Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ilginç doğa

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • ilginç doğa

  bir keresinde orfozun birine yaklaşıyordum .15 metre mesafe vardı aramızda.orfoz 4 kg, tam yuva ağzında ve her an içeriye girmeye hazırdı.
  işte tam o anda civardaki papaz sürüsü dağınık halde iken orfozu kamufle edecek şekilde sıklaşarak düzen aldılar .inanılmazdı.gerçi daha sonra o balığı vurdum ama bir kez daha doğaya hayran oldum. :oops:

 • #2
  Düşünüyorumda doğa ne kadar cömert ve içten.Geçenlerde tam tüfeğimin önünde 5 kiloluk bir levrek poz veriyor.Karnı çatlıcak nerdeyse.İnanın tuttum kendimi ve kıymadım o hayvana.Belki ertesi gün döktü havyarını.Kıyamadım.Bazen oluyor ne de olsa insanız...........

  Yorum yap


  • #3
   anemon

   katılıyorum
   bir gün lahosun biri dibi kum dar agızlı bir yuvaya girdi
   lahos (istiriye)zaman zaman solungaçlarından geçirdiği suyla çamur yuva dibini bulandırır ve böylece saklanır buna alışıktım ama gördüğüm bambaşkaydı.
   yuva tavanına yapışık duran yeşilli yonlarda zaman zaman sarkmış haldede gördüğüm anemon olduğunu düşündüğüm canlıyı bizim lahos dürtükleye dürtükleye genleştirip(büyütüp) neredeyse yuva ağzını tamamen kapattırdı. şaşkınlığım görülmeye değerdi.balık avcının elinden
   böylece kurtulu verdi.

   Yorum yap


   • #4
    Onur Güner Nickli Üyeden Alıntı
    Düşünüyorumda doğa ne kadar cömert ve içten.Geçenlerde tam tüfeğimin önünde 5 kiloluk bir levrek poz veriyor.Karnı çatlıcak nerdeyse.İnanın tuttum kendimi ve kıymadım o hayvana.Belki ertesi gün döktü havyarını.Kıyamadım.Bazen oluyor ne de olsa insanız...........
    Dostum eğer o 5 kiloluk levreğe atış yapmadıysan ki yapmadım diosan yapmazsın sen
    Valla seni tebrik ederim işte budur avcı bravo onur
    Avcı dediğin zaman doğa tabiat düşmanı zanediyolar aslında tam tersi avcı insan doğayı sever korur.Valla bravo ben olsam 5 kiloluk levreği ole ce aklıma gelirmi bilmiyorum havyarı varmı yok mu ?

    Yorum yap


    • #5
     Onur alnından öperim kardeşim, sen böyle yapmaya devam et, allah bunu sana 20 kg. sarıağız levrek olarak geri veriyor. Herkesin böyle davranması lazım ama insan olarak nefsimizin kurbanı olmaya çok yatkınız.
     En doğrusu bu ...

     Yorum yap


     • #6
      Teşekkürler arkadaşlar.Eminim bigün daha irisi çıkıp gelir kısmetime.Sizde deneyin bunu.Benim buna inancım sonsuz...

      Yorum yap


      • #7
       Takdir etmeden geçemeyeceğim bir davranış şekli. şapka çıkartıyorum.
       Avcılığa yeni başlayanlara ve başlıyacak olanlara, bu işin felsefesi.

       Yorum yap


       • #8
        :arrow:

        Yorum yap


        • #9
         Merhaba Sn. Güner,
         Esamesi büyük kendisi küçücük, ana diline bile henüz hakim olamamış kocaman avcılara, bir centilmenden insan olma yolunda ders. Sade diliniz, anlamak istemeyene de anlatıyor doğruyu. Duygulanarak, saygı duyarak ve keyifle okudum. Ulaştığınız olgunluğu tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.
         Sevgiler
         Jak Boeno
         Jak Boeno
         1955
         ?stanbul

         Yorum yap


         • #10
          bu olgunluga ve ınsafa tum avcıların ulasması dılegıyle. senı tebrık ederım onur. :)
          ınsan basından gecen olayları bır dusunup ders almalı. herkese bu uyarılar arada ılahı yonden yapılıyor. anlayan anlıyor. 8)

          Yorum yap


          • #11
           Onur,
           arkadaşın dediği gibi senin güzelliğin sana geri dönüyor mukafat olarak.
           Gönülden kutluyorum seni. Allah kısmetini daha bol etsin inşallah ki sen yine seçim yapabilesin arkadaşım, tebrikler :)

           Yorum yap


           • #12
            ONUR

            Onur; MATRİX yapmışsın abi helal olsun :D . Hani karetedemi ne, derlerya DAN almışsın. İnşallah bize de o günler nasip olur :oops: .

            Karşılığını mutlaka alacağına inanıyorum.
            AVCI ONUR.

            Sizleri seviyorum. Saygılar

            Yorum yap


            • #13
             Arkadaşlar teşekkür ederim Jak abi iltifatınız içinde ayrıca teşekkür ediyorum.İnsan avcılık güdüsüyle çok çabuk hata yapabiliyor.Bence önemli olan başkalarının yaptığı hatalardan ders alarak hata yapmaktan kaçınmak.Ama her zaman böyle olmuyor.Örneğin cumartesi avdayım görüş mükemmel şamandıramda da fazlasıyla balık mevcut.3 4 m de pusudayken önümde 2 tane mürekkep balığı gördüm.Birbirlerine kur yapıyorlar alt alta üstüste renk değiştiriyorlar birbirlerine dokunuyorlar beni hiç farketmeden devamö ediyorlar bense bekliyorum ki ikisi aynı düzleme gelsinde ipe geçireyim ve ikisinide vuruyorum.İpte kıvranıyorlar.
             ilk başta pek anlamıyorum durumun ne kadar acı olduğunu.Temizlerken birinin olmadığını görüyorum şamandıradan düşmüş diğerinin içi ise yumurta dolu.O kadar üzülüyorum ki anlatamam.Benim için avda yaptığım büyük bir hata.Anlayamıyorum kendimi bu hırs neden yazık ediyorum hayvanlara.Ayırıyorum onları.İnsanın elinde tüfek varken kendini denizin hakimi sanıyor.İnsan zamanla olgunlaşıyor.Bazen hatalarla bazen iyi davranışlarla.Aslında suda çok aziziz farkında değiliz bunun.
             Bazen hayvanlar bile bizden daha fazla insancıl...

             Yorum yap


             • #14
              Onur usttekı yazın için tebrik ederim ,desen yapmıssındır..Bırakılan yumurtalardan sana bırı 19 kılo doner inş......Alttakı yazıda bı ıtıraf ama samımı ......umarım bı daha olmaz................Sevgı ve saygılarımla....

              Yorum yap


              • #15
               o havyardan sana isallah 20 kilolugu karsina ciksin

               sapka cikariyorum

               Yorum yap

               Hazırlanıyor...
               X