Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Makara-İp-şiş Bağlantısı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Makara-İp-şiş Bağlantısı

Arkadaşlar yeni tüfeğimi İstanbul'dan kargoyla aldım ve ben Aydın'da ikamet ediyorum. Daha önce makara kullanmamıştım. Makara-İp-şiş bağlantı işini birçok arkadaşa sordum ancak pek anlamadım. Elinizde bu bağlantıların yapımı ile ilgili fotoğraflar varsa ve bunları yayınlayabilirseniz sevinirim.
    DEM?R ÖZDEM?R
    75'ers

umarım elinde misinayı ve ipi makaraya ve şişe bağlamak için klipslerin vardır.Bunda okadar komplike bir şey yok,ama hiç görmediyen tabiki ilk bağlaman biraz zor olacaktır.şimdi burada anşlatsam sana fazla faydalı olamam.bence bir arkadaşının tüfeği varsa onunkine bakman.ve bu bağlantıyı yapabilen birisine yaptırman.Gözünde büğütme çok kolay,yapınca görüceksin.klay gelsin.

Yorum yap

Çok sağol Selçuk
      DEM?R ÖZDEM?R
      75'ers

Yorum yap

normal bişekikde misineni beglıyosun yalnız misineyi kafaya diyilde kafadan
        cevirek makaradaki ipe baglıyosun hepsi bu cok kolay dimi :P :P

Yorum yap

demir bey mutlaka bu kilipslerden edinin.Klips pahalı gelebilir.Bu yüzden en ince bakır borulardan edinirseniz birde ufak bir bakır boru kesecek aparat,istediğiniz kdar keser keser kullanırsınız.Her 5 yada 6 dalışta misinayı değiştirin yoksa bir akyanın üztünde gidebilir şişiniz.Tüfeğinizi güle güle kullanın.Selamlar
          Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
          ?ZM?R

Yorum yap

Klips kullanmayı ben pek tercih etmiyorum. Klips düğümden daha kaba kalıyor, kafadan çıkarken ses yapıyor + kafayı aşındırıyor. Bunun yerine stop düğüm atabiliyorsanız bunu kullanın. 150'lik misinada stop düğüm gayet güzel oluyor. + misinanız kopsa bile stop düğüm eldivenle bile atılabiliyor. (bende alışkanlık yaptı, klips aldım ama kullanamıyorum )

Üstelik bedava :D :D

Yorum yap

Özcan'a katılıyorum, stop düğüm ise aslında izbarço bağından başka birşey değil, düğümü attıktan sonra çok hafif ısıtarak düğüm üzerindeki gerilimi de azaltırsanız mükemmel sonuç verecektir. Yalnız Demir daha önce makara kullanmamış olduğundan kısaca açıklamak isterim.
              1. makaradaki ipi kafanın altındaki ip deliğinden geçir.
              2. Bundan sonra sanki makara kullanmıyormuş gibi yaklaşık tüfek gövde boyunun 3 katı kadar misinayı ipin ucuna düğümle.
              3. Ardından şişin deliğine stop düğümle (izbarço) veya klips kullanarak misinanı tak. şişi yuvasına oturt.
              4. şimdi tüfek gövdesinin 2 katı kadar misina serbest olarak ortada kaldı. Bunu da yine makara kullanmıyormuş gibi, tüfeğin ip takma çentiğine ya da mandalına takıyorsun ve tüfeğin kurulmaya hazır.
              Bunları yazıyorum çünkü makara takınca, sanki makara atışta ipi kendiliğinden boşaltacakmış gibi hiç kaloma vermeden ipi makaradan şişin dibine gerdirenler gördüm. Makara, şiş menzilini tamamladıktan sonra işe yarar. Makaranın freni kendiliğinden gevşemeyecek şekilde fakat balığın hafifçe asılması ile hemen açılacak kadar sıkı olmalı. İyi avcılık ve emniyet açısından bu gerekli.

Yorum yap

muhabbeti geçmişken misinayı kilitlemek için klips temin etmek için çok kolay bir yer tarif ediyim.Benim bir akrabamın resim galerisi var çeşitli yağlıboya tablolar satan bir yer.Herkez tabloların arkasına bağlanan ipleri bilir,tabloyu duvara asmak için.bu tertibat bazen çelik bir iple yapılır.Fren teli gibi.İşte bu teli kilitlemek için bizim zıpkında ,misinayı kilitlemek için kullandığımız klipslerin aynısı kullanılıyor.gidin isteyin ücretsiz avuç avuç verirler.ben bizim gruptan birisini ziyarete gittiğimde mutlaka bir avuç götürürüm.Ve o kişi nin ilk tepkisi nereden buldun bukadar çok klipsi diye olur.Bence Bizlerin ençok işine yarıcak bir şey.Ve ufak ama çok makbule geçen bir hediye.Neyse çok geyik yaptım galiba :lol: :lol:

Yorum yap

uwexhunter Nickli Üyeden Alıntı
                  Özcan'a katılıyorum, stop düğüm ise aslında izbarço bağından başka birşey değil, düğümü attıktan sonra çok hafif ısıtarak düğüm üzerindeki gerilimi de azaltırsanız mükemmel sonuç verecektir. Yalnız Demir daha önce makara kullanmamış olduğundan kısaca açıklamak isterim.
                  1. makaradaki ipi kafanın altındaki ip deliğinden geçir.
                  2. Bundan sonra sanki makara kullanmıyormuş gibi yaklaşık tüfek gövde boyunun 3 katı kadar misinayı ipin ucuna düğümle.
                  3. Ardından şişin deliğine stop düğümle (izbarço) veya klips kullanarak misinanı tak. şişi yuvasına oturt.
                  4. şimdi tüfek gövdesinin 2 katı kadar misina serbest olarak ortada kaldı. Bunu da yine makara kullanmıyormuş gibi, tüfeğin ip takma çentiğine ya da mandalına takıyorsun ve tüfeğin kurulmaya hazır.
                  Bunları yazıyorum çünkü makara takınca, sanki makara atışta ipi kendiliğinden boşaltacakmış gibi hiç kaloma vermeden ipi makaradan şişin dibine gerdirenler gördüm. Makara, şiş menzilini tamamladıktan sonra işe yarar. Makaranın freni kendiliğinden gevşemeyecek şekilde fakat balığın hafifçe asılması ile hemen açılacak kadar sıkı olmalı. İyi avcılık ve emniyet açısından bu gerekli.
                  Eyvallah çok açık olmuş. Sanırım uygulayabilirim. şiş-misina bağlantısını anladım ancak makaradaki iple misinayı birbirine nasıl bağlayacağım. Burada Klips kullanmam mı gerekecek?
                  DEM?R ÖZDEM?R
                  75'ers

Yorum yap

Aynen öyle demir bey ya bir dügüm atacaksınız denizci dügümü yada klips kullanacaksınız.Bir buzdolapcıdan veya klima bayinden edineceginiz bakır boru (en incesinden) veya iki ipin geçip geçmiyecegini kontrol edin ona göre alın.......Sevgi ve saygılarım.....

Yorum yap

O kısımda özel bir düğüme gerek yoksa da, misinanın çok kaygan olduğunu hesaba katarak, birbirinden kurtulmayacak şekilde düğümleye çalış. Klips de kullanabilirsin.
                      Sevgiler
                      Selçuk Dilşen

Yorum yap

kolay gelsin

Yorum yap

kolay gelsin

Yorum yap

Resimler çok açıklayıcı çok teşekkürler.

Yorum yap

şiş bağlantısı ise resimdeki gibi olabilir

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X