Duyuru

Gizle
No announcement yet.

25 bg 4.50. fiber tekne yardim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 25 bg 4.50. fiber tekne yardim

Arkadaslar bir kac gune kalmaz 4.50 25 bg fiber tekneyi suya indircez hayirlisiyla yalniz bi kac soru olacak. 5m kisa oldugundan tekne boyu icin her hangi bir evrak gerekmiyor yalniz 25 bg motor icin ne gerekir bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. (tekne sahibinde gemici belgesi falan mevcut) benim icin sahil guvenlik bi sikinti yaratir mi....
    ONUR ALTINKOÇ
    1985 ?STANBUL

Cevap: 25 bg 4.50. fiber tekne yardim

onr6nkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bir kac gune kalmaz 4.50 25 bg fiber tekneyi suya indircez hayirlisiyla yalniz bi kac soru olacak. 5m kisa oldugundan tekne boyu icin her hangi bir evrak gerekmiyor yalniz 25 bg motor icin ne gerekir bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim. (tekne sahibinde gemici belgesi falan mevcut) benim icin sahil guvenlik bi sikinti yaratir mi....
    hayırlısı olsun teknede olta ile balık avlıcaksan amatör balıkçılık belgesi çıkarman lazım oltayla balık avlarken sahil güvenlik gelirse ceza keser

Yorum yap

9.9 dan buyuk oldugu icin ADB "amator denizci belgesi" gerekiyor diye biliyorum.
      Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
      sigpic
      " Dive4Life "
      Cep: 0533 620 06 62

Yorum yap

tako35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        hayırlısı olsun teknede olta ile balık avlıcaksan amatör balıkçılık belgesi çıkarman lazım oltayla balık avlarken sahil güvenlik gelirse ceza keser
        amatör balikçi belgem var lakin motor 25 bg diye bir sıkıntı yasarmiyim oltayla cok fazla işim olmucak ama. bu aralar bi takim almak istiyorum... sabahlari hafta içi sabahlari daliş için kullanicam.... cevaplara tesekkürler...
        ONUR ALTINKOÇ
        1985 ?STANBUL

Yorum yap

Amator denizci belgesi demistik kardes gormedin herhalde...
          Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
          sigpic
          " Dive4Life "

Yorum yap

gerekiyor diye biliyorum yazmişssin... biliyormusun bilmiyormusun bende yazdiğini gördüm.... saol... (yazini biraz tepkili algiladim....)
            ONUR ALTINKOÇ
            1985 ?STANBUL

Yorum yap

Bulundurmanız gereken evraklar;

ADB (amatör denizci belgesi) =
              Belirli dönemlerde açılan sınav sonucu alınan bir belgedir, bir nevi tekne ehliyeti diyebiliriz. 9.9 dan büyük motoru olan tekneyi kim kullanıyorsa, o kişide bulunması gereken zorunlu belgedir.

Bağlama kütüğü ruhsatı = Liman başkanlığından alınır

ayrıca teknede bulunan kişilerde can yeleği olmalı. Daha sağlıklı bilgiler için lütfen liman başkanlığına uğrayın, inanın çok yardımcı oluyorlar, en azından Tekirdağ'da böyle.. :)
              1. Kademe Paletli Yüzme Antrenörü
              2. Kademe Z?pk?nla Bal?kav? Antrenörü
              Gümü? Cankurtaran
              2* Dal?c?

Yorum yap

saol Elçin abla. tesekkür ederim sadece tekne boyu kurtariyorda motor için adb ye gerek var mi yok mu diye tereddütte kalmiştim.... tekirdağda var bizim burada o uygulama yok :D:d tesekkür ederim tekrardan...
                ONUR ALTINKOÇ
                1985 ?STANBUL

Yorum yap

onr6nkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  gerekiyor diye biliyorum yazmişssin... biliyormusun bilmiyormusun bende yazdiğini gördüm.... saol... (yazini biraz tepkili algiladim....)
                  Ben sadece yardimci olmaya calistim. Internetten ADB yi arastirman yeterliydi...
                  Herseyi buraya yazamadigimiz zamanlar olabiliyor...
                  Ben sana sadece ipin ucunu verdim. Gerisinide sen bulabilirsin.
                  Her zaman "armut pis azima dus" olmaz :-)
                  Cengiz ÖZÇEL?K - 1978
                  sigpic
                  " Dive4Life "

