Duyuru

Gizle
No announcement yet.

. . . . haline gelen mesajlarımla ilgili olarak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• . . . . haline gelen mesajlarımla ilgili olarak

Arkadaşlar ………. Haline getirdiğim mesajlarımla ilgili olarak son günlerde özelden pek çok mesaj almaktayım. Bu mesajlarda açıkça siteden kopartılmaya çalışıldığım dahil pek çok şey söylendi.
    Görüyorum ki bu mesajları ……….. haline getirmemin arkasındaki duygu ve düşünceler yanlış anlaşılmış ki olay forum sahibini bile açık açık suçlamaya kadar varmıştır.

Pekala, anlama güçlüğü çeken arkadaşlar için açıklayayım:

Forum son zamanlarda amacı dışında kullanılmaya başlandı, geyik muhabbeti tabir edilebilecek konular forumda ağırlıklı hale geldi

Bu muhabbetlerin sonucu hakim olmaya başlayan düşünce yapısı diğer başlıklarda da etkisini göstermeye başladı, malzemeden tekniğe, sağlıktan hukuğa bilen bilmeyen bildiğini iddia ederek yazar hale geldi araştırma yapan yok. Buna rağmen (teşekkürler, çok güzel, tebrikler, katılıyorum, +1, hahaha-hihihi gibi mesajlarla) 300-500 mesajı bulan kendini otorite olarak görmeye başladı.

Tecrubeliler bu tarz üyelerin çokluğundan dolayı yazmamaya başladılar ama bu tarz arkadaşların bunu fark edecek halleri yok pek çok şeyi fark edemedikleri gibi.

şimdi hala anlayamayanlar için bir daha söylüyorum: bilgisayarının başında oturup, yapmadan, kullanmadan, yaşamadan, denemeden, öğrenmeye çalışmadan burada bilgiçlik taslayanlarla paylaşacak bilgim yok.

Bende bu durumdan son zamanlarda rahatsız olmaya başladım.Umarım böyle gitmez.

Yorum yap

BenDe çok büyük rahatsızlık duyuyorum artık ve Bora abinin o kadar araştırarak yazdıgı yazıları............ haline çevirmesi gerçekden üzdü beni!

Yanlız bişeyi merak ettim abi 1500 küsür mesajı oturup işsiz gibi .............. haline nasıl getirdin yaw :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hiç mi sıkılmadın :?:

Yorum yap

Ben de o kadar güzel msjın .... olmasına üzüldüm. Yararlı bilgiler vardı içlerinde..

Yorum yap

+1-1

Yorum yap

Sevgili Bora sana bir çok düşüncende hak veriyorum. Ama bir kaç konu dışında. şöyleki; Sen sitede kötü bir gidişat olduğunu farkettiğin hatta bir arkadaşıda bu konuda eleştirdiğin ve uyardığın halde, sonra neden kenara çekilip durumun düzelmesini beklemek yerine yüzlerce faydalı bilgiye ............ koyarak yazık ettin? Moderatörlük görevin gereği elbette yanlış gördüğün bir duruma forumun selameti gereği müdahale etmeliydin. Ama bu; ''sen bu yazdıklarına paylaşım mı diyorsun?'' şeklinde kırıcı bir ifade tarzıyla olmamalıydı. O arkadaş veya aynı tutumda olanlar (buna bende dahil olabilirim) eminim ki hatalarını anladılar ve şu anki durumda bence bunu gösteriyor. Zaten forum yönetimi duruma el atıp sohbet köşesinde çok güzel bir düzeltme de yaptılar. Ama malesef yinede bu durumda olan senin verdiğin onca emeğe oldu.

Geçmişi kurcalamak pek fayda vermez ama bu yaşananlar geleceğe ışık tutabilir, bende sırf bu nedenle bunları yazmaya karar verdim. Tabi şunuda söyleyeyim benim bilmediğim, senin sitem etmekte haklı olduğun başka konularda olabilir. Neyse, umarım yazdığın mesajların bir yedeği site yönetimi tarafından tutulmuştur ve Senin de izninle tekrar foruma eklenir. şimdi senden tüm forum üyeleri adına ricam bu kırgınlığa son verip, tekrar bilgilerinle bizlere ışık tutman. İnan ki bunu dostluk, modluk ve zıpkıncılık gereği yapmalısın.

