Duyuru

Gizle
No announcement yet.

100lik zıpkınlar jhakkında yardım.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 100lik zıpkınlar jhakkında yardım.

Arkadaşlar sizden acilen tavsiye bekliyorum.100lük bir zıpkın alıcağız ama zıpın malzemesi konusunda karar veremedim.Büyük ihtimalle Apneanın karbon modelini düşünüyoruz.Ama gövde ne olmalı;aluminyum gövde malumunuz 90 dan sonra biraz eğilme olur deniyor,ahşap içinse bakımı zor deniyor.
    Eğer carbon fiyatına başka zıpkınlar da biliyorsanız tavsiyelerinizi alayım.Tabi apnea carbon kullanan arkadaşların acilen cevap yazmaları rica olunur.

et kalınlığını göz önünde bulundurursan eğilme söz konusu değil sadece bir esneme olur. bu esneme gücünü şişe aktaran tüfekler mevcut, Bu TÜr tüfekler "elastic gun" diye gecer yani esneme payı hesaplanıp ona göre yapılmışlardır. Carbon un en büyük etkisi hafiflik. karar senin.

Yorum yap

Bu elastic gun tipler Türkiyede varmı?Varsa model marka öğrenebilirmiyim?

Yorum yap

emrah uysal ve midas apneanın carbon tufeklerını kullanıyor bu konuda sana yardımcı olurlar sanırım fakat ben carbon yerıne ahsap tufeklerı tercıh ederım(tercıh meselesı) ayrıca carbon tufeklerın fıyatı da genelde yuksek oluyor tum bunların yanında sephiyesi iyi ayarlanmıs bır ahsap tufek sankı elınde yokmus gıbı hafıf ve rahat olacaktır bakım konusuna gelınce sana hayat boyu balık avlatacak bır ahsap tufege sen de bakım yaparsın artık :D :D :D
        saygılar
        F.?lkay TASKIN
        03/10/1977

Yorum yap

jaws Nickli Üyeden Alıntı
          Bu elastic gun tipler Türkiyede varmı?Varsa model marka öğrenebilirmiyim?
          omerin tüfekleri bu şekildedir. manuelinde elastic gun yazar
          http://www.omersub.com/pdf/manual_t20s.pdf
          bakıp okuyabilirsin.
          bana kalırsa aluminyumdan şaşma. diğerleri efsane gibi gösteriliyor. dediğim gibi yüzerlilik değişiyor sadece, bir de ahşap tüfekleri neden böyle abartıyorlar anlamıyorum ? bence gerek yok. Ne koşullarda ne balıklar vuran adamlar var. Onura tüfeğini sorabilirsin istersen ;)

Yorum yap

Özelden msj attım ok. Ben Karbon kullanıyorum.

Yorum yap

selam

Bence ahşap kullanımındaki en büyük avantaj üzerinde boylu boyuna şiş kanalının olması bu şiş kanalı iyi ayarlığında şişin bir kanal boyunca dimdik hedefe kitlenmesini sağlıyor.birdiğer özelliğide sessizlik arkadaşlaar.Helede palamutu ip kullanırsanız mükemmel sonuç alırsınız.Ben 1 senedir kendi imalatımız olan ahşapları kullanıyorum.Valla şöle söliyim bende picasso 100 lük vardı ve artık onu rafa kaldırdım.Bana güven veriyor.Uzağa nokta atışlarıda çok güzel ahşap tüfeklerin bence arkadaşlar.Benim şahsi görüşlerim bu doğrultuda.Uzun tüfek kullanacaksan bence ahşap al derim esneme bükülme gibi bir sorunu hiç düşünmessin ve hangi lastiği kullanırsan kullan için rahat ede ede kullanırsın.saygılar

Yorum yap

Seatec Gabbiano Elite derim. Eliptik gövdesi ile ahşap tüfeğin verdiği zevki alırsın ayrıca suda da çok HAFİF. Bence mutlaka göz at. Ayrıca tüfek alırken bu esneme işi benim de kafamı çok karıştırmıştı. Bence biraz abartılıyor.
                DEM?R ÖZDEM?R
                75'ers

