Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bodrum'da dalanların dikkatine.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bodrum'da dalanların dikkatine.

Herzamanki meramda dalarken sanırım biraz kendimi fazla kaptırmışım ki kafamı sudan hiç kaldırıp bakmadım.çiftlik iskelesine yaklaşık 50 60 metre mesafedeyken yakınlaştığımı farkedip durdum ve orda kıpırdamadan balıkların geçişini bekledim.iskelenin gerisinde çiftlik görevlilerinin kaldığı yerde 2 kişi oturuyordu.sanırım birisi yatmaya gitmişti.diğeri heralde uğraşıcak birşey arıyorduki beni buldu.kenarda duran tüfeği alıp bana bakıp birkezde alooo diye bağırıp havaya 2 el ateş etti.sanırım yaklaşmamam konusunda uyarı verdi çünkü 10 15dk kadar beni izledi.bende boşyere başıma bela almıyım diyerekten uzaklaştım geri döndüm.sığ su avı yaptığım için suda birçok saçma kovanı gördüm.aşırı derecede fazlalardı.kafeslerin üzerine konan martı ve balıkçılları çok kez öldürdüklerine şahit oldum.işin en acıklı yanıda deniz kağlumbağalarınada aynı muameleyi yapmaları.1 seferindede ölü bir yunusla karşılaştım karaya vurmuştu,ve birkaç kesik yarası vardı.benim merak ettiğim pervasızca havaya açılan dikkat etmeden sıkılan bu kurşunlar kafesleri korumak içinde olsa genelde,yasalmı? son sorumda bu sığlarda balık olur diyerek gelen ağcıların tam olarak sıfır'a attığı ağlara ne gibi bir engel koyabiliriz? şikayetten bir sonuç çıkmıyor çünkü.derine dalmayalım üzücü haberlerden sonra derinden iyice soğudum derken,1 metre suda bile bu tehlikelerle uğraşır oldum.
    Konu Ya??z AKPINAR tarafından (https://zipkinci.com/member/43209-ya-z-akpinar Saat 22-05-2013, 03:46 ) değiştirilmiştir.

Cevap: Bodrum'da dalanların dikkatine.

bu konuyu bulundugunuz bolgenın sorumlulugu sahıl guvenlık veya denız polısı artık hangısındeyse gıdıp sıkayetcı olarak ustlerıne gıtmeyı denesenız nasıl olur acaba sonuc olarak bu ınsanlar sızın edecegınız sıkayet dogrultusunda takıbe alınabılır kontrol edılebılır dıye dusunmekteyım

Yorum yap

Senin için havaya uyarı atışı yapan hayvanlara ne yapmaz:(
      Cahit Uluyol
      "Bu yeryüzü bir daha; Mustafa Kemal ATATÜRK gibi yüce bir ?ahsiyetle ?ereflenmeyecektir."

Yorum yap

bu ne dir arkadaş silahla uyarı dağ başı gibi , demek ki yunus fok sansa sizi üstünüze bile ateş ederler , hangi nokta olduğunu yazarsan yağız dikkatli olunur veya neden böyle yapıldığı sorulması lazım ,güven olmaz kimseye...
        Yavuz YILDIRAN
        1985 - ÜNYE
        sigpic
        [email protected]
        cep: 555 747 78 31
        z?pk?n avlar?m: http://www.youtube.com/user/unyem52

Yorum yap

Geçmiş olsun,kesinlikle bunları sahil güvenliğe şikayet etmek lazım.İnsana bunu yapan hayvana ne yapmaz ki.Adamlar bütün denizi kendilerinin zannediyor.:angry:
          sigpic
          A?k?n TEKE , 01-01-1972 , ?ZM?R / ?irinyer

Yorum yap

Yavuz YILDIRAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            bu ne dir arkadaş silahla uyarı dağ başı gibi , demek ki yunus fok sansa sizi üstünüze bile ateş ederler , hangi nokta olduğunu yazarsan yağız dikkatli olunur veya neden böyle yapıldığı sorulması lazım ,güven olmaz kimseye...
            Salih adasında koydaki çiftlik abi.

Yorum yap

Haziran başında nasip kısmet olursa bende Güvercinlikte tatil yapacağım. Dalış takımlarımı da, haliyle götürmeyi düşünüyorum, umarım bana da böyle bir yaklaşımda bulunmazlar! Elde zıpkın, ne yapacağım hiç belli olmaz... Kanun ve tüzüklere uygun dalınıyorsa, kralı gelse tanımam.
              sigpic
              Turgut Üyrü?
              1977 - 0 RH (-)
              Mu?la - Dalyan
              ?stanbul - ?i?li
              Mail: [email protected]
              Tel: 0542 789 23 24

Yorum yap

Re: Cevap: Bodrum'da dalanların dikkatine.

Yağız AKPINAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Salih adasında koydaki çiftlik abi.
                Yağız Merhaba ,

Oraya ben sırtı çekmeye gittiğimde bile adamlar gözü dönmüş bir şekilde tekneleriyle üzerime çıkmaya çalıştı , inan motora 1 karış mesafeden kaçtım ,

Bahsettiğin yer yavru havuzlarının olduğu yer sanırım , Kılıç'ın evinin ilerisindeki koy , geçen senelerde daha ılımlıydılar ama bu sene kuş uçurtmuyorlar özellikle.

Çok dikkatli olmak lazım , zamanında onlarında başına baya kötü şeyler gelmişti :)

Cinnet geçiren biri gece tüple girip havuzları patlatmıştı eskiden .

Oralara geliyorsan istersen buluşabiliriz , adabükündeyim ben de , Eylül son hafta ordayım kısmetse.

Yorum yap

oralara değil de kılıcın evinin olduğu civarda bile dalışa kızıyorlar... bekçiyle çok tartıştık... bir daha da gitmedim zaten.. ellerinde gelse denize bile sokmayacaklar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X