Duyuru

Gizle
No announcement yet.

modifiye yardımı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• modifiye yardımı

75 lik champion tufegime bir kaç yenileme yapmak istiyorum.
    power 18 lastik almaya karar verdim. 17cm 18 cm 19 cm secenekleri var. hangisini almalıyım.
    ayrıca 6mm yada 6.3 şiş dusunuyorum. hangisini alayım ve nereden alabilirim. bu tufegi daha cok gezer balık için kullanacagım.
    yardımlarınıza tesekkurler.

Bence 19cm kullan gerebilirsen 18cmde olabilir, ben 75likte 19 cm kullandım tavsiye ederim.

Yorum yap

Gezer balık için 75'lik kısa değil mi?

Yorum yap

sıg suda levrek ararken cok rahat ediyorum. yoksa kısa tabi haklısınız.

Yorum yap

:) Ok. Doğru o da lazım tabi. Hele bulanık suda!!!
          6mm şiş ve 18'lik ideal gibi gözüküyor. Hiç bu açıdan düşünmediğim için deneyenler daha iyi yanıt verirler tabii.

Yorum yap

tepee Nickli Üyeden Alıntı
            :) Ok. Doğru o da lazım tabi. Hele bulanık suda!!!
            6mm şiş ve 18'lik ideal gibi gözüküyor. Hiç bu açıdan düşünmediğim için deneyenler daha iyi yanıt verirler tabii.
            Aynen katılıyorum.
            SURWOOD AH?AP ZIPKIN
            Birol ?ENKUL - 1974
            [email protected]
            0 554 267 93 73

Yorum yap

Zamanında 75 lik tüfek için 17 cm.lik power 18 almıştım. Kısa geldi, kuramadım.
              "Totally Addicted To Bass"
              Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

kısa tüfeğe kalın şiş daha uygunolur.6.3-6.5 uygundur bence

Yorum yap

bencede kısa tüfeğe ince şiş daha uygun olur nedenine gelince ince şiş uzun tüfekte bel verir ama kısa tüfekte kolay kolay bel vermez.Bilhassa 6 mm şiş ve kısa ve güçlü lastik UZUN tüfekte bombelik yapıyor ve atışta parabol çizmesine neden oluyor.
                  Fakat kısa tüfekte 6 mm şiş uygun olur.Gezen balığa atacağım kayaya atmayacağım derseniz 6mm şiş iyi menzil verir.Ama kayaya atarsanız bu kombinasyonla çok çabuk eğilir.Denedik memnun kaldık bilginize..
                  Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
                  ?ZM?R

Yorum yap

kısa tüfeğe kalın şiş daha uygunolur.6.3-6.5 uygundur bence
                    Katılıyorum kalın şişin çarpa şiddeti ince şişi göre daha kuvvetli bilhassa menzil uzadıkca.

Yorum yap

sıg suda gezerde levrek avında master competıtıon (omer) kullanıyorum. orjınalınde 20mm lastık 6.3 sıs var. uygun olanda bu. bazen kacan balıgı bıle zıpkın hızasındaysa. arkadan vuruyorum(delıkanlılıga sıgmaz ama) :D
                      kalın lastıkte uygun olan kalın sıs bencede.

Yorum yap

6 mm ve 18 lastık bence..........

Yorum yap

ellerinize saglık cok tesekkur ederim. 75 lik champion tufegimle cok levrek vurmustum. 2kg luk levrekler ipe geciyordu zamanla lastikler eskidi şişi koreldi hepsini degiştirdim. ilk aldıgımda 90 lık tufek işi goren zıpkınım 20 lik cressi lastiklerle ve 6.5 şiş ile hantal bişi olmustu. buraya yazdıktan sonra katalogu elime gecti. orjinalinde 6 mm şiş ve 16 lık lastikler varmış. sayenizde jeton dustu. şimdi dogru lastik ve şiş kombinasyonunun tahmininizden cok fazla performans arttırdıgını soyleyebilirim.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X