Duyuru

Gizle
No announcement yet.

lagos

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• lagos

iyi akşamlar.geçen hafta gördüğüm ve üzüldüğüm bir olayı anlatmak istiyorum.gaziantepte bir alışveriş merkezinin balık reyonunda levreklere bakarken birden gözüme 300gr ile 1-2 kg arası lagoslar takıldı.hemen reyondaki görevliye bu balıkların avlanmasının yasak olduğunu söyledim adam gayet kendinden emin yasak olmadığını türkiyenin heryerinde satıldığını söyledi.yasak olduğunu ısrar edince buseferde bilmediğini söyledi.

Yasakta kim kontrol ediyor.ülkemizdeki herşey gibi konulan yasalar takip edilmiyor cezalar caydırıcı değil herkes istediğini yapıyor yasaklara uymayanlar günü yaşıyorlar geleceği düşünmüyorlar ilerde yine cezasını sadece kendileri değil hepimiz çekicez :? iyi akşamlar
    **Murat Akyi?it**

*1976*

tamamen yasak tek balik eskina.

nasil olur? hani orfoz ... lagos... diyecek olursaniz iste cevabi:

eskinanin her turlu avi yasak (olta ve zipkin dahil her turlu avi yasak).
    orfoz ve lagosun zipkin avciligi yasak (mesela olta serbest).

eger tezgahtaki orfoz ya da lagosta zipkin deligi gorurseniz zipkinla avlandigindan yasak bir is yapilmis demektir.
    (satanlar ithal ettik bunlar disardan geldi diyorsa o da ayri konu.)

baliklarin kucuk olusunu elestirmekte haklisiniz. boy limitleri de sirkulerde yaziyor.
    Kemal Erbatur
    1969

Yorum yap

aslında asıl saçmalık zıpkına niye yasak diğer avlanma şekillerine serbest anlamak mümkün değil
      **Murat Akyi?it**

*1976*

Yorum yap

ben lagos ve orfozun hertürlü yasak olduğunu sanıyordum. neyse lagosu tezgahta görmek yinede üzdü beni :cry:
        **Murat Akyi?it**

*1976*

Yorum yap

cantona Nickli Üyeden Alıntı
          aslında asıl saçmalık zıpkına niye yasak diğer avlanma şekillerine serbest anlamak mümkün değil
          Valla biz elle tutulur bir neden bulamadık.Sen bulursan bizede haber ver. :)

Yorum yap

Peki tezgaha eşkina konmayacak mı peki

Bulursak şikayet edelim mi hakkımız var mıdır buna ?

Yorum yap

eskina eceliyle olmediyse, yurt disindan gelmedi ise, 2004 agustosunda tutulup 14 ay buzhanede bekletilmemisse... vardir.
              Kemal Erbatur
              1969

Yorum yap

cantona Nickli Üyeden Alıntı
                +1500

Yorum yap

oltacı,ağcı,dinamitçi,trolcü serbestce avlasın satsın bizler yemek için bile avlayamayız.
                  yassah gardaşım zihniyeti,esas mesele burda

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X