Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yüzen taş

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yüzen taş

zıpkına ilk başladığımız sıralardı.arkadaşım ve ben büyük bir hevesle ilk su altı fenerimizi almıştık.Malum o zaman kannatimizce en büyük ve en çok balık gece vurulur ve bu gayet normal.
    neyse aldık paleti 45lik zıpkını doğru alanya tersanesinin yanına.herşeyi hazırladık altımızda şort üstümüzde tişört(yaz mevsimi)atladık suya .arkadaşla önce şöyle kıyıyı bir süzmüştük.Balık yok.deim biraz şu derine yosunların oralara doğru gezelim.Başladık biz gezmeye farketmeden baya açılmışız ama derinlik değişmediğinden anlayamadık.Fener benim elimde ben etrafı tararken ileride iri bir kaya gördüm Kaya suda yüzüyordu.arkadaşa da işaret ettim ve biraz daha yaklaşayım derken kaya bana doğru ani bir hareket yaptı. anneeeee... be ne ya??.bizim kaya dediğimiz maşallahı olan bir kalamar. arkadaş o kadar büyük ki elim ayam karıştı korkudan zaten ilk defa kalamar görüyordum bu boyda.Hayvan ışığa doğru ileri geri hareketler yapmaya başladı.Malum bir göz var kalamarda bir gördüm bir daha unutmam herhalde.
    Ben tabi '' -ne halt edicez şimdi'' diye düşünürken aklıma feneri kapamak geldi.feneri kapadım hayvan biraz durdu sonra ufaktan ayrılmaya başladı.Ben hala yusuf yusuf pozisyonlarındayken arkadaşıma ne yapalım diye sormak için kafamı çevirdim o da ne bizim eleman yok.Sudan dışarı kafamı çıkarıp baktığımda ne göreyim.Arkadaşım çoktan kıyıya doğru yarmış bile.e tabai erkekliğin onda dokuzu kaçmnak olduğuna göre bende hemen bir dönüşle kıyıya doğru başladım palet basmaya.
    bu hikayeden ne öğrendik?
    1-gece dalmayın;ne çıkar bilinmez.
    2-kalamar ışığa hassas.
    3-daldığınız arkadaşınızı bir iple yanınıza bağlayın.

demişler ya gunduzun şerri gecenın hayrından ıyıdır dıye....

Yorum yap

arkadasına koptummm :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

jaws dostum kımmıs o arkadas

Yorum yap

:D :) guzel anı valla.

Yorum yap

:arrow:

Yorum yap

Bencede beyler sakın gece dalmayın.Forumda bir yer okudum dalgıç
              arkadaşımızın bir tanesi gece dalış yaparken ağa takılmış ve hayatını yitirmiş....Gerçekten çok üzüldüm...Bir daha söylüyorum gece dalışına son verin...Sizide kaybetmek istemeyiz....Teşekkür ederim..

Yorum yap

gece dalışı hem yasak değilmi fevzi duydun demi seni bağlıyacam bundan sonra kendime orda kargöz görüp kaçarsın animallah :lol: :lol:
                Aytaç ÇOKGÜNGÖR
                Harita Mühendisi
                -1989-

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X