Duyuru

Gizle
No announcement yet.

gövdenin içini sert straforla doldursak....

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• gövdenin içini sert straforla doldursak....

Bütün arkadaşlarıma merhaba
    arkadaşlar,elimde daha hiç kullanılmamış 90lık bir yılmaz zıpkın var fakat kafanın hemen 10cm. önünden hafif bir yamulma olmuş.borunun iç çapı 25cm.gövdeyi 75 cm indirip içindeki lastikleri çıkarıp içini sert straforla doldurduktan sonra slikonla tekrar lastikleri oturtsak,sudaki yüzerliliği daha iyimi olur sizce...bide üzerinde 16 lık lateks lastik var 100lük boy 6.5mm. şiş iş yaparmı?bu uygulamayı yapan yada yapmayan arkadaşlarımın yorumlarını almak istiyorum...Allah'a emanet olun...

bauhausta satılan dolgu malzemesi olarak kullanılan köpüklerden kullanılabilir. Denemek lazım sonuç için.

Yorum yap

denemek lazım evet...sanırım sprey köpüklerden bahsediyorsun ahmet....denemiş bir arkadaş olsaydı en azından artıları eksileri tartabilirdik kafamızda....

Yorum yap

herşeyin bir ilki vardır :D bence deneyen zor cıkar. ama işe yarar gibi geldi bana köpüğün içinde hava kabarcıkları kaldığı için yüzerlik artar. köpüğün kuru hali de bayaa bi sert.

Yorum yap

ahmet sanırım çarpmalardan doğabilecek sesleride en aza indirebilir bu strafor olayı nedersin...olabilirmi?

Yorum yap

borunun içinde hava var içini doldurunca yüzerliligi atmaz bence daha agır olur benim görüsüm tabi :lol:

Yorum yap

ERSOY Nickli Üyeden Alıntı
              borunun içinde hava var içini doldurunca yüzerliligi atmaz bence daha agır olur benim görüsüm tabi :lol:
              aynen öyle zıpkın ağırlaşır ve en önemlisi özkütlesi artar

Yorum yap

köpük tapa olmadan suyu yavaş yavaş emip borunun ağırlaşmasına yol açıyor. köpükten sonra biraz 404 sonra üzerinede silikon iyi oluyor.
                strafor ise yüzeyde iyi olsada aşağıda basınçtan ezilip yüzerlilik azalıyor ayrıca oda zamanla su alıyor.
                daha iyi bir malzeme var aslında temin etmek zor. yazın giydiğimiz tokyolar çok uygun malzemelerdir. onu 28 çapta boş bir boru ile oyup yuvarlak malzemeler hazırlayıp borunun içine bir sopa ile tek tek ittirip iyi sonuç alırız. şimdiden eski tokyalarınızı biriktirin 8) 8) 8)

Yorum yap

Bahsettiğiniz Tokyo malzemesi poliüretan levhadır, ticari ismini bilmiyorum. Bunların sert olanını bulmalıyız ki basınç altında yüzerliği kaybetmeyelim. Poliüretan sıvı köpüklerin ise bir açık hücrelisi bir kapalı hücrelisi var, kapalı hücrelisini kullanmalıyız. Bu bilgiyi ise size ancak üreticinin teknik servisi verebilir, satıcılar filan bilmez. Kapalı hücreli de kullansak mutlaka ilave izolasyon tedbirleri almalıyız, bunun için kullanılabilecek en iyi malzeme poliüretan mastiktir bu malzemeyi çoğu kimse bilmez, silikon zannedilir, aynı silikon gibi kartuşta satılır sadece siyah veya beyaz rengi var şu an, 6-8 milyon gibi birşey. Sista'nın ve Teroson'un (Loctite) bu malzemeyi ürettiklerini biliyorum. Silikona göre yaklaşık 10 kez daha güçlü yapışır ve çekme mukavemeti yaklaşık 4 katıdır poliüretan bazlı olduğu için poliüretan bazlı diğer malzemelere çok üstün yapışma sağlar, silikon ise poliüretana yapışmaz. Tokyo malzemesini sanırım Mercan-Tahtakale taraflarında bulmak mümkün fiyatı da eminim çok ucuzdur. Ben de deneyeceğim sonucu bildiririm. Kolay gelsin.
                  Sevgiler,saygılar

