Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fener

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Fener

  Herkese merhaba
  Gündüz taşaltı tekniğiyle avda fener gereklimidir?
  Gerekliyse nası bi fener kullanılmalıdır?
  Bilgili arkadaşların yardımını rica ederim...

 • #2
  Emrah, gece ya da gündüz hiç farketmez, fener ile balık avlamak yasak. Dinleyen varmı hayır :(

  Yorum yap


  • #3
   küçük avuç feneri yeterli olur.İkelite pclite modeli var omer moonlite var vs...ama alırken hevesle alıyorsunda sonra pek kullanmak ihtiyacı hissetmiyorsun.Daldığım mekana bağlı olarak karar ver derim..
   Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
   ?ZM?R

   Yorum yap


   • #4
    Ferhat abi gece fenerle dalmak yasak diye biliyordum.Uyarını dikkate alıyorum saol

    Yorum yap


    • #5
     Onur hiç heveslenmesem daha iyi yasakmış ztn :)
     yinede saolasın

     Yorum yap


     • #6
      Duyarlılığın için teşekkür ederim Emrah. Keşke herkes senin gibi duyarlı olsa...

      Yorum yap


      • #7
       Ferhat bey haklı, fakat şöyle bir gerçek var kayaaltçıların en önemli gereci fenerdir. Fener olmadan kaya altına baktığınızda karanlıktan balığı görene kadar gözlerinizin irisleri ufalıp büyüyene karanlığa alışana kadar balık kaya boşluğunun ulaşılamaz yerlerine kaçabiliyor.

       Teknik olarak = Kaya altında Gündüz Fener Gereklidir.

       Hukuki Olarak = Fener Yasaktır

       Yorum yap


       • #8
        Abi biz duyarlı olmazsak zıpkıncılar için kötü yorum yapan insanları haklı çıkarmış oluruz.
        Teşekkürler Ferhat abi

        Yorum yap


        • #9
         Tolgahan, yasaklanma amaç da bu zaten, kaya altına saklanan balığa şans tanımıyorsun fenerle. Bu pek doğru gelmiyor bana da. Agaşonun iyiyse balığı kayadan çıkartır avlarsın. Hem o zaman mera da bozulmamış olur. Fenerin bir avantajı var o da kaya altında hangi balığa attığını görmek olur. Ama fener kullanmak sirkülerce yasaklanmışsa gerisinin pek bir önemi de yok zaten.
         Gerçi gördüğüm kadarıyla bu sitede olsun olması pek çok insan sirküler kurallarına uymuyor. Zıpkıncıların bu kadar sevilmemesine şaşırmamak lazım.

         Yorum yap


         • #10
          Bu site de bile yasaklara karşı gelmiş biri hala alkışlanıp tebrik ediliyorsa zaten yapacak bir şey yok. Zira bu kişileri tebrik edenler de aynı şeyi yapıyorlardır diye düşünüyorum...
          İşin enterasan tarafı, suç olduğu bilindiği halde avlanması ve alkış toplamak için resimlerinin yayınlanması. Bir çift alkış için soyu tükenmekte olan bir canlıyı (balık ya da bir başka hayvan fark etmez) yok edebiliyorsa bir insan, benim zaten söylecek bir sözüm olamaz. Zaten bu o kişinin kişiliğini gösteriyordur.

          Yorum yap


          • #11
           Sevgili Emrah sözüm asla sana değil bunu bilesin. Bu yazıların yeri burası değil aslında ama senin topiğine denk geldi kızınlığım. Kusuruma bakma...

           Yorum yap


           • #12
            Önemli diil abi
            Bilmiyodum sordum ve öğrendim iyide oldu

            Yorum yap


            • #13
             selam

             ferhat abi gündüz fenerin yasak oldugunu bilmiyordum uyarın için sağol feneri pudralayıp ambalajıyla sandığa koydum zıpkıncıların bu üzerindeki imajı silmemiz lazım uyarıların için tekra tesekkürler

             Yorum yap


             • #14
              Sevgili Birkan asıl ben teşekkür ederim anlayışın için. Keşke HEPİMİZ türü tükenmekte olsun ya da olmasın diğer canlılara karşı DAHA ANLAYIşLI, DAHA SAYGILI OLSAK. Dünya çok daha yaşanır bir halacağından eminim.

              Sevgilerimle

              Yorum yap


              • #15
               Sevgili Ferhat, dediklerine aynen katılıyorum ama bizi bu üzerimizdeki kötü imajı silmemiz bir hayli zor gözüküyor.Zaten yapyığımız iş diğer insanlara itici geliyor ilk akıllarına gelen şey canlı bir balığı demir bir çubuğa geçirmek.... :( Başka bişey düşünen yok ki. Trol'le dinamitle avlananları kimse görmez, çünkü onlar diğer insanlar gıda maddesi sağlamak için avlanıyorlar, ama bizi ..... :( Adamlar denizi kurutuyor, onu bırak diptede bişey bırakmıyorlar bir turda 1 ton balık alıyorlar onların ki normal. Biz 2-3 saat suda kalıp şansımız yerindeyse 3-5 balık alınca bizim ki kötü...Biz yine kurallara riayet edelim elimizden geleni yapalım da milletin söylediklerine de kulaklarımızı biraz tıkayalım... 8)
               saygılar - sağlıklı dalışlar
               SURWOOD AH?AP ZIPKIN
               Birol ?ENKUL - 1974
               [email protected]
               0 554 267 93 73

               Yorum yap

               Hazırlanıyor...
               X