Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Taş gibi kalkan

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Taş gibi kalkan

arkadaş geçen ay karadenizde bir yerde dalıyorum su berrak derinlik 9-10 metre civarları gibi goruyorum satıhtan , kefali madara etmişim belim kefal dolu eeeee napalım başkada birşey yok vuracak birde ne goreyim, dipte kumda koca bir kalkan yatıyor nerden baksan 3-4 kilosu var sağlam balık ilk başta inanamadım şöyle hafif bir soluklandım ve daldım baktım baya derilik var çıktım yukarı geri dedim oğlum mustafa turnayı gozunden vurdun teker gibi koca kalkan enson 5-6 sene once şilenin imrenli köyunde vurmuştum .ogunden sonra ikinci defa kalkan vurma fırsatı elime gecmişti heyecanlanmıştım ,derin bir soluk aldıktan sonra yavaş yavaş inişe geçtim 10 metre falandır sanırım saat yoktu kolumda dibe yaklaştıkca soğuk sular vurmaya başladı yuzume artık aramızda sadece 3-4 metre vardı zıpkını uzattım balık sakin bir şekilde duruyor yerinde dedim daha garanti olsun iyice yaklaşayım öylede yaptım kafasına dayadım zıpkını tetiği çektim zınkkkkkkk tam kafasına doğru iyi bir atış yapmıştım.Aman allahım oda nesi şiş buyuk bir gurultuyle sağa doğru sekti balık hala yerinde kımıldamadan duruyordu kendimi okadar inandırmışımki zıpkın attığım hedefin kumun ortasında sadece sırtı gorunen oval ve üstü kahverengi yosunlarla kaplı bir taş olduğunu anlayamadım ama inanın 100 sefer baksam 100 seferde kalkan sanırdım apar topar yukarı çıkmaya başladım gülmekten nefesim kalmamıştı yukarıda badim elimdeki patlamış tufeği gordu aşağıda neler olduğunu anlayamamıştı , hiç birşey solemedim aşağıya birlikte indik ne olsun bizim badide zıpkını yapıştırıyordu taşa zor tuttum elini .şimdi aklıma geldikçe guluyorum ve o taşada bana bu heyecanı tekrar yaşattığı için teşekkur ediyorum :lol: :lol:
    Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

ÇOK İYİ YAAAA

Yorum yap

şiş saglam galıba en azından
      komik olansa bizim taner kaya dıye atıyor iş olsun dıye 5 kg levrek cıkıyor
      sen kalkan dıye atıyorsun kaya cıkıyor bunun adı kısmet galıba mustafa :)

Yorum yap

vallahi bravo rüya gibi.kızmazsanız küçük bir not.kalkan balıgının üzerine elinizle basarsanız kendini yukarıya dogru kaldırmaya çalışır,sizde glaksamadan,tutup elle yakalama şansına,erişirsiniz.saygılarımla :lol: :lol: :lol: :lol: ::

Yorum yap

Unutulmayacak hoş bir anı olmuş bence :)
          kamil dikmen
          1974 istanbul beykoz

Northern Lad

http://zipkinci.com/galeri/data/media/3/logo_2.gif

Yorum yap

Gerçekten çok komik ve bir o kadar da güzel, unutulmayacak bir anı bu Mustafa... Umarım bir daha basiretin bağlanmaz.. Tabi aynı şekilde bizlerinde :)

Hatırlarsan bir de Sarayburnunda bir anı oldu 4 Eylül'de. Allah beterinden korusun diyelim...

Yorum yap

bulanık suda her dalıcının başına sizin anlattığınıza benzer olaylar gelmiştir sanırım mehmet özellikle marmara yaz aylarında lodos nedeni ile beş metreden fazla görüş vermiyor taş atlı avcılıgı yaptığımız zamanlarda bildiğimiz mekanlarda yarım kulelerle araştırma yapıp av bölgesini yada taşını bulmaya çalışırken hayal meyal seçebildiğim karağöze yaptığım atışta dipte yatan su çekmiş bir tekne parçasını avlamıştım sizin yaşadığınız komik duruma karşin ben şişin kelebeğini kırmış ve gülememiştim bile SAYGILAR Dt ünal yılmaz

Yorum yap

kubilay taşı geçenlerde gene gordum aynen duruyor birazdaha kum kaplanmış ustu anlıcan bizim kalkan ufalmış biraz :lol: :lol: :lol:
                Mustafa KANMAZ CAD/CAM TOPSOL?D , RH?NOCEROS ,AUTONCAM ,AUTOCAD

"Ben ölünce bir elimi tabutumun d???na at?n . ?nsanlar görsünler ki padi?ah bu dünyadan eli bo? gitmi?tir." {Kanuni Sultan Süleyman}

Yorum yap

gercekten guzel bir hikaye:)

Yorum yap

:) Güzel..

Yorum yap

:)

Yorum yap

seneler önce bende antalyada lahoz diye pet şişeyi şişlemiştim. :-)
                        taş altında pet şişenin ne işi varsa!!! denizde kendimizi öyle kaptırıyoruzki halüsinasyon bile görenler var.
                        geçen senede bir arkadaş dipte bir şeye zıpkını çakıyor,çekip kuruyor tekrar çakıyor panik halinde :-) yanına gittim istakozu tam kafadan vuruyorum gelmiyor dedi.hay allah istakoz şişten nasıl çıkar kemik gibi kabuktan zıpkın çıkarmı bide ben bakayım dedim.aşşağa indim baktım hakkaten istakoz bende güzel yerinden vurdum çekip aldım birde ne göriym istakoz kabuk değiştirmiş derisi kağıt gibi incecik.arkadaşta halisünasyon gördüğünü düşünmüştü. :-)

Yorum yap

Mustafa KANMAZ(BaRBaR) Nickli Üyeden Alıntı
                          kubilay taşı geçenlerde gene gordum aynen duruyor birazdaha kum kaplanmış ustu anlıcan bizim kalkan ufalmış biraz :lol: :lol: :lol:
                          ataydın ıkı sıs daha :) :)

Yorum yap

Güzel bir anı ,aynı zamanda da eğitici.

Yorum yap

mustafa abi burdan ne ders çıkarıyorsun.
                              HER SAKALLIYI DEDEN SANMA :D :lol:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X