Yanlız şunu bilki, bu yazdıklarımı kesinlikle seni yargılamak suçlamak veya bir başkasını yüceltmek amacıyla yazmadım. Özellikle haddimi aşmamaya gayret gösterdim umarım beni yanlış anlamazsın, sevgilerimle... :)

Yorum yap

Borayı tanıyanlar bilir,paylaşımcı,yardım severdir,hoş sohpet biridir,ama foruma bilgilendirme amacıyla birşeyler yazacak ,bazı arkadaşlar bu yazılanlar hakında geyik yapacak,bunu Bora kaldıramaz.Yapısı gereği böyle bir hareket bekliyordum,arkadaşımı çok haklı buluyorum,bazı kişilerin herşeyle dalga geçilmeyeceğini anlaması lazım,olan cidden birşeyler öğrenmek için çabalıyanlara oldu.Bazı şeyleri 2 kere düşünüp,1 kere yazmakta yarar var.Bağzı hocalarımız foruma bilgilerini yazmıyor,az konuşuyor diye eleştirenler oluyor, sebebi budur adam yıllarını verecek bilgisini aktaracak,yeni yetmenin biri geyik yapacak.Geyik yapmak istiyenler için forumda bazı bölümler var,orada yap geyiğini.Arkadaşım çok haklısın ama,bencede yazılarını tekrar koy ihtiyacı olan arkadaşlar var,yada kendi sitende yayınla.Dalmak ciddi bir iştir. :!:

Yorum yap

Murat yazdıklarına aynen katılıyorum.Olayın özü budur.

Yorum yap

Bana yorum yapmak düşermi bilmiyorum ama bence bu durumda ya acemilere hiç yorum yaptırılmayacak yada ustalar yorum yapmayacak gibi bir anlam çıkıyor. Bırakın üslubunca ve abartmadan herkes bildiğini yazsın. Bazılarının kendini otorite gibi görmesi öyle olduğu anlamına gelmiyor. Bundan rahatsız olupta yorumlarınızı silmeniz "pireye kızıp yorgan yakmak" gibi olmuş. Ben, bu işi gerçekten bilen arkadaşlarımızın bilgilerinden faydalanmak için burdayım ve eminim bir çok arkadaşımızın burada bulunma amaçlarıda odur. Sizin gibi arkadaşlar yazmayı bırakırsa bizimde burada bulunmamızın bir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.

Yorum yap

burada tecrübeli ustaların bilgilerini aktarmasıyla yeni başlayan arkadaşlar (ben de dahil) yanlış malzemeye para verip mağdur olmaktan kurtulduğumuz gibi bu sporu bilinçli ve etik değerlerini de bilerek yapmayı öğreniyoruz. Hepsinden önemlisi de ölümle dahi sonuçlanabilecek hatalar konusunda bilinçleniyoruz. Bence bu spora yeni başlayıp ilk zamanlarda sağlığını kaybetmeye hatta ölüme varacak riskleri buradaki bilgiler sayesinde atlatan çok insan var. Ayrıca kimse bu siteyi okuyup da zıpkın alıp bu işe başlamıyor. Zıpkın sahibi olduktan sonra insanlar bu siteyi keşfediyor. Dolayısıyla başlangıçta bilinçsizce avlanıp doğaya ve kendine zarar veren insanlar bu ortamda bilinçleniyor. Ustaların bilgi paylaşmasıyla meralar zarar değil yarar görür kanaatindeyim. Zıpkını eline alıp 500 gramlık ahtapotları beline takan yiyemiyeceği avlar için meraları katleden ve bunun farkında olmıyan acemi avcılar bilinçlense fena mı olur. Bora arkadaşın tavrına neden olan durum sanıyorum ki site yönetiminin yaptığı değişiklikle ortadan kalktı. Gerçek ustalar zaten belli olur. Kimse kendini otorite ilan etmekle otorite olamaz bir konuda. Gereksiz alınganlıklar kırıcı tartışmalara yol açıyor. Bilgisini saklamak isteyen paylaşmaz. Sonuçta insanlar sevip beğendikleri ve internet ortamında uzunca vakit geçirdikleri bu ortama birşeyler katmaya çalıştıkları için topik açıyor yada yazıyorlar. Bu yazıları okumak zorunda da değil ki kimse. Ali Yılmaz arkadaş gibi düşünüyorum. Gene de artık deniz dışında pek birşey yazmıyarak Bora beyin tavrına da uygun hareket edeceğim. Bilgilerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler.