Yorum yap

ben apnea carbon 90lık tufek kullanıyorum.bence cok ıyı bır tufek.suda yuzerlılıgı cok ıyı hafıf.etkılı bır atıs ozellıgıde var.20lık lastıkle berebar kullanıyorum ve hıc bır egılme ve esneme yok.fıyatına gore ıyı bır tufek ben tavsıye ederım sana

Yorum yap

Re: selam

judge Nickli Üyeden Alıntı
                    Bence ahşap kullanımındaki en büyük avantaj üzerinde boylu boyuna şiş kanalının olması bu şiş kanalı iyi ayarlığında şişin bir kanal boyunca dimdik hedefe kitlenmesini sağlıyor.birdiğer özelliğide sessizlik arkadaşlaar.Helede palamutu ip kullanırsanız mükemmel sonuç alırsınız.Ben 1 senedir kendi imalatımız olan ahşapları kullanıyorum.Valla şöle söliyim bende picasso 100 lük vardı ve artık onu rafa kaldırdım.Bana güven veriyor.Uzağa nokta atışlarıda çok güzel ahşap tüfeklerin bence arkadaşlar.Benim şahsi görüşlerim bu doğrultuda.Uzun tüfek kullanacaksan bence ahşap al derim esneme bükülme gibi bir sorunu hiç düşünmessin ve hangi lastiği kullanırsan kullan için rahat ede ede kullanırsın.saygılar
                    tüfeğin ne olduğu çok önemli değil aslında kimin nasıl kullandığı önemli. normal bir aluminyum tüfegin üstüne takılan şiş kanalı, ahşabın şiş kanlının gördüğü işi görür. ahşaptaki sessizlik olayı ahşaptan kaynaklanmaz kullanılan palamut ve lastiklerin konumlanmasından sessiz olur. ayrıca sessizlik levrek, sargos v.s. bu gibi avlarda abartılacak bişey değildir. Sadece sinarit avında sürünün gezdiği meralar kısıtlı olduğu ve derin su olduğu için sürü dağılmasın diye sessizlik önem kazanır. Kaçımız böyle avlanıyoruz?

bence ahşap bir furya... Vurulan balıklar ahşap olmadan da kolaylıkla vuruluyor. dediğim gibi tüfekten önemli olan tüfeği kimin kullandığı.

Yorum yap

arkadaşlar ben picasso century 90 lık kullanıyordum aliminyum yıllardır alamadığım balık olmadı.şimdi Seçkin arkadaşımızın ikinci el sattığı carbon picasso century carbon 100 lük ü aldım ve şimdide çok memnunum menzilide baya farketti.
                      ahşaba gelince dipte kullanması kolay,hafif fakat karada 100 lük ahşabı taşımak öyle kolay değil ağır bir tüfek ayrıca tabiki masrafı çok.Epoxy dir bilmem cilasıdır vs...Ahşabı olanın mutlaka ikinci tüfeğe ihtiyacı var bence çünki cayır cayır kayanın altına o güzelim mobilya sokulmaz :-)
                      Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
                      ?ZM?R

Yorum yap

ahmet abime katılıyorum babam eski yılmazla ne akyalar vurmuş bir sürü fotoğrafı var ama en iyi tüfekle kefalden başka bir şey vuramayanlar var bence iş insanın kendinde bitiyor tüfeği kimin kullandığında bitiyor

Bu mesaj admin tarafından düzeltilmiştir

Yorum yap

ben demka ve picasso diyorum ikiside mükemmel

Yorum yap

100lük apnea power point kullanıyorum şu ana kadar hiç bir esneme olmadı.ve zığpkından çok memnunum

Yorum yap

Ahşabın oyle bakım derdı felan yok sadece guzelcene kullanıcan o kadar ahsap al derım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X