Duyuru

Gizle
No announcement yet.

BİR SANDAL MACERASI

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• BİR SANDAL MACERASI

80 li yılların başları,İstanbul/Fatih te oturuyoruz.ortaokulu kırıp Yenikapı dan,bir köpeköldüren şaraba limitsiz sandal kiralıyorum.bilenler bilir,o yıllarda henüz deniz ot.iskelesi inşa edilmemiş,ufak bir limanı var. bir,iki mil kadar açılıp çapari ile istavrit avlıyorum.iki saatte nevaleyi doğrultup,eve doğru voltayı alıyorum.bir gün arkadaşlardan birisi bende gelmek istiyorum dedi,kürek çekmeyi bilirmisin?,tabiki hayır!!!.neyse fazla uzatmayalım,bizim şişman Murat ı da alıp şarapları kaptık doğru Yenikapı.sandalı aldık açıldık,fakat o da ne çıpayı almayı unutmuşuz.tekrar geri dönmeye üşendim.başladım çapariye,kürekleri Murat a tutuşturdum,nasıl kullanacağını izah ettim.balık çok güzel çapari tamamen dolu geliyor,fakat anormal bir akıntı var.baktım ki iş kötüye gidiyor yerimizde bile sayamıyoruz,geçtim küreklere. :shock: geriye gidemiyoruz,bari sahile çekeyim dedim.tam iki saate Samatya SSK nın önündeki kumsala zor attık kendimizi.oradan da sahilden Yenikapı,çıktıktan sonra tövbe ettim.tahmin edeceğiniz gibi fazla sürmedi. :twisted:

gecmiş olsun :D

Yorum yap

gecmıs olsun. daha bu yaz basıma geldı benzer bısey. fıber kayıgın altı da yosun mıdye baglamıstı. gps ıle 2300 metre acıkta oldugumuzu okudum. yarım saat kurek salladıktan sonra 2170 metre okudum. saat aksamın yedı bucuguydu. sonra gecen bır kayık bızı yedekleyıp sahıle cektı sansımıza. son care cep telle yardım da ısteyebılırdık. 80lerden hallıce denızde kalanların durumu. tabıı sarjlı ve kuru bır cep telefonları varsa...
      Kemal Erbatur
      1969

Yorum yap

Her ikinizede geçmiş olsun ama sonunda üzücü bı durum olmadığı için boyle bı olayın yaşanması heyecan verıcı oluyor şu anda bıle.........
        1977 marmara ereğlisi bağlar deresı açıkları akşam 5 gibi çaparıye çıkıyoruz hergün ayvansaray malı 6000 tl ye yaptırdığımız ahşap tekne kıçta 2.,5 luk brtısh seagul takma motor kolyos nasıl ganiiiiiiii kovalarla çadırdakılerı ihya ediyorum güneş yavaş yavaş batarken ıyıce açıktayım yeterli deyip motoru çalıştırdım benden başka kımse yok görünürde odane derınlerden bı ses ama nerden geldiği belli değil karanlık ıyıce yerleşti hava hafif poyraza döndü sesın yonunu buldum o yone doğru gelşiguzel ılerledım baya bı ılerdekı tekneyi ve içindekileri gördüm meğerse onlar beni çok önceden görmüş bağırmışlar ama ben farkında değilim bı karı koca sıteden motor çalışmamış ... kurekleri yok kadın şokta adam belli etmemeye çalışıyor ama iyi cortlamış bende allahtan çapanın ıpı mevcut kıyı ıyıce açıkta neyse onları aldım yanıma sandalı bağladım arkaya o yolculuk bıtmedi benım 2,5 luk seagull a saatler sonra kıyı kalabalık benı ve onları merak edenler yığılmışlar hala dün gibi hatırlarım ERTESİ GÜN ZIYARETE GELDİLER 1KARTON KENT 1 JOHN WALKER Whısky teşekkür ettiler (Kadının yüzü hala beyazdı)
        SELAMLAR-SAYGILAR
        Cengiz ?ENGÜL-1958
        ?ZM?R-?STANBUL

Yorum yap

benimde bundan daha kötü bir anım olmuştu hemde aylardan şubattı gerçekten korkuyor insan hatta burda yazmıştım o anıyı
          geçmiş olsun

Yorum yap

olta avcılığı yapan hemen hemen herkesin başından bunlara benzer olaylar geçmiştir.
            1998 yılında saat 19:00 sularında çandarlı georgia adası ile sahil arasında sıkı bir poyraza yakalandık. altımızdaki tekne 9 m dragon yelkenliydi ve 26 hp motoru vardı. normal havada 20-25 dk'lık yolu 2 saate yakın bir sürede geçtik. eve zamanında dönmeyince eşim sahil güvenliği aramış. "bu havada biz bile çıkmıyoruz" demişler. eşim için zor bir gün olmuş ertesi sabah hava kalınca dönebildik. bir kahraman edasıyla bize birşey olmaz boşuna meraklandınız havasını attık. ama o gece gerçekten çok zor geçmişti. batarsak bir gece önce hazıradığım yepyeni takımlar gidecekti.
            poyrazda kefken osurtur çandarlı sıçırtır derlermiş bunu yaşamamıza az kalmıştı.
            herkese uygun havalarda bol şanslar

Yorum yap

evet galiba bu kayıkla mahsur kalma olayı denizle uğraşan hemen herkesin başını bir kez de olsa ağrıtmış...sene 1986..şu an öğretmen olan bir cankuşum var..yaz tatilindeyiz..bir vatandaştan günlük motorsuz bir sandal kiralayıp çapariye çıkıp..bir kaç kap balık yakalayıp harçlık çıkartıyorduk..o gün liman içinde çapariye hiç istavrit vurmuyordu..bizde havanın biraz sert olmasına rağmen mendirek arkasına çıktık 100 metre çıkınca güzel bir yer bulduk...oraya gelince 5-7 balık her seferinde oltaya geliyordu.ama akıntı bizi hemencecik aşağı atıyordu...tabiki tek kişi akıntıya ve dalgaya karşı kürek çekmede oldukça zorlanıyordu...aklımıza parlak bir fikir geldi..arkadaşım tek küreği aldı bende diğerini..gayet kolay av merasına ulaştık..15dk sonra yine aşağıya düşmüştük...ve rüzgarda biraz daha sert esiyordu...biz yine küreklere asılmışken çat..diye bir ses ..arkadaşın kürek kopmuş elinde yarım kürekle kalakalmıştı...ben başladım gülmeye gerçekten çok komik bir görüntüydü.neyse akıntı yardımıyla kürek parçasını yakaladık...ve kayığı tek kürekle kano gibi limana soktuk..kayığı kullanan arkadaşımdı..benmi? hala gülüyordum :D zannederim sinirlerim bozulmuştu...güzel bir anıydı...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X