Duyuru

Gizle
No announcement yet.

sl 4 mü? yoksa toshiba mı?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sl 4 mü? yoksa toshiba mı?

merhabalar... ben dalış için fener arıyorum.( lütfen kimse gece veya gündüz fenerle dalış yasaktır demesin biliyorum:) ama bulunmasını istiyorum çünkü scuba dalışında da kullanabilirim.

kullanan ya da tavsiyesi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

herkese teşekkür ederim.
    Cihangir Soydemir
    Deniz Ula?t?rma ??letme Mühendisi
    ?zmir-Dikili

Size tavsiyem UK C 4 ya da D 4 olur. Işığı bol, tutuşu çok rahat, söküp takması kolay. En büyük artısı çift ampullu oluşu. Dalış sırasında ampulun biterse anahtarı diğer tarafa çevirip 2. ampulle aşağıda yoluna devam edebilirsin. Amerikan malı olması da kalite kaygısını ortadan kaldırıyor. C 4 modeli 4 ortaboy pille, D 4 modeli ise 4 büyük boy pille çalışıyor. Yüksek amperli şarzlı pille 4 saat aralıksız yanıyorlar. Scuba için ideal fenerler. C 4 modelini 5 yıldır scuba da kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım.

Yorum yap

Barakuda marka bir fenerim var.Açılıp kapanması kolay.Fena ışık vermiyor.40-50 ytl arası bi fiyata almıştım.bide neredeyse bi fener fiyatı olan 42 ytl verip şarjlı pil almak zorunda kaldım.Çünkü 6 pille çalışıyor.Sorunla ilgili belki yardımcı olamayacağım ama bişey anlatmak istiyorum.Çanakkalede arkadaşım burda malzeme ucuz falan diyordu.Yanına gittiğimde malzeme satan bir yere fener sordum.Toshiba bir fener çıkardı euro olarak bir fiyat söyledi.250-300 ytl arası bişey yapıyordu.Beyaz ışık veriyor ve 3 kalem pille 100 saat gidiyor falan dedi.Süper bişeydi..Verdiği ışık gayet iyiydi..Tabiki denemek lazım..

Yorum yap

Retne Nickli Üyeden Alıntı
        3 kalem pille 100 saat gidiyor falan dedi...
        galiba bir sıfırı fazladan koydun diyicem ama 10 saat de çok hele kalem pil için imkansız eger adam 100 saat dediyse çok fena atmış :D :D

Yorum yap

MIGRI Nickli Üyeden Alıntı
          Retne Nickli Üyeden Alıntı
          3 kalem pille 100 saat gidiyor falan dedi...
          galiba bir sıfırı fazladan koydun diyicem ama 10 saat de çok hele kalem pil için imkansız eger adam 100 saat dediyse çok fena atmış :D :D
          100 saat mi? adam bence ampul koymamış içine piller akana kadar gider o zaman :lol: :lol:
          en problemsiz ve fiyat-performans olarak bence toshibalar, bol bol yedek parcası da bulunmakta.

Yorum yap

Bende şaşırdım...Ama 100 saat dedi...Ya ürün hakkında bilgisi yok satmak için sıktı yada japonlar olayı aştı...Ama o fiyata bırakında 100 saat gitsin.Yoksa o kadar para verilir mi?Markasını sordurayım netten araştırıp buraya daha kesin bilgiler yazarım.

Yorum yap

UK'nin modellerini tavsiye edebilirim gerçekten sağlam fenerler...

Yorum yap

1oo saat giden Lucidolar var ama su altında kullanılmıyor.
                Ardahan Dikme
                [email protected]
                Kuzey Egeliler____
                Extrablatt geri döndü.
                Poseidon A?k?na!!!

Yorum yap

toshibalar gerçekten ii kullandığım için biliyorum
                  yedek parça bol

Yorum yap

ya ben toshibayı pek randımanlı kullanamadım çok büyük ve ayrıca taşıması bile bi dert ,
                    bende evde deprem feneri olarak kullanmaya karar verdim,tavsiye ederim ayrıca ışıklar kesilincede iyi oluyo

Yorum yap

Best Divers'in UBL 6 modelini aldım tavsiye ederim

Yorum yap

Ya beyler 10 ssat veya 100 saat su altında kalacak değiliz herhalde. Bir fener için 250 - 300 ytl biraz çok değil mi ?
                        Tabii bu şahsi fikrim... saygılar
                        SURWOOD AH?AP ZIPKIN
                        Birol ?ENKUL - 1974
                        [email protected]
                        0 554 267 93 73

Yorum yap

fener ampulü

merhaba,
                          ya şu fener ampulleri ile ilgili bilgisi olan varmı?

bende varta el feneri var piller de 5000 mA varta ancak
                          arkadaşların toshiba feneri var adamların ışığı böyle daha beyazımsı mavimsi..
                          xeon gazlı muhtemelen... ben de ampul almak istiyorum ancak nerden bulcam ne marka bulcam? nerden kaliteli olup olmadığını anlıcam?
                          bilgi verirseniz sevinirim...

Yorum yap

ben de ve arkadaşımda var toshiba...
                            2 nci dalışta fener temassızlık yapmaya başladı. işin ilginç tarafı birisi değil ikisi de ikinci kullanımda temassızlık sorunu çıkardı. biz bunları yanlış hatırlamıyorsam 80 ytl ye almıştık 3 ay önce ve toshiba beni hayal kırıklığına uğrattı. aslında çok basit bir mekanizması olmasına karşın ne tuhaftır ki çözemedik problemi. tek bildiğimiz ikisininde pil yatağında problem olduğu....garantiden değiştireceğiz müsait bir zamanda. Ancak ışık kalitesinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim..(su altında diğer arkadaşların aydınlatmalarıyla karşılaştırdığımızda bariz bir parlaklık ve menzil farkı var.)

saygılarımla

Yorum yap

toshıba ii dir...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X