Yorum yap

eyvallah abi saol.. tesekkür ederim bilgilendirmen için.... bu aksam bi kalpazanliktir gidioo herseyin kolayina kaciom valla :D:D:D
                    ONUR ALTINKOÇ
                    1985 ?STANBUL

Yorum yap

denizde yüzen motor takılı yada değil her türlü ulaşım aracının liman kaydı şarttır
                      bu araçlar 5.00m ve üzeri (5m dahil) ise vergiye tabiidir, vergi meblağı belirli metraj dilimlerine göre hesaplanır ve 200 küsur liradan başlar (yıllık)
                      5.00 altındaki deniz araçlarında ticari amaç yok ise herhangi bir vergi alınmaz ancak liman kaydı şarttır
                      liman kaydı gerekli evraklar (faturalar, ce belgeleri, kimlik vs) ile en yakın liman başkanlıklarında ücretsiz yapılır
                      deniz aracına 10bg ve üzeri (10bg dahil) motorlarda ayrıca sınavla alınan amatör denizci belgesi (abd) de sorulur, alması kolay ücreti düşüktür, alınız
                      10bg altındaki motorlarda abd aranmaz
                      her halükarda denizde can güvenliği şartları gereği teknelerde yolcu adedi kadar can yeleği ve ayrıca yangın söndürme tüpü şartı vardır
                      bunları şart olduğu için değil can güvenliğiniz için sağlıklı ve çalışır durumda olmak üzere mutlaka deniz aracında bulundurunuz

amatör olta avcısı yada amatör sualtı avcısı için amatör balıkçı belgesi şartı yoktur, dilerseniz alabilirsiniz

dalın sağlıcakla

Yorum yap

gökhen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        denizde yüzen motor takılı yada değil her türlü ulaşım aracının liman kaydı şarttır
                        bu araçlar 5.00m ve üzeri (5m dahil) ise vergiye tabiidir, vergi meblağı belirli metraj dilimlerine göre hesaplanır ve 200 küsur liradan başlar (yıllık)
                        5.00 altındaki deniz araçlarında ticari amaç yok ise herhangi bir vergi alınmaz ancak liman kaydı şarttır
                        liman kaydı gerekli evraklar (faturalar, ce belgeleri, kimlik vs) ile en yakın liman başkanlıklarında ücretsiz yapılır
                        deniz aracına 10bg ve üzeri (10bg dahil) motorlarda ayrıca sınavla alınan amatör denizci belgesi (abd) de sorulur, alması kolay ücreti düşüktür, alınız
                        10bg altındaki motorlarda abd aranmaz
                        her halükarda denizde can güvenliği şartları gereği teknelerde yolcu adedi kadar can yeleği ve ayrıca yangın söndürme tüpü şartı vardır
                        bunları şart olduğu için değil can güvenliğiniz için sağlıklı ve çalışır durumda olmak üzere mutlaka deniz aracında bulundurunuz

amatör olta avcısı yada amatör sualtı avcısı için amatör balıkçı belgesi şartı yoktur, dilerseniz alabilirsiniz

dalın sağlıcakla
                        eyvallah saol.... gökhen abii... liman kaydimiz baglama kütüğümüz mevcut..can yelegi yangin tüpü yada diger tüm belgeler var.... tekne sahibi abimin her belgesi var bende yok adb belgesi onu ögrenmek istemiştim...
                        ONUR ALTINKOÇ
                        1985 ?STANBUL

Yorum yap

en son tekne boyu içindi amatör denizci belgesi ( kaptanlık ehliyeti ) yani teknenin boyu 4.95 e kadar ne olursa olsun isterse kıçında 100 beygirlik motor olsun kaptanlık ehliyeti gerekmiyordu en son polyester teknem vardı 4.95 kıçında 40 beygirlik motorum vardı ve sıkıntı yaşamadım tabi şuan onu satttım 8.5 metre tekne alınca kaptanlık ehliyeti aldım ama bi ara değişicek kanun diyolardı değişmedi diye biliyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X