Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Elbise 1 Beden Küçük mü yoksa Büyük mü alınmalı?

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Elbise 1 Beden Küçük mü yoksa Büyük mü alınmalı?

  Selamlar


  Bunu hep düşünmüşümdür. Doğrusu sizce nedir?

  Genelde belki ilerde kilo alabiliriz düşüncesi ile bizi sıkmayan elbiseleri tercih ederiz.
  Bazen de ilerde belki Rejim , diyet uygulayıp zayıflarım belimi inceltirim diyerek hem de elbise daha güzel vücuda yapışsın düşüncesi ile yarım beden küçük alınabilir.

  Piyasadaki elbiseler herkesin vücuduna tam oturmuyor. Özellikle Jarselerde problem olabiliyor, Smoothskinlerde esneme payı olduğundan daha rahat oturuyorlar

  Siz alırken Nasıl hareket edersiniz?

  Unutmadan bir de elbiseler zamanla giydikçe esneyip yarım beden büyüyebiliyor gibi geldi bana....Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

 • #2
  ......................................

  Yorum yap


  • #3
   Lastik türlerinin hemen hepsi, zamanla süner yani kalıcı şekil değişimine uğrar ama bunun için bir gerilme altında olması gerekir. Örneğin bedenimiz elbiseye büyükse elbise gerileceğinden zamanla genişler ve vücudumuzun şeklini alır. Bu söylediklerim elbisenin tam oturmaması durumunda zamanla vücut şeklimize uyum göstereceği anlamındadır. Öte yandan elbise nasılsa genişler diye küçük beden almak çok yanlış, çünkü dalış elbiseleri vücudu tam sarar ama küçük olursa sıkar hele hele kalın elbise ise kan dolaşımını engeller bir süre sonra dalmamız imkansız hale gelir. Büyük beden de içine su alır elbisenin görevi vücuda iyi yapışmaktır bunu yerine getiremezse o elbise işe yaramaz. Yani tam bede almalı. En güzeli de biraz paraya kıyıp üzerinize göre diktirmek.
   Sevgiler,saygılar,

   Yorum yap


   • #4
    bora abinin de dediği gibi tam olmalı kesinlikle büyük olmasın, dar olanlardada problem olabilir özellikle boyun kısmı sıkmamalı .

    Yorum yap


    • #5
     elbise biraz bol olursa içinde daha rahat hareket edilir ama bu seferde asıl işlevini tam yerine getirmez yani tam ısı koruması sağlamaz vede fazladan agırlık ister. çok dar olursada mükemmel ısı yalıtımı olur ama rahatsızlık verir. fakat kış günlerinde kısa dalışlarda böyle bir elbise tercih edilebilir. uzun bir dalış günü olacaksa tam bedene uygun olmalıdır yani rahatsızlık vermiyecek sıkılıkta olmalıdır vede diyaframa engel olmamalıdır.

     Yorum yap


     • #6
      Bence elbise tam üzerine oturup sanki senin bir parçanmış gibi hisstirmeli...Bu sana denizde hem huzur hemde iyi av sonucunu getirir...

      Sevgilerimle ve Saygılarımla

      Yorum yap


      • #7
       elbise tam vücuduna göre olmalı giydikten sonra rahat hareket edebiliyor ve rahat nefes alabiliyorsan senin bedenin odur

       Yorum yap

       Hazırlanıyor...
       X