Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tribündekiler....

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Tribündekiler....

4 sene öncesiydi İzmir - Özbek köyü yakınlarında kıyıdan kıyıdan elbisesiz filan dalacağım akşam üzeri, neyse denize girdiğim yerin hemen yakınında bir inşaat var, ameleler de hem çalışıyor hem de yanık türküler çağırıyor, bi yandan da beni kesiyorlar inceden, değişik bir ambiyans yani. Uzatmayalım, cumburlop olduk sağa sola şapada şupada, kefaller dolanıyor az biraz da levrek işte, sonra ufak ufak bi şeyler topladım efendime söyliyeyim, gerçi elbise filan yok ama balık teli ağırlaşmaya başladı. Yaklaşık 2 saat filan kaldım, artık hava kararmaya yüz tuttu çıkacağım, kıyıya yöneldim çıkmama 10 metre filan var kafa suda palet vuruyorum... birden bire o da nesi.... şimdiye dek gördüğüm en büyük kefal bey kendinden son derece emin bana yaklaşmıyor mu... aman Allah dur yiğidim nereye böyle destursuz der demez şiş ensesinden geçivermiş daha hatırlamıyorum... ağırlığını tartmadım ama parmak ucumdam pazumun yarısına gelir... esas olay da bundan sonra zaten. Kendimi kıyıya attım şiş elde ucunda toraman kefal, durum muhakemesi yapacağım, tepemde birileri konuşuyor, kafamı bir kaldırdım ki, inşaatteki işçiler 5-6 kişi yan yana 10 metre yukarda yamaca dizilmiş, kimi çömelmiş, hayranlık ve merak içerisinde 'Aha la vurdi' 'One la ööle' gibisinden hem konuşuyor hem de koca gözlerle ve gıptayla beni seyretmiyor mu... Naklen kefal avlamışım demek ki :lol: . Hayatımda ilk kez böyle hayranlıkla seyrediliyorum, ne duygu ama. Kendimi böyle hissettirdiğin için koskoca bir teşekkür toraman kefal sana. Doğru mangal başına, kayınpeder hiç bir şey beğenmez, aslan damat filan. Duygu sağanağı yaşıyorum, hay Allah....

Neyse, ertesi hafta aynı yerde yine cumburloptan önce , işçilerden biri beni çevirmesin mi, usta bunla nasıl balık avlayacağız diye, bir baktım elinde bir kamış, ucunda uzun bir ip (misina filan değil), onun da ucunda 90 derece bükülmüş inşaat çivisi, yani koca mıh, balığa gidiyor. Dilim döndüğünce bunun uygun bir yöntem olmadığını anlattım ama nafile, denize doğru seğirtti gitti. Kendi kendime bu gün ne vurursam onlara vereceğim dedim ama, nafile hiç bir şey vuramadım, ne yalan söyleyeyim.

Selam ve sevgilerimle

:D

Valla abi sahra colunun ortasindan boyle guzel bir hikaye ile beni guldurdun ya allah da seni guldursun

Yorum yap

Re: Tribündekiler....

Bu arada itiraf etmeliyim ki, hiç kimseye hava atmak gibi bir amacım olmamıştır, olaylar sadece böyle gelişti, ben de olan bitenin komikliğini ön plana çıkartarak yazdım, kaldı ki alt tarafı bir b.klu kefalin havasından bi halt olmayacağını çok iyi biliyorum, hele burdaki maestroları görünce...

Yorum yap

Güzel bi hikaye okurken güldürüyor:)

Yorum yap

Güzel bir anı,çok komik. :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

sen bizi güldürdün allahta seni güldürsün.rastgele:)) :lol: :lol:

Yorum yap

kalemdar kardeşim gerçekten güzel bir anı paylaşımı.tabiiki hava atmak için yazılmamış.böyle güzel anılarımızı anekdotlarla süsleyip anlatmakta bir beceri ve paylaşımın güzelligidir.teşekkürler. :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

Okuyup güldüğüm 2.hikaye .Gercekten cok güzel :)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X