Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ATATÜRK bunun için büyüktür....

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ATATÜRK bunun için büyüktür....

ATATÜRK 'ün dışişleri bakanı şükrü kaya, çanakkaleye gider, mezarlıkları ziyaret eder ve orada-
    can veren düşman askerlerine seslenir:
    'Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar!
    Burada bir dost toprağındasınız. huzur ve sükun içinde uyuyunuz.
    Uzak diyarlardan evlatlarını savaşa gönderen analar,göz yaşlarınızı dindiriniz.
    Evlatlarınız bizim bağrımızdadır, huzur içinde rahat uyuyacaklardır.
    Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim çocuklarımız olmuşlardır.
    Tarih bu konuşmayı şukrü kaya'nın yaptığını yazar.
    Doğrudur ama bu konuşmayı bir kağıda yazıp veren ve bunu okuyacaksın diyen
    ATATÜRKTÜR ATATÜRK bunun için büyüktür.

Bir eylül akşamı iki sandala dolan gençler, florya'da cumhurbaşkanlığı deniz köşkün'ün
    açıklarında dolaşmakta , şarkılar söyleyip eylenmektedir.
    sahilden bir üçüncü sandal gençlere doğru gelir içinde ATATÜTÜRK vardır.
    çacuklar eylenmeniz hoşuma gitdi yanınıza geldim!
    gençler çok seviniler,ve heycanlanır ATATÜRK'e sevgilerini saygılarını ve vatanı kurtardığı-
    Cumhuriyet'i kurduğu için minnetlerini sunarlar.
    ATATÜRK derki ben bu devrimi babalarınızla analarınızla, dayılarınızla,
    birlikte yaptım. şimdi söyleyin bakalım yeteneksiz bir milletin başında olsaydım,
    bu devrimi yapabilirmiydim? gençlerden biri atılır.
    Yeteneksiz bir milletden sizin gibi bir lider çıkmazdı! ATATÜRK gencin elini sıkar.
    Bunu söylemenizi bekliyordum der. ATATÜRK bunun için buyüktür.......
    19 mayıs gençlik ve spor bayramı hepimize kutlu olsun...
    hepimiz zıpkın gibi gençleriz..........

Evet Cem kutlu olsun ve geçmişte nereden buralara geldiğimizi unutmayalım.

Yorum yap

evet cem hepimize kutlu olsun. bu ülke kolay kazanılmadı değerini bilmemiz lazım.zor günler geçiriyoruz içeride ve dışarıda üstümüze bir takım oyunlar oynanıyor.uyanık olmamız lazım en önemliside çocuklarımıza ve gençlerimize dilimiz döndüğünce bu konuyu anlatmamız
      gerekiyor.bayramımız kutlu olsun.

Yorum yap

Çok iyidi, herkesin bayramını kutlarım.

Yorum yap

Eger vaktiniz varsa, tavsiye ederim Nutuk'u okuyunuz. Emin olun Turkiye Cumhuriyet'inin kurulusu hakkinda daha once hic bilmediginiz cok seyler ogreneceksiniz. Ataturk ve arkadaslarinin cesaretine, zekasina hayran kalacaksiniz. Bazilarinin ihanetine, bozgunculuguna da agziniz acik bir sekilde tepki vereceginizden eminim.

Eskiden bazi ogretmenlerimiz hep derdi Nutuk'u okuyun diye, ancak bu Nisan'da okuyabildim. Iyi ki de okumusum...

Yorum yap

nereden geldiğimizi unutmamalıyız ancak ülkenin yavaş yavaş satıldığınıda unutmayalım en son yabancılara türkiyenin enbüyük demir çelik fabrikası satıldı daha sonrada diğerleri satılacak bütün demir piyasası yabancıların eline geçecek buna vatan hainliği denmezde nedenir? neyse bayramımız bütün ulusa kutlu olsun

Yorum yap

dostlar sanırm bu sitenin en yaslı üyesi benim. etrafımdaki dejenerasyona baktığımda cok üzülüyor ama telaş yapmıyorum. doğayı bu kadar seven, bu kadar sahiplenen insanların bu memleketide sonuna kadar sahiplendiğini biliyorum. çok büyük bir milletin evlatlarıyız ve herzaman gereğini yaparız. yalnız biraz daha az sabırlı olmamız lazım sanırım. hepimizin bayramını kutluyorum

Yorum yap

bu memleket bize ve bizim gibi gençlere emanet arkadaşlar. şuan memleketimiz zor bir dönemden geçiyor bunu hepimiz biliyoruz, satışlar gizli hesaplar,ama biz olduğum sürece cumhuriyet hep var olacak sahip çıkalım.....

Yorum yap

Bütün mücadeleleri biraz basite indirgeyip öyle düşünürsek. Yani bir ülke , bir devlet kurup ,milletini refah ve huzur içinde yaşatabilmeyi. Sıfırdan bir iş kurup mücadele ederek ailemizi refah ve huzur içinde yaşatmaya benzetirsek. ve şu an çevremize bakıp bu kurtlar sofrasında bunun bile nekadar zor olduğunu idrak edersek. Sanıyorum bir ulusun oluşmasında en büyük rolleri oynamış insana yani MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'e nekadar çok saygı duymamız gerektiğini anlarız.

Hepinizin gençlik bayramını kutlarım.

Yorum yap

....
                    Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
                    ?ZM?R

Yorum yap

[/url]
                      Onur KÜÇÜKMEM??O?LU
                      ?ZM?R

Yorum yap

arkadaşlar hepinizin 19 mayıs gençlik bayramını kutlarım ..

Yorum yap

Dostlar,

HErkesin GEnçlik ve Spor BAyramı kutlu olsun.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X