Duyuru

Gizle
No announcement yet.

90 vs 100 luk zıpkın

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 90 vs 100 luk zıpkın

90 ve 100 luk arasında kararsız kaldım
    90 sanki aluminyum olabilirde
    100 lukte carbona donmek lazımmıs gibime geliyor
    ayrıca kurmada 90 ve 100 arasında cok fark varmı
    buarada dusundugum tufek excalibur

ben 100lük karbon kullanıyorum marmara için sanırım fazla. 75 ideal olabilir. veya 90

Yorum yap

100 lük excalibur al memnun kalacaksın emin ol.90 lığı kuran 100 de kurar araların öyle ahım şahım fark yok..
      Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
      ?ZM?R

Yorum yap

Arkadaşlar yakın zamana kadar karbon boru yoktu, herkes alüminyum gövdeli tüfek kullanırdı. Karbon'un mutlaka artıları var ama bunun için ödemeniz gereken fark da bir hayli yüksek, bence gereği yok. Benim tüfek boyları konusundaki fikrim şudur. Avlanacağınız meranın şartları size tüfek boyunu dikte ettirir, açık suda gezen balıkların olduğu pırıl pırıl bir suda 75lik tüfekle avlanmak çok zordur, öte yandan 100'lük tüfekle taşaltı avı yapmak da imkansıza yakındır. Ben zaman içinde 45, 60, 70 (havalı), 80 (havalı), 90, 100, 110 ve 120'lik tüfekler edindim dalışa giderken yanımda 3-4 tüfek götürürüm mevsime ve şartlara göre. Dalışa başlarken de kıyıdan gördüğüm manzaraya göre (suyun berraklığı, dalga ve rüzgar) tüfek alıp suya girerim. şamandıra taşıyorsanız veya tekneyle açılıyorsanız problem yok 1 elinizde 2 şamandırada tüfek taşıyabilirsiniz, şamandıra yoksa kıyıdan giriyorsanız alabileceğiniz tek tüfeği o andaki duruma göre seçeceksiniz. Sonuç olarak birkaç boy tüfek alınmasında fayda var diyorum.

Yorum yap

Eskilerde ne ahşap vardı nede karbon ben 120lik zıpkını aliminyum gövdeyle kullanan insanlar biliyorum.Bende 100 lük aliminyum gövdeli apnea var ve bu tüfekten gayet memnunum.Karbonun en büyük artısı çok hafif olması.ve suda çok rahat çevirilmesi.Marmarada dalıyorsan 75 bilemedin 90 lık tüfek üzeri kullanman fazla iş yapmaz.bu uzunluklar içinde karbon gövdeli zıpkın almana deymez.

Yorum yap

Ben 100 lük alüminyum gövde excalibur kullanıyorum.. Elimde yokmuş gibi yani ağır felan değil.. Karbon gövdeyi fazladan masraf olarak görüyorum..Belki 120 lik gibi daha uzun tüfekler için kullanılabilir..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X