Duyuru

Gizle
No announcement yet.

zipkin ipim sürekli kopuyor,

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• zipkin ipim sürekli kopuyor,

Arkadaslar, apnea marka 75 lik cift lastikle güçlendirilmis zipkin kullan1yorum. Ipin sise balandigi yerden ipi 2 defa koptu, sonra çelik tel baladim oda bir süre sonra koptu. Tecrübeli bir arkadas bana yardimci olabilirse sevinirim.

Mehmet sanki sorunun baş kısmını, ipin takıldıgı şişin delik kısmı çekiyor.Delik yeri hem sag ve sol kısmını matkapla sadece keskinligini alacak şekilde azcık yedirirsen sorunun kalmayacak gibi gözüküyor.

Yorum yap

yarin sabah hemen kontrol edecegim bas kismini, onerin icin cok tesekkürler, umarim halledebilirim.

Yorum yap

Yani baş demekle öncelikli demek istedim.... :) yani ilk delige bak sonra ipe ok?

Yorum yap

:) ok, delik kismini kastettigini anladim, ipi kesebildigine gore sorun muhtemelen orda, 1nce makkap bulmak sorun olacak gibi,

Yorum yap

ZImpara da i$ gorebiLir. AyrIca bauhaus'ta cok sagLam ipLer var. Makara icin de ideaL, tavsiye ederim.

Yorum yap

Mehmet Selam
              şişi kendin mi yaptın yoksa satın mı aldın? Satın aldıysan şişteki delikler matkapla açılırken etrafında çapak kalmış ve ipini kesiyor. Lastikleri kurarken ipin palamutla şişin çentiği arasına sıkışmadığından emin ol, sıkışırsa ipini keser. Yapman gereken ince bir çelik teli şiş deliğinden geçir,teli U şeklinde kuvvetlice şiş deliği içinde sürttürerek keskin yerlerin körelmesini sağla, daha sonra ince yuvarlak uçlu bir eğe ile şiş deliği içinde yuvarlayarak aynı işlemi tekrarla.
              Tüm bunlarsan sonra kullandığın ipi çelik tel ile yaptığın şekilde şiş deliği içinde sürttür bakalım ipinde pürüzlenme ve kopma olacakmı? Eğer kopmuyor ama ipin pürüzleniyor ise üstte anlattığım işlemleri ( çelik tel, eğe) tekrar yap.
              Sorunun çözülecektir.

Yorum yap

selam

sevgili mehmet şişin arka kısmında bulunan deliğin etrafına uretici firmalar havşa açarlar (yani delikten daha buyuk bir matkapla) çapağını almış olurlar .ama bu yeterli değildir cunku havşa açıldığında delik çapının iç ve de dış kenarlarında matkap kesici ağızı kadar derece oluşur örneğin:bu 30 -- 60 derece kadardır işte bu dereceler'in keskin köşeleri zamanla ipini keser .Ben şişin bu kısımlarını havşa değilde radius yaparım yani spiral de elmas uçlarla yuvarlarım yuzeyde keskin bir köşe kalmayıncaya kadar ve boylede bir sorun hiç yaşamadım daha .Ayrıca bu yazdıklarımı yapamaya bilirsin sana kesin tavsiyem ip yerine ilk bir kaç metreyi 1.4---1.5 misina kullanmandır tabi kıstırmayla kullanmalısın düğün değil.Misina ip kadar kolay kesilmez su tutmaz ipte kalan balık biraz uğraşırsa ipten kurtulabilir ipe karşı gosterdiği mukavemet neticesinde balık vurulduğu yeri yırtabilir ama misinada bu çok zor olur ..iyi avlar
                Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

Yorum yap

önerileriniz için çok teşekkürler, şİşi satın aldım, sorunun ip yuvasindan kaynaklandığını bu sabah itibari ile tecrübe ettim, Tansu bey sizin yöntemi deniyeceğim deliği pürüzsüzleştirmek için, Mustafa Bey Misina kullanmakta mantıklı, onuda yapacağım.
                  Yaa yeri değil ama merak ettim Eskina yada Kiklanın boyu 1 metre yada üzeri olanını gören varmı.Dün sabah bir yarık içinde üsten gördüm, eşkina gibi geldi ama inanamadım, olabilirmi ?

Yorum yap

Eşkina o kadar büyük görmedim zaten avı yasak, kikladır büyük ihtimalle cünki baya büyük gördüm,Denizdede büyük gelmiş olabilir insanın gözüne.

Yorum yap

yücel kardeşime bende katılıyorum mutlaka kikladır. birde gözlügünle yanılmıyorsam yüzde otuzbeşde büyük görmüşsündür. :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

evet gözlük %30 büyük gösterir ama art1k gerçek ölçüyü az çok ç1kar1yorum :) Kiklad1r bencede. Birde anlamadigim sey iskine vurmak niye yesak, marmarada tas alt1nda en bol gördügüm bal1k iskine,

Yorum yap

var mi bilmiyorum ama ipe şişin uyguladığı darbeyi emmek için ipi zıpkına bağlamadan önce araya lastik koyuyorsun...bildiğimiz serum lastiği gibi...bence çok faydalı...

Yorum yap

Mustafa bey ben yuvayi iyice egeleyerek ovallestirdim, lastikle beraber ip yuvaya biraz zor girer gibi, havlar 2 gündür kötü, yeni neticeyi alinca bildircem , ama bence sorun halloldu gibi

Yorum yap

galiba anlatamadim yada eksik anlattım arkadaşım...
                              lastikle yuvanin bir alakası yok...

şöyle;

ipin bir ucunu şişe bağlıyosun...
                              öbür ucunu zıpkına bağlamadan önce araya 10-15 cm boyunda bir serum lastiği gibi bir lastik bağlayacaksın..çoğunlukla yeni zıpkınlarla birlikte verirler zaten...

nasıl bağlayacaksın?
                              latiğin iki ucunu ip içinden geçecek şekilde deleceksin...ipin ucunu önce bir deliğinden sokup ipi lastiğin çevresinden dolaştıra dolaştıra (spiral tarzı)lastiğin öbür ucundaki deliğe taşıyorsun...ipin ucunu lastiğin diğer ucundan geçirip zıpkına bağlıyorsun...

böylece lastipi şiş ile zıpkın arasında darbe emici olarak iş yapıyor...ipi tutup gerdiğinde lastik esneyecektir...böylece hep şiş deliğindeki hep zıpkın tarafındaki darbe etkisini hafifletmiş oluyorsun...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X