Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sürüden birden çok balık almaca.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sürüden birden çok balık almaca.

Av anılarında sürüden birden çok balık almaktan bahsedenler var . . Ama pek detaya girmemiş oldukları için merak ediyorum. Hangi cins balıklar sürü halindeyken birden çok avlanabilir ve uyguladığınız yöntemler nelerdir.

selam
    özellikle yumurtlama dönemlerinde levrek için konuşayım
    sürünün önünde giden ve diğerlerinden genelde daha iri olan dişidir
    arkasındada bolca erkek.....
    büyük balık hevesiyle dişiyi takmazsan beline sürüden fazla balık çıkarma şansın yüksek olacaktır...
    saygılarımla :arrow:
    Mustafa Sinan ACARSOY
    Samsun 1970

Yorum yap

skulls,üstat cok önemli bişey söylemiş olduğun ilk kez duyuyorum bu sizin tecrübeniz mi yoksa işin kanıtlanmış başka bi tarafı var mı?

Yorum yap

Evet ben de yıllar önce kefallerin çiftleşme merasimine denk gelmiştim. En büyüğünü vurmak hevesiyle yumurtalı dişiyi vurup sonra da çok üzülmüştüm. Balık 2 kiloyu geçkindi ama bir sürü erkek kefali kaçırmıştım. Ama bu dediğimi 1990 yılında yapmıştım, şimdi heyecanlanıp en büyüğüne atmam herhalde.

Yorum yap

sevgili alirıza
          üstad olmama daha çok var ancak
          doğa kanunu desem
          açıklayıcı olur sanırım :lol:
          saygılarımla
          Mustafa Sinan ACARSOY
          Samsun 1970

Yorum yap

selam arkadaşlar havyar dönemi için şuna dikkat ettim ki havyarlı mırmır belinde asılı iken erkek(zavallı) mırmırların insanın peşinden kedi gibi geldiği zaten en fazla avıda haziran temmuzda veriyorlar ama kefal ve levrekte durum pek böyle değil
            Serkan ILGAZ 1980 BURSA

Yorum yap

Ben uygulamadım ama bir yerde okudum sanırım.Eğer dişi levreği vurduysan,o dönemde salgıladığı salgı yüzünden üstüne sürüyormuşsun buda erkek levrekleri etrafında topluyormuş.Birileri çıksada dişi levrek parfümü icad etse ne iyi olurdu :D

Yorum yap

No coment :)
                Dalmak Dalmak Ve Gene Dalmak ??te Bütün Meselem Buuuu :)
                Gökhan YILDIRAN(1986)
                Bahçelievler/?ZM?R

Yorum yap

muratkozal Nickli Üyeden Alıntı
                  Ben uygulamadım ama bir yerde okudum sanırım.Eğer dişi levreği vurduysan,o dönemde salgıladığı salgı yüzünden üstüne sürüyormuşsun buda erkek levrekleri etrafında topluyormuş.Birileri çıksada dişi levrek parfümü icad etse ne iyi olurdu :D
                  Sanırım okuduğun yazı burda.

http://www.zipkinci.com/forum/viewtopic.php?t=4387
                  Sadettin Uysal

1970 - ?stanbul

..sigpic

Yorum yap

Evet yine bu forumda okumuşum :oops: diyorum biyerden hatırlıcam ama nerden :D sağol.

Yorum yap

Bu konuda biraz ustalar ketum davranıyor galiba.

Yorum yap

Selamlar.Yumurtlama döneminde dişi kefal in etrafında dolanan erkek kefal ler sadece onu takip eder.Takip sırasında dişinin alt bölegesine sırtları ve burun bölgeleri ile vurduğunu gördüm.Hantal ve yavaş hareket eden dişi kefal e yaklaştığım anda.erkek lerinde yavaş hareketlerde bulunduğunu ve kaçışmadıklarına şahit oldum.Bu sayede birçok kefal i aynı anda vurdum.aklınızda olsun dişi kefal i vurmadığınız sürece etrafındaki bütün erkek kefal leri vurma şansınız çok yüksek.Yeterki hızlı ve ani hareketler yapmayın.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X