Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Egede Müren

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Egede Müren

:cry: :shock: :roll: MÜREN VE BEN:Bodrumu severim ve fırsat buldukça sabahın seher vaktinde avlanırım .O gün sanki birşeyler olacakmış hissi içinde sakince kayaların arasına yattım müthiş görüş mesafesi ve işte karşımda onlarca iri balık cok iri kefaller karagözler ,yuzeye yakın konuşlanmış herbiri 1 m 'lik deniz turnası sürüsü ,sarpalar çıldırtan bir manzara ancak atış menzilim içine giren tek bir balık yok ama aniden iri bir karagözün ilerideki bir kovuğa girdiğini görmemle diğerlerinin dağılmasına aldırmayıp dibe doğru süzülmem bir oldu. Kovuk karanlık ve nefesim tükendi tükenecek aniden birkaraltı belirince tetiğe basıverdim ve kendimi yüzeye zor attım.Nefeslenirken biryandan aşşağıda bıraktığım şişi gözlüyorum ,şiş çılgın gibi, yarısı kovukta ,sağa sola savruluyor.Balıgı göremiyorum kaçırmakta istemiyorum .Hemen dalıp almak için şişe uzanmamla 1,5 m 'lik siyah mürenle karşılaşmam bir oldu.Sanırım o an rengim bembeyaz oldu ve yüzeye tornistan.Neyse bir süre sonra ortalık durulmuş bende sakinleşmiştim dikkatlice dalıp tüfeği kabzasından tutarak çektim karaya çıkmak tam bir korku filmi, tam ensesinden vurmama karşın ölmek bilmiyor ilk aklıma gelen taşla kafasına vurma fıkrini uygulayıp durumdan kurtuldum onu tekrar geldiği derinliklere gönderip o gunden sonra egede görmediğim hiçbir kovuga zıpkın atmadım .

Niye Kafasina bicak saplayip oldurup sonrada akşam yavasını veya şişini denemedin. :?:

Yorum yap

Tava demek istedim
      Pardon

Yorum yap

heyecan verici,bıçak kullanman daha mantıklı olurdu.

Yorum yap

:lol: O dönemde bana oldukça büyük gelen bir bıçağım vardı bacakta plastik muhafazası ses yaptığı için ogün yanıma almamıştım arabadan enaz 800m uzakta ve ulaşmam için bu mesafeyi kayalıklarda yada sudan akıntıya karşı gitmem gerekiyordu (yada avlanmaya son vermeliydim)
          Yemek hiç aklıma gelmedi.Ayrıca eti çok sert ve makbul değil diye söyleniyor.

NOT: HERşEYE RAĞMEN MÜRENLERLE SONRALARI BİRÇOK KEZ KARşILAşTIM HİÇBİR SALDIRIYA UĞRAMADIM onları selamlayıp uzaklaşmak sanırım en doğrusu.

Yorum yap

Allahtan vurmuşsun birde vuramasaydın vay haline.... :) :) :)
            SURWOOD AH?AP ZIPKIN
            Birol ?ENKUL - 1974
            [email protected]
            0 554 267 93 73

Yorum yap

merak ettim..

ilgimç

Yorum yap

kadırgada bir arkadaşın bacagını isırmış.anca saldırı bacaga degil, balıklara yatarken,yanına kaydırdıgı balıklara saldırıyor,dalganın hareketi ile suda gidip gelen balıkları ıskalayıp bacagından kapmış oluyor.şayet bu formu takip eden bir arkadaşımız ise dahada açıklayıcı bilgi verebilir.
                hayvan zaten bize saldırma amacında degil.yuvasına yaklaştıgımızda tedirgin olup koruma iç güdüsü ile kendini gösterip çekilmemizi istiyor olabilir.bizlerde evimizin kapısında bir yabancı görünce tepki vermezmiyiz.
                saygılar. :lol: :lol: :lol:

Yorum yap

Ben şimdiye kadar hiç müren saldırısına uğramadım . Bence bu kadar çok korkman yersiz . Ancak korkunu yenemiyorsan şamandıra ile dalmanı tavsiye ederim hem balıklarını üzerine asarsın hem yedek malzeme şiş - su vb . Üzerinde balık yokken müren sana yaklaşmaz

Yorum yap

enteresam.

Yorum yap

benim arkadaşın eline saldırmıştı

Yorum yap

bnmde balık temizlerken elime saldırdı da ucuz kurtulduk
                        ama cidden elimdeki balığa saldırdı hayvan hatta ben ürküp tepki verince oda kaçıverdi hemen
                        ürkek ama temkinli bi hayvan
                        ben görüntüsünü sevmiyorum denizde kötü bakıyo:)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X