Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Cupra - Levrek - Mırmır

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Cupra - Levrek - Mırmır

Merhabalar,

Artık avlanmıyorum ve tüm malzemeleride sattım zaten. Ama deniz benim vazgeçilmezim. O yüzden maskem ve şnorkelim ile saatlerce suyun dibini hiç sıkılmadan izleye izleye yüzüyorum.

Yine geçtiğimiz cumartesi çeşmede gözlük+snorkel ve kulaç ile deniz dibi taramasındaydım ki, bir de ne göreyim önümde levrek kardeş sakin sakin yüzüyor. Dalıyorum yanıma kadar geliyor, el sallıyorum kaçmayı bırak irkilmiyor bile. Biraz arkadaşlık ettikten sonra dedim hadi git ben yüzmeye devam edeyim. İleride dipten kalkan kumları gördüm, dedim bu hareketlilikde neymis bakalım. Derinlik 3-4 metre ya var ya yok. Aşağıda kocaman mırmır kumları talan ediyor. içimden ulen diyorum şimdi tam takım burada olsam denizin öbür ucuna kaçmıştın ama klasik yüzücü modumda iken benden hiç korkmadan altımda yemlenmeye devam ediyorsun bravo.. :) Bu şekilde en az 5-6 mırmır gördüm. Tepelerine dalıyorum aramızda 30 cm kalana kadar yemlenmeye devam ediyorlar beni taktıkları yok...

Dedim yüzmeye devam bakalım neler göreceğiz (bu arada neyseki yanlız değilim yanımda kuzenimde var, ve hepsini oda görüyor. şahidim var yani :)), 2-3 dakika sonra 3 möetre ilerimde kuzen bana el sallıyor gel gel diye, gidiyorum ve bana aşağıdaki çuprayı gösteriyor. O anda buz gibi suda bana bir sıcak bastı anlatamam. 5 Yıl boyunca zıpkın ile daldım, vurduğum en büyük çupra 2,15 gr aha işte bu çuprada onun kadar ve bize aldırmadan altımızda yüzüyor. Dedim dalayım da kovalıyayım ama ne mümkün o çatık kaşlı bakışıyla bana bir baktı ve ağır ağır önümde ilerledi. Yaklaşık 5 dakika kovaladım. Ne yaptı isem o zıpkınla iken ışık hızında kaybolan çupranın tepkisini yaratamadım hayvanda. O nasıl bir güven anlamadım :):):)

Durun bitmedi kovalıyorken bir baktım başka bir Çupra daha çıktı ve kovaladığımdan daha büyük. Ulen diyorum kesin dalamadığım için kafayı tırlattım ve hayal görüyorum ama kuzene bakıyorum, oda bana büyük olanı işaret ediyor. 5 dakikada onu kovaladım, hayvanda kaçmamakta direndi, hatta o kadar kaçmadıki bir ara acaba elimle kuyruğundan tutabilirmiyim diye 3-5 sorti dalış bile yaptım. Tabiki tutamadım :):)

2 gün boyunca gece yatakta gözümü kapadığımda gözümün önüne Çupralar geldi.

Bu hafta inşallah kamera ile gireceğim suya ve foto/video çekimi yapacağım. Bakalım başarılı olabilecekmiyim. Eğer çekebilir isem bu başlık altında paylaşacağım...

Herkese sorunsuz ve kazasız dalışlar dilerim...
    Ufak baliklari izlemek onlari vurmaktan daha zevkli...

Omer Cayman ET95
    Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
    sigpic

Cevap: Cupra - Levrek - Mırmır

Bence uzun süre dalmamış olmanın bünyede yarattığı halisünasyonlar ve beraberinde gelen travmalar bunlar, geçmiş olsun üstad :)

Yorum yap

abi yere söylede ben birazdan gidiyim bakıyım şunlara son derece ciddiyim sen zaten bırakmısın dalısı ben bakıyım bari:)
      Erman Doyum
      13-07-1984
      ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

:) iyi olmuş, inşallah fotoğraf ve video çekimi yapabilir ve bizimle paylaşırsın......

Yorum yap

G.S.R. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Bence uzun süre dalmamış olmanın bünyede yarattığı halisünasyonlar ve beraberinde gelen travmalar bunlar, geçmiş olsun üstad :)
          Yanlız olsaydım hiç şüphe bile duymadan beynimden (yada daha doğrusu başka bir yerimden) uyduruyorum derdim :)

Omer Cayman ET95
          Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
          sigpic

Yorum yap

Erman DOYUM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            abi yere söylede ben birazdan gidiyim bakıyım şunlara son derece ciddiyim sen zaten bırakmısın dalısı ben bakıyım bari:)
            Erman dur azıcık video foto yapayım sonra yeri sana özelden yazarım, ama çok insan içi, ayak altı, o yüzden tam teçhizat girilmez... Zaten büyük ihtimal o yüzden hayvan kaçmıyor ;)

Omer Cayman ET95
            Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
            sigpic

Yorum yap

iboteke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              :) iyi olmuş, inşallah fotoğraf ve video çekimi yapabilir ve bizimle paylaşırsın......
              şu anda hedefim kesinlikle video ve foto. Kendimi inandırmam lazım onların gerçek olduğuna :)

Omer Cayman ET95
              Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
              sigpic

Yorum yap

cenknehir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Erman dur azıcık video foto yapayım sonra yeri sana özelden yazarım, ama çok insan içi, ayak altı, o yüzden tam teçhizat girilmez... Zaten büyük ihtimal o yüzden hayvan kaçmıyor ;)
                abi burası boyalık pilajı ozaman:)
                Erman Doyum
                13-07-1984
                ÇE?ME/?ZM?R

Yorum yap

Tatildeyken kaldığımız otelin plajında benim de başıma geldi bu anlattıkların. Kabus gibi. Silahsızken geliyor bunlar hep başa.
                  Mehmet ?çöz
                  1977 / Izmir
                  "Kolay De?il Islanmadan Bir Denizi Kucaklamak...!"

Yorum yap

Abi bugun maske-snorkel yarin kamera sonra usumemek icin elbiseler gelir ana! bi bakmissin eline tutusturmuslar zipkini gene :D :D
                    Çocuklu?umuzdan kalan en soylu dü?üncedir Mustafa Kemal...Bir ya?am? onurland?ran en asil rehberliktir..

"Cahille girme münaka?aya. Ya sinirini z?plat?r tavana! Ya da yaz?k olur Adab?na"

"Suskunlu?um asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevab?m var. Lakin bir lafa bakarim laf mi diye, birde soyleyene bakarim ADAM mi diye?"

Biyolog
                    / Profiler

Yorum yap

Oytun Kenan Kuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Abi bugun maske-snorkel yarin kamera sonra usumemek icin elbiseler gelir ana! bi bakmissin eline tutusturmuslar zipkini gene :D :D
                      Dur kanıma girme hele... ;)

Omer Cayman ET95
                      Sporasub SK40 90

A.Cenk Tuzun
                      sigpic

Yorum yap

genelde hep aynılar, elde zıpkın yok balıklar burnumuzun dıbınde :) keyıflı dalıs olmus
                        sigpicCem GÜNE?
                        ED?RNE -1972-541 260 4459 B RH +

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X