Duyuru

Gizle
No announcement yet.

bir alıntı...SEVDALI KARAVİDALAR !!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• bir alıntı...SEVDALI KARAVİDALAR !!!

Bu yazıyı 96 yılında bir dergide okumuştum aksona mehmet in anılarından ve çok hoşuma gitmişti zaman zaman halen bu yazının kahramanları gelir aklıma sizlerle paylaşmak istedim...

'' Sabah erkenden yine Sifiya körfezine işe çıkıyoruz.İkinci dalışımda yarım apoş sünger aldım.Derinlik 28 metre, bir baktım birtane karavida.Hemen yakalayıp apoşa attım.Niyetim akşam limana döndüğümüzde satıp harçlık yapmak.Bu arada etrafta başka varmı diye de dikkatlice bakıyorum.Birden gözlüğümün önünde takırtılı sesler çıkartarak maskeme çarpan birşey.Hafif bir ürker gibi oldum.Bir baktım ki , ikinci bir karavida biraz ileride taşın üzerinde durdu; hemen onuda apoşa koydum.Bu arada dip zamanım dolduğu için kıyıya doğru sünger aramaya başladım ve bir taraftanda karavidaları düşünmeye koyuldum...Bunlar dedim; eş olsa gerek ve birbirlerini o kadar çok seviyorlar ki , ben birisini yakalayınca öbür eşide onun arkasından geldi yoksa onu göremezdim.Yoksa eşini çok sevmese kendini saklasa onu asla göremezdim ve hatta bende böyle ince düşüncelere dalmazdım...şimdi ne olacaktı ? şimdi ben bu birbirine aşık iki karavidayı limana götürüp bir yere satacak 300 - 500 drahmi harçlık yapacaktım.Bunada çok ihtiyacım vardı çünkü kaptanımızda bize her gün verecek para yoktu.Kaldı ki tek düşüncesi biz değildik.Bütün bu düşünceler film şeridi gibi gözümün önünden geçiyordu.Kendi kendime düşünüp kararımı verdim.Bu mavi derinliklerde birbirini bu kadar seven bir çiftin mutluluğunu bozmaya hakkım yoktu onları apoşumdan yavaşça çıkarttım ve güzel bir kayanın yanına bıraktım.O andan itibarende kendimde büyük bir rahatlama hissettim.Bu günden sonrada Sifiya Körfezinde bu iki karavida dünya durdukça hep böyle sevgi ve mutlulukla yaşasınlar dileği ile dalışımı noktaladım...'' (yazar: Aksona Mehmet)
    Çok güzel ve düşündürücü...sevgilerimle

Çok güzel bir anı yazısı. Okurken etkilendim. İşte budur insanı insan yapan. Aksona Mehmet in dileği eminim gerçekleşmiştir. Sevgili Ali paylaştığın için teşekkürler.

Yorum yap

Gerçekten duygulandım,aşk nelere kadir üstad. :cry:
      ERKAN KIRLANGIÇ 28
      BU HATUN BEN? BO?ARYA BU BALIK YÜZÜNDEN NE ZAMAN BO?AR ONU B?LMEM...

Yorum yap

cok guzel bir anı yazısı hakıkaten duygulandırıcı tesekkurler basarılar

Yorum yap

süper bir ani bu aksona mehmet trt de süngerle ilgili bi belgesele cıkmıştı sanırım...

Yorum yap

Güzel hikaye ali kardeşim paylaşmakta güzel.Ellerine sağlık.

Yorum yap

harika
              saol paylaştığın için

Yorum yap

etkileyici :!:

Yorum yap

Güzel ve duygu dolu bir yazı..
                  http://img10.imageshack.us/img10/8146/av99.gif

Cüneyt Ercan
                  1970/?ZM?R

Yorum yap

bende bu yaz çeşme de dalarken (scuba)gördüm oynayıp bırakmak zorunda kaldım

Yorum yap

Karavida hakkında fazla bir bilgim yok. Açıklama yapabilir misiniz? Teşekkürler. Birde bende de aynı duygular oluyor bazen masum balıkları avlarken. Acaba bende mi bir sorun var diye düşünüyordum.

Yorum yap

Eylül gibi genelde çifleşen kefallerin arasından genelde en büyük olan dişiyi deyilde erkeklerden birini vururum,
                        bu hikaye gerçektende etkileyiciymiş yahu,
                        paylaştığınız için teşekkürler.
                        Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

Gerçekten çok güzel bir yazı

Yorum yap

Aktarılan anı hakikaten çok insancıl.

discover Nickli Üyeden Alıntı
                            Karavida hakkında fazla bir bilgim yok. Açıklama yapabilir misiniz? Teşekkürler. Birde bende de aynı duygular oluyor bazen masum balıkları avlarken. Acaba bende mi bir sorun var diye düşünüyordum.
                            Sizde bir sorun olmadığından emin olun.

Karavida'yı ben de merak ettim aşağıdaki linkte resmini buldum.

http://www.turkcards.com/c/deniz2004.html

Sağlıcakla.

Yorum yap

işte güzellik bu,güzeli yapanda insan.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X