Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kefale saldırıı!!!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kefale saldırıı!!!

Geçen gün dalıyoruz arkadaşlarla birden balığın biri önümde kalakaldı sanki asılı gibi allah allah dedim noldu buna orta boylarda bir kefal,, ogünde 1 tane balık vurdum hadi tek olmasın alayım bunuda dedim attım ama balık oynamıyor sonra bir baktım kuyruğunda yaralar vardı allah allah yaralımı falan ama diş izi olduğunu farkettim demekki saldırıya uğramış...

Kefale hangi balık saldırır demekki orada değişik türde balıkta varmış bizim bir türlü göremediğimiz :) ( köpek balığı falan vardır diye 3 acemi tırstık valaa işin açıkcası) ?? uzman arkadaşlardan tavsiyeler ve haber bekliyorum günlerce dalıyoruz herseferinde kefal vurmaktan bunaldık artık !!!!

Marmaranın kefalini bilmem ama Akdenizin sarıkulak kefalini hiçbir balığa değişmem. (levrek hariç
    Kefale başta levrek olmak üzere biçok balık saldırır. Denizlerin besin kaynağı kefaller baş tacımız bizim. Onlar olmazsa hiçbir avcı kalmaz...

Yorum yap

gerçekten doğru.. Bizide ayakta tutan kefaller oluyor zaten.. Ama artık insan farklı balıklarda görmek ve vurmak istiyor... Bununla alakalı istanbulda sarayburnu diyor ama akıntınında olduğu söleniyor çok fazla kendimize güvenemiyoruz oraya dalma konusunda bununla ilgili bilgili bir arkadaş varsa neler yapabilirizi sölerse çok seviniriz..

Yorum yap

Lüfer yapmıştır, yada palamut

her ne olursa olsun, o merada balık var demektir bu işaretler

Sarayburnu demişiniz de orada dalmak öle sahilkden denize girmeye benzemez. Karşı koyulanmayacak bir akınttı var, oltacılar riskli bir mekan. Başka yer mi kalmadı en sert yerde giriyorsunuz, orada akıntı balıkları yada geçişler yakalanır ve gelir geçer balık beklemeden. oysa ki durak koylardan birine girerseniz 10-20 parça balıkla çıkarsınız, hayvan nasılsa yürümüyor olacaktır

Yorum yap

Marmara ise büyük ihtimalle kofanadır.
          "Totally Addicted To Bass"
          Av.Mustafa PAKER (1980) - Göztepe/?ZM?R

Yorum yap

lufer, kofana,sınarıt,ırı levrek veya yunus. yapmıs olabılır.

Yorum yap

mert138 Nickli Üyeden Alıntı
              Lüfer yapmıştır, yada palamut

her ne olursa olsun, o merada balık var demektir bu işaretler

Sarayburnu demişiniz de orada dalmak öle sahilkden denize girmeye benzemez. Karşı koyulanmayacak bir akınttı var, oltacılar riskli bir mekan. Başka yer mi kalmadı en sert yerde giriyorsunuz, orada akıntı balıkları yada geçişler yakalanır ve gelir geçer balık beklemeden. oysa ki durak koylardan birine girerseniz 10-20 parça balıkla çıkarsınız, hayvan nasılsa yürümüyor olacaktır
              Mert bey, biz orada dalmadık zaten hatta hiç gitmedik :) ama söylenen orada çok dalan olduğuydu. Bende bilen birine sormak istedim.. Bu arada bizim buralardansınız bir gün konuşalım birlikte bişeyler yaparız belki....

Yorum yap

dentice(şeref Özgür) Nickli Üyeden Alıntı
                lufer, kofana,sınarıt,ırı levrek veya yunus. yapmıs olabılır.
                bencede buyuk ıhtımal yukarıdakı gurup

Yorum yap

pirana olmasın
                  Hakan Ceyhan (kyocera)
                  Karata? ?ZM?R

hay ?z. yi.

Yorum yap

yunusun kaçıracağını sanmam ama kefalin iyi adrenalin yaptığı bir gerçek :)

Yorum yap

Aslında bu daldığımız yerde bu size bahsettiğim olaydan 2 hafta önceydi sanırım.. yine kefalin biriyle ( her zamanki gibi kefal :) ) kayanın arkasına saklandım 10 cm falan kaldı zıpkınımın ucunda resmen atayımmı yoksa saplıyayımmı diye düşünürken dalga beni kayanın üzerine cıkarttı ve kefal kaçtı tam zıpkını kurmaya uğraşırken etrafa bakınıyordumki iki el büyüklüğünde skoyu kahve rengi kuyruğu olan bir balık gördüm ama görüş mesafesi çok iyi değildi sadece büyük bir kuyruk girdi ve çıktı... ondan sonra bu olay olunca açıkcası korktum ve hemen sudan çıktım... :)))

Yorum yap

Musicman Nickli Üyeden Alıntı
                        etrafa bakınıyordumki iki el büyüklüğünde koyu kahve rengi kuyruğu olan bir balık gördüm ama görüş mesafesi çok iyi değildi sadece büyük bir kuyruk girdi ve çıktı... ondan sonra bu olay olunca açıkcası korktum ve hemen sudan çıktım... :)))
                        Siz nasibinizi tepmişsiniz bence. :)

Yorum yap

ya sorma kefali öle korku halinde görünce şaşırdım tek başımaydım etrafıma baktım ama bizimkiler uzaktaydı.. işin ucunda acemilikte var tabiki açıkcası can haliyle bizimkilerin yanına kaçtık :) suda birinin daha olması güven veriyor ...

Yorum yap

Bir dahaki sefere diyelim o zaman. :)

Yorum yap

Mustafa Paker Nickli Üyeden Alıntı
                              Bir dahaki sefere diyelim o zaman. :)
                              İnşallah...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X