmüş duruma geliyo ki ilerleyen yaşlarda (çok dalan insanlarda genç yaştada oluyo) duyma kaybı başlıyo.

         Bunun mümkün mertebe önüne geçmek için ise dalışın ilk Santimetrelerinde kulak eşitlemeye başlayarak kulak zarının başınç dolayısı ile çokmesini engellemektir. Aslında bu %100 mümkün olmasa bile zar kısa bir zaman içerisinde kendini toplamaktadır. yeterki biz kulak zarımıza kalıcı şekil deformasyonu yaptrmayalım. Kulak eşitlerken apnea süremizi kısaltmaktan kaçınmayalım ki bu süre fazla fazla 2-3 saniyeden fazla olmayacaktır.

         Ayrıca ağrısız tıkanıklığın sebebi dış kulak yolunda hafif bir iltahabın kulak zarına teması yada ostaki borusu sinüs kanallarını geçici bir üşütme sonucu tıkanması belirtisidir.

         Yorum yap

         Hazırlanıyor...
         X