Yorum yap

ayilmaz41 Nickli Üyeden Alıntı
                      Bana yorum yapmak düşermi bilmiyorum ama bence bu durumda ya acemilere hiç yorum yaptırılmayacak yada ustalar yorum yapmayacak gibi bir anlam çıkıyor. Bırakın üslubunca ve abartmadan herkes bildiğini yazsın. Bazılarının kendini otorite gibi görmesi öyle olduğu anlamına gelmiyor. Bundan rahatsız olupta yorumlarınızı silmeniz "pireye kızıp yorgan yakmak" gibi olmuş. Ben, bu işi gerçekten bilen arkadaşlarımızın bilgilerinden faydalanmak için burdayım ve eminim bir çok arkadaşımızın burada bulunma amaçlarıda odur. Sizin gibi arkadaşlar yazmayı bırakırsa bizimde burada bulunmamızın bir anlamı kalmaz diye düşünüyorum.
                      +1
                      ayrıca, o anki ruh halimizden ziyade genel mantık ve karşılıklı saygı esas alınarak yazılar yazılırsa, reflekslerde ona göre olur. Sonuç itibarı ile çoğumuz birbirimizi ekrandaki ismi kadar tanıyor.
                      Bu arada sayın üstad muhlis abimizin yerine yazan arkadaş sağolsun, fakat ben kendisinden çok memnundum ve memnun olmaya devam etmek isterim, hürmetler sayın üstad muhlis beyefendi. :roll:
                      Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

murat önal Nickli Üyeden Alıntı
                        Borayı tanıyanlar bilir,paylaşımcı,yardım severdir,hoş sohpet biridir,ama foruma bilgilendirme amacıyla birşeyler yazacak ,bazı arkadaşlar bu yazılanlar hakında geyik yapacak,bunu Bora kaldıramaz.Yapısı gereği böyle bir hareket bekliyordum,arkadaşımı çok haklı buluyorum,bazı kişilerin herşeyle dalga geçilmeyeceğini anlaması lazım,olan cidden birşeyler öğrenmek için çabalıyanlara oldu.Bazı şeyleri 2 kere düşünüp,1 kere yazmakta yarar var.Bağzı hocalarımız foruma bilgilerini yazmıyor,az konuşuyor diye eleştirenler oluyor, sebebi budur adam yıllarını verecek bilgisini aktaracak,yeni yetmenin biri geyik yapacak.Geyik yapmak istiyenler için forumda bazı bölümler var,orada yap geyiğini.Arkadaşım çok haklısın ama,bencede yazılarını tekrar koy ihtiyacı olan arkadaşlar var,yada kendi sitende yayınla.Dalmak ciddi bir iştir. :!:

Bu yazı kime Murat Bey?

Yorum yap

Tolga bey benim yazım herhangi birine değil,ciddi bir şeyler anlatmak istiyen birilerinin yazdıklarınla geyik yapanlara.Hem topikte,hemde özelden mesaj atmışsınız,madem topiğe yazacaktınız niye özelden mesaj atınız tam anlayamadım.Ben kendi düşüncelerimi yazdım,daha fazla birşey söylemek istemiyorum.

Yorum yap

Murat Bey iki şekilde mesaj atmamın nedeni size tam ulaşabilmek için.Bazı arkadaşlar mesajlarını takip etmediği için bu şekili uygun gördüm.başka bir sebeb yok bende şüphede kalmamış oldum teşekkürler.

Yorum yap

muhlis beyğ Nickli Üyeden Alıntı
                              .Ben de artık çok sevdiğim muhlis bey karakterinin ağzından gene sevdiğim bu siteye özel olarak kendimce mizahi yazılarıma son vermiş bulunuyorum. Niyetim sadece biraz neşe katmaktı.Ancak yanlış anlaşılmalar oluyor. Saygısızlık gibi gören dahi oldu. Sonuçta insanlar sevip beğendikleri ve internet ortamında uzunca vakit geçirdikleri bu ortama birşeyler katmaya çalıştıkları için topik açıyor yada yazıyorlar. Bu yazıları okumak zorunda da değil ki kimse. Ali Yılmaz arkadaş gibi düşünüyorum. Gene de artık deniz dışında pek birşey yazmıyarak Bora beyin tavrına da uygun hareket edeceğim. Haddimi bildiğim için de pek yazmıyacak bolca okumaya devam edeceğim. Bilgilerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler.
                              Sabah sabah üzüldüm gerçekten, insanların (hele ki Muhlis Beyin), bu şekilde darılmalarına sebebiyet veren üslup yerini daha yumuşak bir tarza bırakmalıdır ki bırakmıştır da zaten. Muhlis Bey yazmaya devam etmeniz hepimizi mutlu edecek.
                              Yusuf Ziya ?ipal

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X