Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ahh baltabaşlar ahh..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ahh baltabaşlar ahh..

2005 aralığın sonu yılbaşına 1 hafta var.2005 'in son dalışını yapmak niyetiyle dalış bölgeme geldim.Çınarcık'ta bir bölge evde giyindim,hava soğuk dişlerim vuruyor birbirlerine ava başladığımda üşüme başlamıştı bile, keyfimde biraz kaçtı.gelmiştim birkere ava başladım.soğuk ilk anlar içime kadar işledi.tahminen 1 saate yakın zor dayandım.konsantrasyon iyice bozuldu çıkmaya karar verdim bakına bakına çıkıyorum.çok fazla dikkatli değilim sadece çıkmayı düşünüyorum sudan.çıkış noktam 30-40mt.mesafede tahminen 3-4mt.gümüş sürüsü dibeyakın öylesine yatıyor.o an dedim hiç olmassa bir atış yapayım hem de kendimide tartmış olayım düşüncesiyle yavaşca süzüldüm üzerlerine.aklımda sadece gümüş balığınına inip bir atış ayptıktan sonra çıkmaktan başka birşey yok.herhalde iniş agaşona benzemiş olmalıkı son anda karşımda 15 adet kadar tahminen3-4kg.var baltabaşlar.o an elim ayağım kasılıp kaldı basiretim bağlandı.balatabaşlar bana giderken dil çıkarıyorlardı.bense son anlar bile olsa dikkatsizliğime kızıyordum.

Sudan çıkana kadar av bitmez.

Yorum yap

TORİK Nickli Üyeden Alıntı
      +1.000.000 kesinlikle doğru

Yorum yap

buffalo-emre südaş Nickli Üyeden Alıntı
        Z?YACAN BAYAR // ?ZM?R
        http://ziyacanbayar.blogspot.com/

Yorum yap

ziyacanbayar Nickli Üyeden Alıntı
          buffalo-emre südaş Nickli Üyeden Alıntı
          +
          Bal?k ça??rmay? bilmem, onlar beni ça??r?r

Can ARSLAN ?stanbul 13/11/1971

Yorum yap

banada en son dalışta oldu aynı şey balık yok 2 saattir sudayım artık avla ilgim faln kalmamış yüzüorum biri 3 kiloya yakın biride kiloya yakın 2 levrek cıktı karşıma beni gördü vınnnnn kactılar.bu sefer basladım agasona en az 8 sefer faln denedim büyüğü gelmedi ama küçüğünü vurdum...sonrada kısmet deilmiş dedim sudan cıktım.

Yorum yap

gider ayak

hepimize oluyor demek ki;avlanmak hayatın kendisi gibi :shock: dikkat edemezsek ıskalıyoruz 8)

Yorum yap

tarık abime katılıyorum...

Yorum yap

ne olursan ol ne yaparsan yap
                  hayatın insana kattığı her saniye
                  bir tecrübe
                  bunuda böylece öğrenmiş oldum.

Yorum yap

Benzer bir şekilde 5,5 saatlik bir dalışın sonunda 3 m derinliktie öğlen saatinde adeta uyuyan 3-4 kiloluk bir sinarit görmüştüm. Elimde de kısa tüfek var. Ne yapacağımı şaşırıdım. Üstten inemem, etrafta gizlenecek çakıl taşı bile yok. Sessizce arkadan yaklaşmaya karak verdim. Yaklaşık 12-13 metreden arkadana sessizce yaklaşmaya başladım. Balıkla aramızda 4-4,5 metre kalıncaya kadar hareket olmadı. Zaten menzil 1,5-2 metreye insyedi atış yapacaktım, fakat ne yazık ki olmadı.

Yorum yap

yazık olmuş dediğin gibiyse,canını sıkma demekten başka birşey gelmiyor insanın elinden.
                      senin şansızlığın zıpkının küçük olmasından kaynaklanıyor herhalde.

Yorum yap

Evet. Eğer uzun zıpkınımı yanıma almış olsaydım, muhtemelen o balığı alırdım.

Yorum yap

KAÇAN BALIK HEP NEDENSE BÜYÜK OLUYOR :?: :?: :lol: :lol:

Yorum yap

avcı avladıklarından çok kaçırdıklarının hikayesini anlatmayı sever.
                            çünkü kaçan inanılmaz büyüktür.
                            herhalde avcı pisikolojisi
                            ....ayrıca sanırım kaçan büyük oluyor

Yorum yap

ARMAĞAN Nickli Üyeden Alıntı
                              KAÇAN BALIK HEP NEDENSE BÜYÜK OLUYOR :?: :?: :lol: :lol:
                              :D :D
                              Gerçekten de öyle oluyor...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X