Yorum yap

işte cvplar gelmiş, köpük veya benzeri malzeme kullanılacaksa ünsal beyin dediği gibi bir tapa kullanılması şart, eklemeyi unutmuşum. tüfek inanılmaz ağırlaşır su alacak olursa.

ağırlaşma olmaz, bir çok tüfeğin içinde benim anlattığıma benzer malzeme bulunur. ayrıca ahşap tüfeklerin de içi boş değildir. madde önemli burda yüzerlik açısından. sesler de azalır tabi ki.

Yorum yap

tüfegi yüzdürmek istiyosanız özüm denizde borunun üstüne gecen özel dikim jarseler var ben kullanmadım ama kemal akküner abimiz zamanında ona benzer bişey kullanmıstı 2mt lik tüfeginde o yapıyosa denemeye gerek yok direk yapın :lol: :lol: :!: :roll:

Yorum yap

İki tüfek gövdesinde sprey köpük kullandım, 90 cm. lik gövdenin içine bu köpüğü enjekte etmek baya güç oluyor. Köpük havayla temas ettiğinde hacmi genişliyor ve borunun içinde taşıyor kuruyana kadar bekledikten sonra, bir tapa uydurup silikon türevi yapıştırıcıyla mutlaka izole etmek gerekiyor. Strafor denilen malzemeninde ısı yalıtımı için kullanılanlarını seçin bunlar diğerlerine göre daha sert. Elinizdeki mevcut gövdenin ağzıyla tabakadan kurupasta çıkarır gibi parçalar çıkarabilirsiniz böylelikle uygun çapı kolay ve pratik ayarlamış olursunuz, Ünsal beyin tavsiye ettiği gibi uzun bir çubukla gövde içine yerleştirin ve mutlaka tapa ve slikonla izole edin. Karbon tüfek kadar hafif tüfeğiniz olur basınçta ezilmesi normal hava dolu gövdeden daha az olacaktır. Bence sprey köpük yerine straforu tercih edin

Yorum yap

arkadaşlar dış cephe izalasyonlarında kullanılan sert straforlardan bahsettim sorumda...bir ikincisi tekrar lastikleri oturtup üzerine slikon enjekte ettikten sonra kafayı ve kabzeyi oturtursak bir problem olmayacağını düşünüyorum...maksat straforlar su almasın...bunu sağlayabilirsek iyibirşey olabilir sanırım...cevaplarınız için teşekkürler

Yorum yap

tapanın işlevi sadece su geçirmemek değil aynı zamanda derin sudaki basınca dayanıp yerinde kalmak. bu yüzden yapışkanlığı iyi olan malzeme kullanılmalı. ben önce 404 ardındanda kaliteli silikon kullanıyorum.
                            tokyo malzemede tapaya gerek yok. illaki strafor türü birşey diyorsanız. çocukların havuzda kullandığı muzlarda iyi. boruyla 5-10 cm boyunda kolay çıkıyorlar. ama basınçta ezileceklerinden bunlardada tapaya gerek var.

Yorum yap

Serdar kardeş, hani şu deniz sosisi dedikleri şey var çocukların havuzda oynadıkları, gövdeyi onunla çok rahat doldurabilirsin.İstediğin kalınlıklarda kes daha sonra borunun üzerine bastırıp kendi çapında kestirebilirsin.Çok sık bir malzeme dokusu olduğundan su emme gibi bir sorunda olmaz sanırım.Ama her ihtimale karşı, arkadaşlarında dediği gibi iki uca silikonla bir dolgu yaparsan, işi garantiye almış olursun.
                              Bu arada eğer tüfeği sadece taş altı için kullanmayacaksan 115 cm şiş daha iyi olur sanırım... saygılar.
                              SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                              Birol ?ENKUL - 1974
                              [email protected]
                              0 554 267 93 73

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X