Duyuru

Gizle
No announcement yet.

zıpkıncının ev halkı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• zıpkıncının ev halkı

arkadaşlar; sizlerle bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum...

ve sizlerden yadım istiyorum

deniz tutkusu ve av herzaman benim ailem tarafından tehlikeli bulunduğu için benim denize dalmam onları korkutuyor, hemde gitmemi istemiyorlar.

geçen ay, yaşadığım yer olan muğla-dalaman'da dalış yapan arkadaşımızın birtanesi vurgun sebebiyle ölünce ipler iyiden iyiye gerildi.

ben kendimde denizin şakaya alınmayacağının, her hatanın bir şekilde bedelinin ödendiğinin bilincindeyim. örneğin iyi nişan alamazsan, gider zıpkının taşa çarpar ve zıpkının ucu eğrilir gibi ...... :cry:

ama ben şunu da biliyorum ki, dikkatli olduğun sürece bizim yaptığımız sanırım en kolay dille selbest dalışın bir riski yok.

ailemi nasıl ikna edebilirim, bir akıl verin allah aşkına...........

aynı dertten bende muzdaribim ama eskisi gibi değil dalışa gitmeden önce derin dalmıycağını en fazla 2-3 metre dalıcağını (yalanda olsa) söyle. Daha sonra varsa dalış arkadaşın varsa onu ailenle tanıştır. olucak bir aksilikte sizi kurtarabiliceğini anlatın. şimdilik aklıma gelen bunlar daha sonra devam ederim.

Yorum yap

tsk

teşekkür taygun

Yorum yap

zıpkıncı ve ailesi

bu iş kolay yahu ilk önce güzel bir tatil sabahı piknik malzemelerini hazırla
        bu arada dalış malzemelerini eksiksiz olarak arabaya koy sizinkileride
        şöyle düzgün dalınacak kıvamda bir deniz kıyısına götür onlar piknik malzemelerini hazırlarken sen başla giyinmeye onlar sana dırdıra başladıkları anda yahu şöyle kıyıda ne var ne yok bakıcam dersin ondan
        sonra bir kaç parça balıkla çıkarsın sudan onlar balıklarla ilgilenirken işte
        ya bizim daldığımız olay bu dersin bakın hiç bir tehlikesi yok dersin ailende gözüyle gördüğü için ikna olur sende bundan gönül rahatlığıyla gidersin dalışa işte bu kadar OH BE
        SAYGILAR
        HER ZAMAN BÜYÜK BALIĞA

Yorum yap

ailenin en büyügünü bir kenara çekip (sayg1da kusur etmeden) kararl1 bir tav1rla k1sa ve öz bir konusma yapars1n,ailenin büyügüde seni dinledikten sonra evet derse dal1sa devam edersin hay1r derse de dal1sa devam edersin bir süre sonra yolun ac1k olur.......herkezin bir yolu vard1r o yola ç1k1lmamal1 .......bol sans...
          selamlar sevgiler....

Yorum yap

bizimkiler de aynı şekildeydi. hem geçen teknelerden hem de ağlardan çok korkuyorlardı.sonra sağolsun buradan bir abimizle tanıştılar ve içlerine sindi. kısacası buradan ya da oradan tanıdığın bu işi bilen ve tecrübeli biri ile tanış.ardından tanıştır,zaten beraber dalarsınız birkaç kere.sen de denizle bir korkun varsa yenersin,güzel olur.hatırlatmadan edemeyeceğim 2 veya daha fazla kişiyle dalarken aranızda 8-10m mesafe olsun.zıpkınını onlara yöneltme..bol şans ;)

Yorum yap

Evdekilere zıpkınla balık avı CD lerini seyrettir, bakın bu kadar kolay ve güvenli bir spor de, olan kazalardan hiçbirzaman hiçbiryerde hiçbir yakınına bahsetme, yaznız sadece CD lerde yapılanları uygulamaya kalkma yeter.

Yorum yap

Söz gelirken 3 kilo levrek getireceğim dersen ikna olabiliyorlar. Baktın vuramadın en yakın balıkçıdan paraya kıyıp alacaksın. Üzerine şiş batırmayıda unutma ki inansınlar. :)

Yorum yap

badovano Nickli Üyeden Alıntı
                  Söz gelirken 3 kilo levrek getireceğim dersen ikna olabiliyorlar. Baktın vuramadın en yakın balıkçıdan paraya kıyıp alacaksın. Üzerine şiş batırmayıda unutma ki inansınlar. :)
                  +1 :) Muhakkak ailenden birinin dalışa giderken haberi olsun . Aile mantıklı bir şekilde bu spor da Vurgun riskinin olmadığını vurgunun tüple dalanların başına geldiğini vs. anlat bir şekilde ikna et işte :)

Yorum yap

Demek bunu yapan sadece ben değilmişim :D :D

Yorum yap

gönen başer Nickli Üyeden Alıntı

Demek bunu yapan sadece ben değilmişim :D :D
                      Bu mazeretle nerdeyse elbise aldırıcam bizimkilere az daha baskı yaptımmmı tamamdır :twisted:

Yorum yap

40cm suda avlanacağın bi gün sizinkileri yanında götür. Onlar kıyıda piknik yaparken sen de levrekleri avla. Alan razı, veren razı :) (15-20 lerde çalışacaksan sabah sessizce evden kaç)

Yorum yap

walla aynı sorundan bende war kader arkadşlarım :) yarı profosyonel bir yüzücüyüm +monopalet, ragbi, hoky gibi su altı sporları yaptım bir süre ama nafile hala bana güvenmiyorlar... :( annem seni balık yer diyor babamda dalga götürür felan diyor kıııll oluyorum... :D

Yorum yap

İnsanlar bilmedikleri bir konuyu araştırmak yerine ona ''tu kaka,, derler,bu hep böyle olmustur, hele hele bilmedikleri konunun anlatımı yada reklamı iyi yapılmaz yada yanlış yapılırsa ki.. Arkadaşının başına gelen talihsiz olayda buna bir örnektir, kafalarındaki olumsuz düşünceler daha da belirginleşir. Sana tavsiyem: İyi anlamda reklamını yaptıktan sonra ( Benim eşim biz evlenene kadar ağzına ne et ne balık koyardı,artı..hayvanları avlamanın etiği üzerine çok tartıştık, fakat besin değerleri ve dünyadaki bütün canlıların bir amaç uğruna var oldukları ve balıkların var oluş amaçlarının insan besini olmak olduğunu kafasına işledim.. şu anda benden fazla balık yer duruma geldi). onlara bu yaptığın işin senin işçin vazgeçilmez bir tutku olduğunu denizin dibini sevdiğini, aslında avlanmanın ikinci planda olduğunu,ve bunu onların bilgileri dahilinde yalansız ve kaçamaksız yapmak istediğini,eğer babanın yada annenin isterlerse bir seferliğine senin yanında gelebileceklerini söylersen büyük bir ihtimalle ikna olacaklardır. İlk seferinde sonuç alkamazsan denemeye devam etmeyi unutma.
                            Selçuk Nasuho?lu

Yorum yap

KAYBETMEK KORKUSU,KORUMA İÇGÜDÜSÜ HER ANNE BABADA MEVCUTTUR
                              İLLAKİ KÖTÜLÜK İÇİN ENGELLEMEYE ÇALIşMIYORLAR.
                              ARKADAşLARIN TAVSİYE ETTİĞİ YOLLARLA ONLARI BU KONUYA İKNA ETMEYE ÇALIş BENCEDE
                              SAYGILAR...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X